Puiuti de Randunici 2008! (178)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

edeladinti, edeladinti, edeladinti....baleste, roade, musca....
se trage cand il apas la ureche, dar la amadoua la fel, si la cum imi infig destele...am facut o proba si ma doare si pe mine!

sa va zic...nu ii place iaurtul, nu stiu de ce , ca nu l-am schimbat si la inceput manca!
Dupa o saptamana de aruncat iaurt constant m-am luminat sa-i dau altceva...mamaliga cu branzica si smantanica...daca il vedeti cum deschide cioculetul...

Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

LA MULTI ANISORI VLADUT SCUMP DE BUBU!!
Cuscra,13 kg??Tea ii transmite "Rusinik",si sa mai lase torturile!
Olga,ce nasol cu colega!Doamne fere!
Luny,nasol cu Mufa.Tu stii prin ce am trecut noi.Pana nu am intarcat-o,nu a fost chip sa bea din biba.Nici acum nu bea prea mult,dar asta e..Si e mult mai bine fara lapte in tzatzi..asta pt mine.Succes.
Cata,despre patania bietului randunoi,chiar in primele ceasuri ale anului nou,.
Eu nu as putea la intalneala maine,fiindca am stabilit sa ne vina un unchi in vizita taman maine.Daca stiam mai inainte...mi-e cam rusine sa-l sun sa-i spun ca reprogramam.

Bai,a inceput anul,am inceput si eu cu ingrijorarile.
Fii-mea de la o vreme,v-am mai zis,da cu capul tare in zabrelele de la pat.Azi m-am chinuit o ora sa o adorm,timp in care o lasam in patut si ea dadea cu capul CU PUTERE in tablia patului,exact asa, de m-am ingrijorat raaaau.Ce-o avea frate?Plus ca de la o vreme e ff nervoasa,nu mai reusesc s-o schimb ca vrea doar pe burta sa stea si eu trag de ea,ea cu picioarele pe sus si uuurla rau si ma face in toate felurile. Iar daca nu-i faci pe plac,sa-i dai nush ce jucarie vrea ea, urla si se ratzoieste toata.
INTREBARE APRINSA:MAI DA VREUN COPIL CU CAPUL IN ZABRELE,IN TABLIA PATULUI SAU E NERVOS TARE??Ca m-am ingrijorat rau.Sa vedem ce zice si pediatrul de la iomc la care vrem sa mergem peste o sapt.O fi cazul de neurolog????
Am citit tot,icei tuturor.

Edit:la intalneala eu oricum nu as fi preferat plaza ca as face pana acolo o gramada de timp.Plus ca tare mi-a placut locul unde ne-am intalnit data trecuta.

Stela,
mamica fericita de TEODORA mult dorita (1.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Olgutza, mersi pt incurajari!
Stelutz, stai linistita, eu cred ca e doar peronalitatea super puternica. Si David daca ii iau ceva din mana sau il mut in alta parte si el nu vrea urla si se ratzoieste....e normal!!

Tuchi, sanatate!!!

Ioana si David, cel mai scump martisor



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicol_conte spune:

Tuchi, ma bucur ca e de la dinti febra surubelului. Vad ca Antonia s-a mai calmat cu urletele, in schimb baleste ingrozitor, non stop ii curge saliva din gura,ma mir ca n-a secat

Stelutz, nu stiu ce sa zic de Tea cea nervoasa, a mea n-are apucaturi d-astea si avem si noi zabrele, dar nu i-ai pus protectii din alea la patut ,ca nu-mi vine in minte cum le zice?

Nici eu nu ii dau fier piticei , nu mi-a zis nimeni.

Fug sa ma imbrac ca am scapat de musafiri si acum ma imbrac sa plec cu randunoiul in vizita. Fetele le-am basculat la mama, vreau sa ma recreez..

vb mai pe seara

Mami de Antonia(23apr2008) si Alexia(24aug2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Stela, recomand patul fara zabrele! eu nu inteleg de ce se mai fabrica patuturi de lemn cu zabrele! cat despre stat numai pe burta si proteste...nu cred ca Tea e o exceptie, si Shuru face la fel! si ce urlete, si ce comentarii!

Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana.t spune:

clau si simo si eu stiu ca nu poti trece pe alta schema dar pediatra mi-a dat unda verde...problema e ca odata intrata pe o alta schema nu poti sa le tot schimbi acu trebe sa le platesc pe toate..nu am ce sa fac...asta ii...

"dragostea e zarea libera si larga unde sufletul isi intinde aripile" Ch. Wagner
Te īnaltii cu adevarat nu cānd urci, ci cānd privesti drumul parcurs.

Claudia, mami de Daciana - 13.01.2008 o galushca mititica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami33 spune:

Stelutz, Bubul meu nu se da cu capul de gratii...ca n-are, dar nervi are prea multi. Cand il schimb sau ii dau vreun medicament trebuie sa-l imobilizez

Copilul meu e in greva foamei de cateva zile. Refuza categoric laptele de dimineata, la pranz vrea doar cateva lingurite de piure, mai papa bine doar fructele cu branzica(vreo300-350g) si iaurtelul cu cereale. E ok asa, sa-l las in pace??? Si, ce ma ingrijoreaza cel mai tare, nu bea DELOC lichide in timpul zilei


Cami, mami de Maria Alexandra(02.05.2002) si de Luca Razvan(28.03.2008)


pozici

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=7276c5de26b00cac7f8895&skin" target="_blank">distractie cu bubu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Cami, pune-i o bavetica din aia cu plastic pe dos si da-i cu paharul, direct, apa. Ii va placea cu paharul. La inceput se va uda putin, dar macar bea si el ceva apa...

Eu ii dau fier pana la un an, 6 pic pe zi, asa mi-a zis pediatra.

Ioana si David, cel mai scump martisor



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Multzam de raspunsuri rapide.
Cata,si mie mi se pare o stupiditate patul cu zabrele..of..de ce nu m-oi fi gandit la asta atunci..nimeni nu si-a pus problema atunci.Acum e prea tarziu,oricum,sa dau banii pe patut...
Aparatori am lasat doar pe o parte,la rugamintea soacramii si randunoiului cum ca s-ar ridica Tea usor usor daca ar avea de ce sa se tina.Dar,le pun la loc,gata.Sa vedem ce-o fi dupa ce le pun la loc..
Asadar,o problema ar fi numai la datul cu capul...e nasol..
Naty,minte Mimo,ochii Iuliei, eu spun ca sunt clar ai randunoiului,la fel gura si trasaturile majore.Restul,adik trasaturile minore sunt de la tine.
Nico,nici eu nu-i dau fier ca nu mi-a spus nimeni si cred ca nu ar trebui ca mananca legume-carne etc din care isi fier cat trebuie.Parerea mea.
Mimo,moama,ce vizita!!
Cata,sper sa nu faca febra Suru.
Si...mai bine ca v-ati hotarat pt intalneala samb viitoare.

Stela,
mamica fericita de TEODORA mult dorita (1.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Cata,insist cu reteta aia de tort de mere.O poti scrie cu galben sa nu primesc rosii.Cand ai timp
Si mai aveam o curiozitate:ce era chestia cu ciuperci din poza?

Stela,
mamica fericita de TEODORA mult dorita (1.04.2008)

Mergi la inceput