Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (29)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

S-a schimbat parola de la bobocei?

Mami de www.flickr.com/photos/31848759@N02/sets/" target="_blank">Eduard-Gabriel (17.08.2008)

Filmulete cu bebe Edi

M-am facut mare si-o sa ma mai fac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

saluti!
brrr, ce frig e afara, dar tot am iesit ca sa doarma cipri.
codruta, multumim. f frumoase pozele voastre. si la noi e obiceiul cu moasa, cu datul de grinda, dar cumnata'mea e mai mult cu numele, atributii 0.
laura la razareata.
kid, cum 12 ore de somn?!!! cipri abia daca doarme 10 ore pe noapte si asta cu 3 treziri de papa. fericito!!!
laureta, imi pare rau ca ai fost bolnavioara:( multa sanatate!
ada, despre botez, o sa-ti raspund si eu. 1. in biserica erau vreo 18 de grade, dar nu mi-am facut nici o clipa probleme, cipri e destul de calit, in casa nu facem mai mult de 22-23 de grade.gol nu a stat decit f putin, pt miruit si cit l-am sters si imbracat dupa "baitza". 2. apa era exact ca la baitza noastra, chiar tati a testat-o. 3. pe par l-a udat f putin (stabilisem inainte cu preotul), l-am sters bine si l-am imbracat normal, body, pantaloni, costumas si cosmonaut. hai ca o sa fie bine, nu te stresa.
anca, bine ai revenit! imi pare bine ca v-ati distrat. si asa mozolita, tot frumoasa e carla.
andreea, multa bafta la examene!
daca pina acum vreo 3 sapt cipri facea kk de 2-3 ori pe zi, de o sapt facea o singura data, de citeva zile face la 3 zile. explicatia? habar nu am.

alexa(23.10.2004), cipri(02.11.2008) si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Eu azi am clacat...m-am certat cu toti din casa si am ,si acuma mi-e rusine..ma simt slaba si parca invinsa intr-un fel.Nu stiu ce s-a intamplat,mi-e ciuda ca saracu Andy nu intelegea de ce e mami asa...sunt o mama tare rea,care se pare ca nu se mai poate controla,se enerveaza ff repede si mai mult tipa decat explica si vorbeste frumos....imi pare tare rau ,nu vreau sa dezamagesc pe nimeni si azi se pare ca am dezamagit cele mai importante persoane din viata mea si in special pe mine.

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

laura nu cred ca ai dreptate. chiar daca sunt mici copiii inteleg multe, poarta o discutie cu andy si sunt sigura ca nu e suparat pe tine. tu mama rea! ai grija ce spui ca vin peste tine

alexa(23.10.2004), cipri(02.11.2008) si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

eu din pacate am aceeasi problema.Radu mananca exclusiv la san, are 3 luni..si nu vrea deloc suzeta..am incercat..de silicon..de la avent..monobloc de la chicco..nu le tine..el nu sta jos decat 10 minute..apoi incepe chiraiala.sa-l iau in brate..apoi se plictiseste.. cand ii vine somn iar plange..el n-a adormit niciodata singur..cand ii e somn incepe sa planga si trebuie sa-l legan puternic si sa-i cant..altfel nu merge..am incercat cu leagan..cu carusel cu jucarii, muzica si lumini..de unde..nimic nu merge..Deja a facut 6 kg si ma rupe de maini . nu stiu cum sa-l dezvat de brate si sa adoarma singur
help please

mamica fericita de Radu Gabriel (7.10.2008)


in asteptarea lui Raducu

Radu


povestea pisoiului Raducu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Salutare fetele!

Si noi suntem la capitolul progrese: cu degetul in gurita (sau cu pumnul dupa caz), cu inceput timid de ras cu zgomot, cu zambete laaaargi, si ne si intoarcem... Kid, Robi a reusit ieri de pe spate pe burta, la masaj, fara ajutor..., iar pe Edi l-am prins in scaunul de masina cum incerca sa ajunga pe burta, normal ca n-a reusit..., si noaptea l-am prins jumate intors pe burta... nu mai are mult. Nu mai suntem nici raciti, dar nu prea mai dormim ziua (acum am prins o mica fereastra si m-am bagat pe forum), si cand dorm o fac putin si in contra timp. Mai nou si papa in contratimp, asta e cam nasol, sper sa reusesc sa ii fac sa pepe in acelasi timp, altfel ma impusc.... Nu stiu ce o sa fac cu ei toata ziulica, daca din ora in ora papa...

Kid, 12 ore zici?? Ce tare, ai mei n-au dormit niciodata mai mult de 4.5 ore... si asta nu prea s-a mai intamplat demult...

Aporpos, Babytza, cum si cat mai doarme Soricelul?

Felicic76, super bine a luat in greutate!! Cam asa luam si noi, cam 700 gr pe saptamana... nu mai stiu, papa la san sau formula? Am auzit ca de la lapte praf iau f mult in greutate, de asta intreb...

