Nasici de 2009

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nona_denis spune:

Am comandat lumanarile din trandafiri rosii, la fel cu buchetul meu.

Sambata sunt invitata la alta nunta unde lumanarile vor fii cu frezii albe. Am vazut cateva poze, sunt absolut superbe. Buchetul de cununie va fi din frezii de mai multe culori, iar cel de mireasa din frezii albe. Abea astept sa vad...


Rochia de nasa mi-am cumparat-o deja si am inceput sa am indoieli in privinta ei. Imi vine bine, arata bine, numai ca e neagra. In momentul in care am luat-o mi s-a parut potrivita, insa acum am indoieli. Voi ce culori o sa aveti rochiile?



Ajutati-l pe Mihaita:
http://paul-mihaita.blogspot.com
Teledon pentru Mihaita reteaua Romtelecom:
0 900 900 320- pt 10 euro
0 900 900 325- pt 5 euro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Rochia mea a fost tot neagra numai ca a avut bustul cusut cu pietre albe Caut o poza sa-ti arat.Nici pe mine nu m-a incantat negrul insa a fost singura care mi-a venit ca turnata si in plus ma indragostisem de model.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

nEGRU MI SE PARE OK PENTRU NASA,ESTE ELEGANT IN GENERAL NEGRU...EU VREAU VERDE CA I-AM LUAT MARIEI CU TRANDAFIRASI VERZI

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmuletepovestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca

Are mama o ratusca...
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=8&folder=Ratusca din viata mea" target="_blank">an1 si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca%20din%20viata%20mea&page=1" target="_blank">an2


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

In sfarsit am scapat si eu de stres si mi-am gasit rochia. AICI am pus foto. E simpluta insa imi place tare mult. Si ma simt bine in ea, cel mai important lucru.

Nu credeam ca gasesc ceva care sa cada asa bine pe mine. Oricum, sunt in plin proces de dat jos kg. Din 5 ian si pana zi am dat jos 12, si pana la nunta o sa mai dau vreo 3-4. Incep sa ma apropii si eu de marimi mai normale .

Asa ca am scos din schema faza cu pijamaua, sau cu blugii






Smile, what's the use of crying/You'll find that life is still worthwhile/If you just smile (Smile - Michael Jackson)


Cauta si pastreaza mereu o bucata de cer deasupra vietii tale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nona_denis spune:

Sambata e nunta, am emotii..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Oana rochia e frumoasa,finuta si nuanta deosebita,sa o porti sanatoasa!

Nona distractie placuta si sa iasa dupa sufletul vostru,poate va indurati sa puneti si niste poza sa ne clatim si noi ochii.

La sfarsit de an voi fi din nou nasa de cununie,cred ca trebuie sa-mi fac aboonament la subiectul asta si sa primesc si diploma "nasa de serviciu"

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3
Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

nona_denis sai aveti parte de distractie si sa iasa super bine. Poate pui si niste poze dupa ca sa ne mai treaca si noua din emotii.

ralualexandrei mersi . intr-adevar meriti o diploma de "nasa cu lipici la fini". si sa fie intr-un ceas bun.






Smile, what's the use of crying/You'll find that life is still worthwhile/If you just smile (Smile - Michael Jackson)


Cauta si pastreaza mereu o bucata de cer deasupra vietii tale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nona_denis spune:

Cu siguranta o sa pun poze cand ne vom intoarce, adica la sfarsitul saptamanii viitoare.
Abea astept. Pe de alta parte, fiind prima oara nasa, am emotii. Azi-noapte am visat ca m-am vopsit si in loc de negru albastrui imi iesise roscat - morcoviu. Defapt m-am vopsit ieri si mi-a iesit normal, negru, ca de obicei, cu singura exceptie ca nu m-am mai facut eu singura de capul meu, asa ca nu mi-am vopsit urechile si gatul.
Hainele le am gata pregatite. Sotul are costum gri , camasa roz pal, cravata tot roz,foarte putin mai inchis decat camasa. Tare mandru arata imbracat asa. Piciul o sa poarte pantaloni bleu-marin si camasa rosie, iar eu rochia neagra. Asta e tinuta in care o sa fim la biserica.
Pentru dimineata, cand voi imbraca mireasa si vom merge la udat am o rochie turcoaz, cu pantofi la culoare. Abea i-am gasit, ma strang, da n-am ce-i face. Am incercat cu alb sau negru si nu arata prea bine. De, baba la frumusete sufera!
In ce priveste parul, ma gandesc sa-mi fac un coc. Imi trebuie ceva care sa tina de sambata dimineata pana duminica dimineata si nu cred ca altceva o sa reziste, eu avand un par moale,rar, cu fir subtire si drept. Ma voi lasa pe mana coafezei, pe care nici nu o cunosc. Cea la care mergeam eu din joi in pasti este in concediu.
Ieri am dat comanda si de turta miresei, cu trandafiri rosii din martipan. Cred ca am o fixatie pentru trandafiri rosii.


VREAUSANUMAIFIUDIFERIT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Citat:
citat din mesajul lui oana_n

In sfarsit am scapat si eu de stres si mi-am gasit rochia. AICI am pus foto. E simpluta insa imi place tare mult. Si ma simt bine in ea, cel mai important lucru.

Nu credeam ca gasesc ceva care sa cada asa bine pe mine. Oricum, sunt in plin proces de dat jos kg. Din 5 ian si pana zi am dat jos 12, si pana la nunta o sa mai dau vreo 3-4. Incep sa ma apropii si eu de marimi mai normale .

Asa ca am scos din schema faza cu pijamaua, sau cu blugii






Smile, what's the use of crying/You'll find that life is still worthwhile/If you just smile (Smile - Michael Jackson)


Cauta si pastreaza mereu o bucata de cer deasupra vietii tale



Rochita este frumoasa si iti vine f bine.Felicitari pentru kg date jos

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!

Are mama o ratusca...
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca%20din%20viata%20mea&page=2" target="_blank">an1 si an2


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Nona distractie placuta si mi se pare normal sa ai emoti mai ales ca e prima data
Andra tu poti sa iti deschizi firma de nasit

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!

Are mama o ratusca...
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca%20din%20viata%20mea&page=2" target="_blank">an1 si an2


Mergi la inceput