Puiuti de randunici 2008!! (181)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Am terminat de bocit....ar trebui sa ma du c la culcare, ca maine "incepem" gradinita!

si eu ii voi da lui Seb lapte de vaca de la 1 an! de-abia astept! oricum, l-a gustat deja in spanac, a mancat o data cu fidea si mai linge cana sora-sii cand o prinde!

a, SI POTI RAMANE GRAVIDA CAND ALAPTEZI DACA NU AI CM!

Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Da' Valentina, tu intrebi asa de curiozitate sau ne pregatesti vreo surpriza si tu?
Aoleu, cred ca cumpar prezervative!

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

cu intalnirea..si eu tot Unirii votez, dar nu stiu daca ajung..

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui natynic

Da' Valentina, tu intrebi asa de curiozitate sau ne pregatesti vreo surpriza si tu?
Aoleu, cred ca cumpar prezervative!

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!



Simo,mami de DAVID- 3 iulie 2002,si de SAMUEL -1 martie 2008




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Citat:
citat din mesajul lui mimonix

Aaaa, si nu va faceti griji ca eu ma pun repede pe picioare ...SINGURA ! Ca asa am fost invatata

Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (18.02.2008)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze


Ne luam de mana.
O sa treaca Mimo. Trebuie sa treaca ca alta solutie nu-i.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:



vad eu maine care va mai treziti gravide!

Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Citat:
citat din mesajul lui tuchita



vad eu maine care va mai treziti gravide!




Pai in ritmul asta gravidele vor deveni randunici majoritare

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Si eu va urez nb.

Sa aveti o saptamana binecuvantata, fara peripetii, cu sanatate maxima. De asemenea, cele care ne inghesuim prin butoi sper sa reusim sa ne regasim optimismul si puterea de a scoate nasucul afara ca daca nu o facem noi, n-o sa vina Harap Alb sa ne scoata.

Un gand special si o imbratisare calda trimit celor care maine-si reiau serviciul. Sa aveti parte de colegi intelegatori si sefi omenosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

seara fete...lasand la o parte gravidutele...am si eu o intrebare?
-de la ce are febra copilul meu 38,7 are buza lasata,curg balele dupa el...dar si mi-a vomat si tuseste dar fr putin....
-poate sa aibe febra asa mare...ca mie mi se pare mare ca isi lasa capul in jos mereu si ii este somn,sa tuseasca putin si sa ii iasa dintii?
-sau sa aibe un virus ceva d egripa....ca i-am dat nurofen 2,5 si i-a cazut febra imediat...iar dupa juma de ora iar a crescut...acum i-am dat iar si nu a scazut ci a mai pus ceva...(pe la 6)si m-am gandit sa ii bag un supozitor cu paracetamol...scrie ca max trei pe zi...
deci ce ma sfatuiti ...

cris 8
lunitze

www.onetruemedia.com/shared?p=79cb6c4f3c7ecdce0aeb8b&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">cris 9 lunitze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicol_conte spune:

Mai fetelor, imi faceti si mie pofta de burtica,dar eu nu mai vreau...tare bine m-am simtit in pielea mea cand eram gravida!

Apropo de alaptat in timpul sarcinii, eu stiam ca se intarca copilul.Nu m-am documentat ,dar mama zicea ca m-a intarcat la 1 an cand a ramas gravida cu sormea. Cum o fi?Si mai ales care o fi explicatia?

Alexuta mea a luat din tava la turta aproape la fel ca Ilinca,dar in alta ordine:inelul care era cel mai mic obiect de pe tava si cand l-a ridicat i s-au lipit banii de mana si au cazut din tava, apoi a luat un cutit pe care noi il botezasem bisturiu, si apoi rujul. Oricum, cert e ca este o cocheta de mica, toata ziua se motzeaza, isi pune rochii, doarme cu o fusta in brate nopatea, de tocuri nu mai zic, mare tam tam avem.

Apropo de asta sa va povetesc o intamplare de la gradi:una dintre educatoare isi luase papuci de schimb in timpul zilei si si-a lasat pantofii cu toc sub catedra. La un moment dat a ramas singura in clasa cu toti copiii si nu putea sa-i urmareasca pe toti in acelasi timp(daca nu ma insel, era chiar la inceput cand era un mare haos si o gramada de plangaciosi).Numai ca la un moment dat, intr-un moment de liniste auzea troca-troca-troca-troca. Bineinteles ca Alexia defila mandra prin clasa cu pantofii doamnei cu toc

Mami de Antonia(23apr2008) si Alexia(24aug2005)

Mergi la inceput