Nasici de 2009

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

Degeaba incerc sa le zic. Am avut o tentativa in care am pus cartile pe masa. Si le-am zis sa se gandeasca bine pana a doua zi...daca vor sa mearga inainte au ba, ca noi ne-am cam simtit "smotociti". Si a doua zi au sunat si au zis ca mergem inainte ca ei au uitat si au sters cu buretele. Treaba e ca NOI trebuia sa facem asta, ei nu aveau ce sa stearga, decat faptul ca ne-am permis sa ii tragem de maneca. Asa ca de acolo incolo am inteles multe. Si, ne straduim sa facem totul cat mai bine cu putinta sa nu aibe ce sa ne reproseze. E greu sa stii ca te straduiesti pt cineva, si el iti da cu paru in cap de cate ori poate, si considera asta o chestie simpla, fara importanta. NOi avem constiinta impacata ca facem tot ce ne sta in putinta, ba chiar mai mult. O sa priceapa si ei candva, cam cum e viata....

De gasit....i-am gasit pe net. Sotul meu l-a cunoscut pe el pe un forum de masini. Si fiindaca erau dintr-un orsel apropiat de noi (15 km) ne-am intalnit si am ramas prieteni. Chiar sunt copii buni si au un suflet bun. Insa rasfatul isi spune cuvantul. Cand ne-au propus sa le fim nasi, am acceptat pe loc. Si nu pot zice ca ne pare rau. Doar ca intre timp au mai aparut diverse chestii pe care noi, incercam sa le tratam cu maturitate, desi ei le fac dintr-un spirit de copii rasfatati. Acum nu e cineva de vina ca noi ne-am maturizat mai devereme si am inteles viata print-o alta prisma. Nu sunt toti la fel. Multi copilaresc si pe la 30 de ani si au apucaturi de copii razgaiati. Drept e ca nici noi nu avem de ce sa suportam cu stoicism astfel de "fitze"....

Speram sa iasa totul bine pana la capat. Ne straduim sa fie bine. Desi, uneori simtim ca doare, incercam sa nu bagam in seama.


Smile, what's the use of crying/You'll find that life is still worthwhile/If you just smile (Smile - Michael Jackson)


Cauta si pastreaza mereu o bucata de cer deasupra vietii tale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

lasa ca totul o sa fie bine si se fac ei mari

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!

Are mama o ratusca...
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca%20din%20viata%20mea&page=2" target="_blank">an1 si an2


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

In viziunea mea finii fac parte din familie si ca in orice familie mai apar si discutii,eu am ales sa tratez astfel de probleme deschis sau cu ironie fian,astfel incat sa nu-mi inabus nemultumirile,bine,ocazii de nemultumire nu prea au fost insa cand au fost asa le-am tratat.
Fini de pe net am si eu,i-am botezat gemenii lui Nally insa am avut noroc si noi si ei ,pt ca suntem f atasati unii de altii,ne ajutam,ne sprijinim si zic eu asta conteaza.


Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3
Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

Pai cred ca o sa trec si eu la ironie fina, ca restul nu mai tine. Acum sper ca sunt doar crize de stress inainte de nunta. E foarte posibil in aceeasi masura sa ne creada fraieri...Eu am constiinta impacata si incerc sa fac totul cat mai bine.

Nu imi dati idei la nuanta de costum pt sotul meu? Voi ce credeti ca se potriveste mai bine cu rochia mea?



Smile, what's the use of crying/You'll find that life is still worthwhile/If you just smile (Smile - Michael Jackson)


Cauta si pastreaza mereu o bucata de cer deasupra vietii tale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Un gri deschis zic eu ,pt costumul sotului.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3
Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

Eu m-am cam decis ce vreau la costumul sotului, treaba e sa gasesc. Mie imi plac tare mult costumele in 2 nasturi,gen smoking, mi se pare ca sunt mai interesante. Oscilez inca intre gri sau maro deschis. Trebuie insa sa ma duc sa gasesc 3-4 maxim care imi plac si care cred ca ii vin bine si apoi sa merg cu el sa le probeze. Ca nu are nervi sa il duc din magazin in magazin. Adevarul e ca nu comenteaza, dar simt eu ca nu e exaltat si atunci nu il chinui .


Smile, what's the use of crying/You'll find that life is still worthwhile/If you just smile (Smile - Michael Jackson)


Cauta si pastreaza mereu o bucata de cer deasupra vietii tale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Eu am vazut in Bucuresti la Apaca muuulte costume si multe modele asa ca daca aveti drum,go for it.


Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3
Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

ms de idee. avem drum dupa 15 prin bucuresti. uitasem de cei de la apaca, ca se ocupa cu asta.




Smile, what's the use of crying/You'll find that life is still worthwhile/If you just smile (Smile - Michael Jackson)


Cauta si pastreaza mereu o bucata de cer deasupra vietii tale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Noi am fost acum vreo 3 ani la Apaca si sincera sa fiu nu prea mi-a placut nimic,adica croiala era f nasoala,liniile nu cadeau cum trebuie
Noi am luat costumul de la Rutti ,un gri fffffff inchis si speram sa nu se ingrase nasul pana la nunta ca altul nu mai luam

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!

Are mama o ratusca...
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca%20din%20viata%20mea&page=2" target="_blank">an1 si an2


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

Am mai dat ieri o tura prin oras si am cam gasit ce mi-ar placea. Pretul, hai sa zic rezonabil. Sunt curioasa cum o sa ii vina pt ca sotul meu e slab si inalt. Deci ii trebuie 52, talia 0. sper sa gasesc din cele 3-4 unu potrivit.
Sunt curioasa din fire asa ca o sa dam o tura si pe la Apaca, sa vad cu ochii mei ce au. Macar in amintirea vremurilor din tinerete, ca pe acolo pe langa ne-am facut veacul in studentia sotului. Ce vremuri....

In rest asteptam sa vina nunta, si sa treaca. Lumanarile si le face fina la cei ce ii decoreaza sala si ii fac si buchetele, deci noi doar o sa le platim .
la biserica o sa platim atunci pe loc, iar pt furatul miresei, o sa luam o sticla de whisky. si evident...cinstea.
in rest nu ma mai agit cu nunta asta, ca si asa din punctul lor de vedere nu am facut nimic deosebit. (mi-e greu sa imi scot din cap asta, imi impun sa uit ce a zis ea, dar e cam dificil.)


Smile, what's the use of crying/You'll find that life is still worthwhile/If you just smile (Smile - Michael Jackson)


Cauta si pastreaza mereu o bucata de cer deasupra vietii tale

Mergi la inceput