NU MAI REZIST

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sorinsonia spune:

Mirela, ti-am timis PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingrid2907 spune:

Hello,

Fiecare se simte la un moment dat un pic "disperat"...daca ai chef de o barfa ...cafeluta ...da un semn de viata...
Trebuie sa invatam sa traim cu propriile noastre probleme ...nu-i asa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisseis spune:

Ce bine ca s/a deschis si un astfel de topic.
Si eu ma simt uneori extrem de singura. Am 2 copii de varsta scolara si serviciul si temele nu prea-mi lasa multe optiuni.
Duminica am obligatoriu program cu ei- mergem la patinoar, la ceainarie, la pizza, la plimbare, punem un film frumos, citim...
Cand vreau sa fac ceva pentru mine citesc o carte interesanta, ma intalnesc cu prietena mea la o cafea, mergem impreuna la cumparaturi sau pur si simplu stam de vorba. Merge si-un film amuzant si chiar sa intru pe vreun site si sa discut cu cate-o persoana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:

Sonia,

Nu esti singura. Acum ne ai pe noi, prietenele tale virtuale .
Scrie-ne cand ai timp si cand simtit ca nu ai cu cine vorbi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorinsonia spune:

Va multumesc,
Acum sunt un pic mai bine....
Aveti dreptate, trebuie sa invat sa traiesc cu problemele pe care le am, sa le depasesc daca se poate.
Multumesc, stiu ca DC e aproape.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:

Fetelor,

Propun o 'intalneala' de gagici singure unde sa ne distram si sa uitam de griji. Astept propuneri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanal spune:

si eu sunt cam in aceeasi situatie, nu sunt inca singura dar sper sa fiu in curand ...dar tot singura sunt, cu cele 2 fete ale mele..ati inteles ceva? adica..sunt casatorita, insa singura, si sper ca in curand s anu mai fiu nici singura nici casatorita
deci Sonia, daca esti din Bucuresti, da un semn pe PM, si gata, fugarim depresia cu maturoiul imediat..de cateva luni eu imi fac timp sa mai si merg sa ma distrez, ies chiar si in timpul saptamanii....deci..da, mi-ar place si mie o intalneala...
e mai greu, mai ales ptr cine are copii mici si nici un ajutor..da poate reusim [:))]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi spune:

Da, Sonia, daca esti din bucuresti, da-ne un semn. Si eu sunt in aceeasi situatie, de vreo 5 ani ma tarai prin viata. Noroc cu puiutul meu, ma mai scoate la lumina. Haideti sa ne vedem, macar...nu stiu, o data pe luna. Vreau si eu!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oliv spune:

Raspund si eu. Sunt si casatorita si cu 2 copii, dar tot singura ma simt. Prietena pe care o aveam in bucuresti s-a mutat in spania, prietenii sotului sunt toti peste hotare cu diverse joburi. Colegii de facultate prin tara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorinsonia spune:

Prezent
A trecut ziua mea si....am "sarbatorit" 10 ani de la divort, adica 10 ani in care nu am facut altceva decat sa fiu mama ( chiar si in cele 8 ore/zi cat stau la serv.)
N-as fi crezut ca vor trece 10 ani...asa fara sa fac nimic altlceva...plus ca varsta isi spune cuvantul, dar spiritul e tanar si inca mai am multe de facut.
Merci.

Mergi la inceput