Denisa.g - eu le spal hainutele cu dermalin, nu folosesc balsam. Am auzit si ca Persil Sensitive e f bun, dar inca nu l-am incercat.

gaia.nevia - noi am avut botezul e 6 dec, era destul de frig afara. Biserica a fost incalzita inainte, apa la fel. Apoi au fost inveliti in crasma si imbracati... relativ repede. Nasu' a avut mai mult de furca, nici nu se pricepea si Robi tocmai ne arata ce plamani are... Vorbeste inainte la biserica si pune si nasii la instruit, asa e cel mai safe.

Laureta, multa sanatate!!

CosmyB - inca o dat amerci mult, mult!!

V-am pupat, Edi sta pe un butoi de pulbere...


Luminita
de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008


Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

Ce nu te darama te face mai puternic!

CLIP DE CLIP


CRACIUNEII
Mai recente
poze cu gemenei dulci

povestea noastra

GHIDUL MAMEI
Blog personal


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Julax, sa stii ca asta e singura hiba in rationamentul meu cica logic: de ce cand face face mult?La asta nu stiu sa raspund...

Laura...hm..si eu ma simt tafnoasa deseori...si imi pare rau dupa.Nu stiu ce sfat sa iti dau, dar macar sa te ierte toti si sa fiti la loc cuminti!





Oana,mamica implinita de David Paul (17.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Laura, hai nu te invinovati, ca n-ai dezamagit pe nimeni, sunt sigura!! Asa e mai greu, cu doi puiuti si mai ales cand vrei s ale faci pe toate.... hai, fruntea sus, vorbeste cu micutii si totul se va rezolva, o sa vezi!

Luminita
de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008


Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

Ce nu te darama te face mai puternic!

CLIP DE CLIP


CRACIUNEII
Mai recente
poze cu gemenei dulci

povestea noastra

GHIDUL MAMEI
Blog personal


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns for2nity spune:

Autor: Didididi
Raspuns la: 05/01/2009 11:38:58
Mesaj:

Buna,

sper ca o sa apara si mesajul meu in timp real.

Kid2003 si al meu bb se intoarce de pe o spate pe burta, a reusit chiar sa isi scoata mana de sub el. In schimb de pe burta pe spate nu se mai intoarce (o facea pe la 2 luni), poate unde a inceput sa i placa sa stea asa mai mult timp.


Musette daca bb mananca la san nu este o problema sa faca kk mai des. Bb al meu cand manca numai lapte praf facea max 1 data pe zi. Acum de cand am inceput diversificarea face si de 3-4 ori pe zi.
Cine a inceput diversificarea, poate sa imi spuna cat mananca bb la o masa in medie? Mihail papa mar si 200 grame si cred ca il doare burtica de la el; sau poate iar a inceput cu durerile lui de burtica.

In privinta serviciului, eu trebuie sa ma intorc deja la serviciu prin martie. M au chemat deja prin nov sa ma intrebe ce ganduri am; in afara crizei se mai anunta si o fuziune, asa ca ...


Didi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Hai ca l-am adormit pe Edi, revin...

Eu o sa stau 2 ani cu goangele acasa. Neaparat! Chiar daca ramanea indemnizatia la 600, tot asa faceam... cu toate ca ne-ar fi fost mai greu.... dar nu vreau nici in ruptul capului sa pierd cele mai frumoase si importante momente din viata puilor mei!! In plus, n-as putea sa-i las in grija altcuiva, nu prea am incredere, mai ales ca eu ii cunosc cel mai bine si stiu ce sa le fac si cum sa ii iau cand ii apuca criza pe amandoi.

Cat despre bb3... si la mine o sa vina, asa sper, chiar daca vine bb3 la a doua sarcina.... ce ciudat suna!

Dar clar imi doresc inca un copil si nu o sa astept prea mult, chiar daca e mai greu cu 3 copii mici. Dar trebuie sa vina si o fetita.... Cred ca va fi floare la ureche cu un singur copil, mai ales daca o sa reusesc sa il si alaptez la san...


Nu va mai spun cand aude tati de asta, i se face parul maciuca!! Pentru el a fost un soc toata treaba cu gemenii, cand ne-am hotarat sa avem un copil, cu siguranta nu se astepta sa se trezeasca noaptea vrand-nevrand pentru hranit bebe mic si plangacios!! In fine, il mai las putin sa ii treaca socul, sa doarma bebeii mai mult noaptea si cu siguranta va reveni la ganduri mai bune! Chiar, deja parca mi-e dor de perioada sarcinii...

Luminita
de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008


Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

Ce nu te darama te face mai puternic!

CLIP DE CLIP


CRACIUNEII
Mai recente
poze cu gemenei dulci

povestea noastra

GHIDUL MAMEI
Blog personal


Mergi la inceput