FIV 209

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns muffinuta spune:

Catank,

ai dreptate,am uitat sa zambesc.e greu sunt singura aici aproape toata ziua,iar in cele cateva ore am alaturi pe cineva satul deja de spitale,am pierdut nr drumurilor la doctori si asta numai de cand am ramas insarcinata,sa nu mai vorbesc inainte..cred ca e o epuizare fizica dar mai mult mentala..si ma pierd pe undeva.
Da,va am pe voi acum si cateva fete care s-au apropiat mai mult de mine..la urma-urmei cred ca cu toatele cautam raspunsuri la intrebari ,afectiune si suport pe care poate nu il gasim in alta parte.
Dar imi revin eu.nu am incotro.
Iar acum sunt stresata mai rau de spectrul ca ceva se intampla cu bebeul meu,nu am cum sa evit asta,am avut din pacate experienta asta oribila ca multe alte fete,iar frica te pandeste la fiecare colt,momentul X se apropie pragul a 8 saptamani,apoi 3 luni,si poate dupa aceea binecuvantata relaxare.Acasa nu am voie sa vorbesc despre sarcina sau temeri si atunci singurul loc unde pot spune deschis ce simt e acest site..e trist ,dar adevarat.as putea sa ii spun mamei,dar e destul de fragila si nu are sens s-o supar cu viata mea stupida..

Ok,cam asta este,ciudat e ca scriindu-ti aceste randuri zambesc.

Muffinuta

Ai reusit?Continua!Ai esuat?Continua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns huski spune:

Muffinuta draga mea,

In primul rand te rog din suflet sa gandesti pozitiv si sa nu te mai stresezi. Stiu ca e greu dar leutzul tau trebuie sa creasca si are nevoie de mami calma

Desi am putin peste 1,5 m, putere am cat 7. Doar sunt leoaica...
Mi-am revenit si cred ca saptamana viitoare merg la dr. Mai stau un pic sa ma refac dupa vacanta minunata pe care am petrecut-o (hai hui prin Europa, cap de linie Paris).
Astept sa-mi vina cm-ul zilele astea si apoi voi demara actiunea bb3. Nu am vb cu dr Cocei dar cred ca de data asta o sa-mi zica sa-mi scot trompele, inutile de altfel.
De data asta va fi un secret absolut. Doar voi veti fi la curent cu toate.
Sper sa pot sa ma apuc pana in Martie mai ales ca la servici se anunta un an greu

Ioana te pupik si iti doresc sa treci cat mai repede peste acest esec.

Koricica, ce mai faci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaele spune:

Muffinuta draga mea te urmaresc mereu rad si plnang odata cu tine fi te rog mai otimista Dumnezeu tia data bebele mult dorit candestete in permaneta la el nu este bine pt el ca tu esti stresata. Iubita Dumnezeu sa te ajute pe tine si pe bebele tau si pe toate fetele Dumnezeu sa le dea bebele mult dorit

Ioana ma bucur ca ai plecat cu zambetul pe buze de la doamna doctor nu ati pierde speranta
Va pup pe toate si DDsa va ajute
Eu una ma-m satura sa merg sa dau sange incontinu pt analize am cheltuit pana acum zecide milioane pe analize ieri bineinteles la ora 7 dimineata eream la medlife sa fac analize . Credetima ca nu mai am incredere in nimic .Luna trecuta am fost la dr endocrinolog la eco a vazut ca ma un chist pe lobul drept si mai spus sa iau eutyrox ok am loat pe 31 am fost la un alt medic endocrinolog ma pus pe ganduri TSH in limite normale ma gandeam ca daca nu este bine ca iau eutyrox-ul ok am fost la alt dr si bineinteles nu trebuia sa iua eutirox nu este nevoie si mi-a data sa mai fac cateva analioze ca deh nu facusem destule. Nu stiu ce sa mai cred . Hai ca m-am lungit cam mult va pup si sa veniti numai cu vesti bune pe anul asta

Cu ajutorul Bunului Dumnezeu si al Maicutii Domnului voi reusi sa ma si eu copilasul meu mult dorit si iubit







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Multumesc Ioanatugs...

Am incercat si noi tot felul ...dar nu a mers nimic pina acum, am sa incerc si acest produs...cine stie?sunt constienta ca nu este o regula general valabila, ...insa incercam.
Multumim...


cat sau ank

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impatience spune:

catanak cred ca nu iti merge PM inca. Spermotrend ati incercat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

