Nasici de 2009

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Sa va spun cum e la noi , nasii platesc lumanarile, biserica(atunci cand se programeaza finii platesc ei o suma simbolica)si daca se fura mireasa indiferent de ora
cam asta stiu eu, nu stiu cum e cu voalul, mie nu mi l-a cumparat nasa...dar ma mai interesez


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Eu nasa de cununie nu am fost, iar de la nunta mea nu-mi mai amintesc ce-a facut nasa ...

Astept idei, sfaturi, oiceiuri pt. botez. Ca nu am mai botezat pana acum.

_

participam la concurs 2008 in fotografii www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=0" target="_blank">ab1 si ab2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

abramburica la botezuri nu ma stiu, caci n-am servit pana acum

M-am gandit sa imi inchiriez rochia, nu stiu de ce mi-a venit...dar m-am gandit ca vreau o rochie mai deosebita si sunt sigura ca nu as mai putea sa o port dupa aceea la o nunta ca simplu invitat.


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sicuta13 spune:

Dady68 as putea sa fac lista dar nu stiu cum daca ma poti ajuta
Eu cand am fost nasa nu am avut buchet. Buchetul de pe masina nasilor a fost platit de noi dar facut impreuna cu florile de pe masa, buchetul miresei, cele din piept. Banii la popi i-am dat dupa cununie, vreo 2 milioane acum 2 ani.Nu am apucat sa ii intreb pe fini daca au mai platit ei ceva la biserica.

Abramburika eu am botezat o fetita acum 2 ani si i-am cumparat cerceii, i-am dat bani la nastere, hainute si alte lucrusoare, hainele de botez,luminarea,cadoul de la masa.Preotul nu a vrut sa ne ia bani fiind o cunostinta atat a noastra cat si a finilor.

Oana e buna ideea ta cu rochia, stiu cat am colindat magazinele pina am gasit ceva, nunta fiind toamna imi trebuia si un costum pentru zi.
Eu am vazut modele deosebite pe net dar fara sa incerc nu ma incumet sa imi cumpar

Cris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:

sicuta intri pe prima pagila la tine la iconita unde apare o foaie cu un creion si introduci listuta asta pe care o copiezi de la mine (dand reply) inainte de a intra in raspunsul tau.

LISTA NASICILOR DE 2009

FEBRUARIE:
- ambramburika

MAI:
- ooana

IULIE:
- sicuta13

AUGUST:
- 15 aug.-dady68

SEPTEMBRIE:
-19sept-monna3

OCTOMBRIE:
-3oct.-Misha71


Tania cu Andreea(14 sept'96)+ Bianca (14 febr'04)

Noi!

Blogul lui Mihaita


Ce nu poti controla...evita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sicuta13 spune:

Dady am facut ceva nu stiu daca e ok

Cris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

DE buchete si flori eu stiu asa: nasa ia buchetul miresei, iar mireasa ia buchetul nasei. Florile de masina si pentru pus in piept vor fi luate de miri (asa a fost la mine)

*********************************

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi


www.dropshots.com/popescu71#albums/verde/2008-12-14/05:27:48" target="_blank">Curiosilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

din cate stiu eu in zona mea indatoririle nasilor sunt: buchetul miresei, lumanarile, cozonacul care se rupe la mireasa acasa, cheltuiala la biserica, banii pe masa, gaina (daca se joaca) si atat parca... aaa...si cadoul

Monica, sper in curand

mami si tati te asteapta
www.weddingcountdown.com/ticker/kzemg47.png" target="_blank"> nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

oricum nu-mi fac probleme, ca sigur pina atunci va fi sfatul babelor in sat si-mi vor da o lista cit Casa Poporului

Ar fi bine sa sintetizam tot pe prima pagina lista cu indatoririle nasilor.

*********************************

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi


www.dropshots.com/popescu71#albums/verde/2008-12-14/05:27:48" target="_blank">Curiosilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:

Ar fi bine sa sintetizam tot pe prima pagina lista cu indatoririle nasilor.

********************************


buna idee! ...dar trebuie diferentiat pe zone , la noi nu se joaca gaina si nici nu se rupe turta


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput