Nasici de 2009

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Oana aseara vb cu o prietena care cununa cu o saptamana mai devreme decat mine si imi spunea ca a fost sa isi ia fina voal si coronita.Dupa ce s-au invartit 2 ore prin oras si nu ii placea nimic a duso finasa la o casa de moda unde deja avea programare si si-a luat un voal cu cristale SWAROVSKI si coronita din argint cu aceleasi cristale.Ma sa lesine asta cand a vazut ca asta pe alea le vrea si a dat pe ele 8 mil.
Acum lumanarile si buchetul le vrea din orhidee nu stiu de care si care costa 2 mil firu...asa ca la noi este f bine

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!

Are mama o ratusca...
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca%20din%20viata%20mea&page=2" target="_blank">an1 si an2


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

Mi s epare aiurea sa ai astfel de fitze la nunta, sa dai o caruta d ebani pe ceva ce folosesti odata. Acum toate fetele vor in general o nunta ca in povesti. Insa asta se poate face si cu bani mai moderati. Nu sunt de parere ca doar lucrurile scumpe is de efect. Eu in loc la prietena ta, i-as zice ca nu mai am vreme de umblat dupa ea. Iar pretentia la florile de pe lumanare, sanatate si virtute....deja ii strigator la cer. Daca vrei astfel de flori la nunta atat de expesive, atunci pune mana si ti le ia, ca cei care vin ca nasi nu sunt obligati sa cheltuie fara numar pt nunta cuiva. Si mai e partea respectiva, am observat....mirii isi perimit oarecum sa faca fitze, ca vor aia mai scumpa, si ala ca e mai scump, pt ca stiu ca la nunta se strang bani, si deci se cam scoaate cheltuiala. Insa nu realizeaza ca la nasi, nu se intoarce nimic, deci nu isi permit toti sa faa gauri exesive in buget de dragul unor fitze.

Nu stiu cat o sa coste lumanarile la fina mea. Ea voia ceva numai si numai cu trandafiri, exclusiv. Ok. Insa daca o sa fie un pret ce simt ca e peste puterea mea, financiar vorbind, diferenta de pret o sa o suporte ea .

Si nu sunt rea, sunt prea buna chiar....




Smile, what's the use of crying/You'll find that life is still worthwhile/If you just smile (Smile - Michael Jackson)


Cauta si pastreaza mereu o bucata de cer deasupra vietii tale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Noi vrem lumanarile si buchetele din crin cu trandafir,o sa pun o poza cu modelul de buchet sa il vedeti.

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!

Are mama o ratusca...
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca%20din%20viata%20mea&page=2" target="_blank">an1 si an2


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Anca in locul prietenei tale la asa o faza ii spuneam "fata cred ca ti-ai gresit nasii"zau faceam stanga imprejur si ii spuneam sa se mai gandeasca zau asa,a depasit orice limita a bunului simt pey ce aia-s nasi sau vaci de muls???bleah ce sila imi fac astfel de oameni

Oana ai vazut ca poti,esti pe drumul bun

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3
Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

iote aici buchetul http://family.webshots.com/photo/2592804730101626593TgoTiq
Ralu laso ca isi merita soarta,a mai cununat o pereche si aia la fel cu basini de numai ,acum ea spune ca dim mia de euro pe care vroia sa le-o dea la masa o sa ii scada basinile.

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!

Are mama o ratusca...
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca%20din%20viata%20mea&page=2" target="_blank">an1 si an2


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

anca e tare frumos buchetul. Mie imi plac in general lucrurile simple cu o mica pata deosebita care sa le dea prestanta. Oricum portocaliul e favoritul meu.

cat despre prietena ta, zici ca le cauta cu lumanarea. Eu as taxa-o la cel mai scump tarif, la fitze, poate inca 10% in plus, pentru nervii si oboseala din alea 2 ore .

Ieri dupa masa am rezolvat si nou costumul pt soata. zici ca e decupat din reviste (asta tinand cont ca el mai mult e sport casual, deci rar il vad la patru ace). O sa vedeti si poze.




Smile, what's the use of crying/You'll find that life is still worthwhile/If you just smile (Smile - Michael Jackson)


Cauta si pastreaza mereu o bucata de cer deasupra vietii tale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Oana asteptam poze cu costumul si bine ca ati gasit si ati scapat de cautari.
Si noua ne place f tare buhetul,al ei o sa fie exact asa si al meu crini albi cu trandafiri portocali.Oricum culorile de la nunta sunt alb si portocaliu

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!

Are mama o ratusca...
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca%20din%20viata%20mea&page=2" target="_blank">an1 si an2


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

anca daca zici ca e alb si portocaliu e super ca putem veni si noi la nunta cu tine, ca zici ca suntem rupti exact din decor .
ne-am asortat bine, rochie-costum. ti-a placut costumul dupa care am umblat atat? ca eu m-am indragostit iremediabil de el.






Smile, what's the use of crying/You'll find that life is still worthwhile/If you just smile (Smile - Michael Jackson)


Cauta si pastreaza mereu o bucata de cer deasupra vietii tale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Ancule super buchetul simplu si de efect.
Cat despre basini si purtatorii lor tu stii ca eu sunt "anti contra"
insa daca prietena ta nu stie sa cearna ,asta e.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3
Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Oana imi place costumul
Ralu pai nu prea stie ca ea tot ce zboara sde mananca

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!

Are mama o ratusca...
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca%20din%20viata%20mea&page=2" target="_blank">an1 si an2


Mergi la inceput