muffinuta...din tot ce mi-ai scris, nu mi-a placut decat finalul, faptul ca zimbesti...vrind, nevrand!!!Ma bucur enorm, atat doream sa "aud"...restul "temerilor" sunt normale, ...daca nu am avea emotii? sentimente? nu am fi ...oameni
Mereu afirm ca nu trebuie sa-mi fie teama de "nimic", doar de DUMNEZEU, si eu imi doresc multe, dar faca-se in voia SA
Pina nu demult, nu gindeam asa, ...insa prietenul meu cel mai bun "Dumnezeu", "mi-a luat" ce-a mai buna prietena "mama"(...se numea sau se numeste...(pt ca o simt mereu alaturi de mine) IOANA)...si am inteles imediat de ce, ... de ce nu??? O clipa nu mi-am pus intrebarea de ce ea???... Increderea in Dumnezeu m-a intarit fantastic, ...asa ca, nu fac decat sa ma bucur clipa de clipa, de lumina fiecarei zile...pe care Dumnezeu mi-o daruieste...
Normal, Dumnezeu "iti da, dar nu-ti baga si in traista"(spune o vb din popor)dar trebuie sa credem cu tarie in visele, dorintele noastre... si daca nu va fi sa fie, ...nu-mi pun niciodata intrebarea ...de ce altcineva reuseste si eu nu???... tot eu imi raspund...De ce nu???
Iti doresc sa simti cu credinta ceea ce am scris, ...lasa-ti grijile pe seama Ingerului pazitor, ...si zimbeste, ...alaturi de omul pe care l-ai ales...
Cine stie ce planuri are Dumnezeu cu fiecare dintre noi...?!

UREZ UN CALDUROS SI SINCER LA MULTI ANI!!!! TUTUROR CARE SUNTETI BINECUVINTATI CU ACEST FRUMOS NUME...ION, IOANA...



cat sau ank

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

La multi ani pt anul acesta,abia acum am avut timp sa intru pe forum,sa dea DD ca anul acesta sa fie plin cu gravidute iar aici sa sufle vantul.
IOANA ma bucur ca ai un plan de bataie,mult succes,vad ca ti-ai mai revenit putin,ai grija


Cristina deBianca Maria 4.03.2008

Bianca


Primul 18.11.08 Al doilea 5.12.08

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

impatience...nu, nu am luat decat la recomandarea d-nei dr. UNDESTOR, ACID FOLIC, ZINC, VITAMINA E FORTE, ...si am venit noi in completare cu brinca ursului ...drajeuri, tinctura...etc, timp de 2-3 luni, fara un rezultat incurajator. Diagnosticul fiind... oligoastenoteratospermie foarte severa. Realizez ca si timpul a fost unul f scurt...am depistat diagmosticul destul de tarziu...pina am inceput tratamentul pt fiv(nereusit evident)
Dar ce pot sa fac? ma informez, ...aleg, ...si poate va rasari soarele si pe strada noastra, nu ca nu ar fi si asa
Poate va par un pic"ironica" insa am invatat ca trebuie sa ma bucur de "lucrurile marunte"...

tuturor
p.s. daca mai cunoasteti produse eficiente pt acest dagnostic va sunt recunoscatoare,





cat sau ank

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muffinuta spune:

Catank

M-au podidit lacrimile cand ti-am citit randurile si m-am intrebat asa stupid cum e posibil ca de la o persoana atat de departe de mine si pe care nu am cunoscut-o in viata mea sa vina un mesaj atat de cald si plin da dragoste?Multumesc.
Asa spunea si doctorul meu sunt norocoasa din multe multe puncte de vedere,cand am sangerat atat de cumplit prima data m-a intrebat vazandu-ma trista "what is it miss?have you been diagnosted with cancer?"ce sa mai raspunzi la asa intrebare,cum zicea el cand vine asa un dar, e dar ceresc..cred ca trebuia sa fiu mai egoista si sa ma gandesc numai la copil si la mine dar eu ca fraiera mi-a pasat de binele altora si m-am consumat din nimic.
Multumesc,Catank..trebuie sa deschid ochii mai bine si cand am nevoie de afectiune ca acum cand ma simt fragila si expusa sa bat la usi care se deschid.
Ca produs (habar nu am dc are ceva efect in cazul tau,iar doctorul meu nu crede in el deloc)eu am luat cu o luna inainte de punctie si sotul meu la fel(nu uita el vine cu o miraculoasa operatie reversibila de vasectomie facuta in urma cu 21ani!!!,dupa 5 ani nimeni nu mai da sanse)deci a taiat bautul complet,ii cam place vinul ,sundowners,eu le urasc pur si simplu..asa ca le-a taiat,nimic spirtoase,mai ales whisky,si am luat cate 2 tablete pe zi de Staminogro,sunt produse in SA,am avut la analize de la o spermograma de 5mil a crescut la 25mil,doc era extrem de multumit.iar eu am avut nu stiu dc coincidenta sau nu ovule mai bune se pare decat la primul FIV..cum ziceam poate doar coincidenta..am facut si mai mult sport,am avut o vacanta de 2luni,fara familion si alt stres..doar soare si relax.
te pup.

Muffinuta

Ai reusit?Continua!Ai esuat?Continua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muffinuta spune:

Mihaele,Huski

Intre voi ma simt iubita si va multumesc nu stiu cum sa pun in cuvinte ca sunt emotionata de numai..mi-am facut aici si o prietena extraordinara,stie ea cine este..fara voi cred ca as urca pe pereti..si umorcred ca am dar acum am luat calea supararii, dar imi trece..vin si povestile strumfoaseam podul plin de ele,tot timpul fac cate ceva..


Muffinuta

Ai reusit?Continua!Ai esuat?Continua!

Mergi la inceput