mamici sau gravidute din Londra

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roco1617 spune:


Buna din nou ,
As dori sa stiu si eu unde pot gasi articolul de mai jos .


'No more glossy stories'

Pupici la toata lumea ,

Roxana
8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lara_c spune:

Roxana.
Uite linkul :
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=124252&SearchTerms=no,more

Mai spre final o sa gasesti mai multe despre nasterea in UK.Initial topicul a fost creat cu alt scop,acela de a afla de la alte mamici 'adevatul' despre cum decurge o nastere.

Iti urez sarcina usoara in continuare.



Lara
Erinn's mummy
<embed type="application/x-shockwave-flash" src="http://picasaweb.google.com/s/c/bin/slideshow.swf" width="288" height="192" flashvars="host=picasaweb.google.com&RGB=0x000000&feed=http%3A%2F%2Fpicasaweb.google.com%2Fdata%2Ffeed%2Fapi%2Fuser%2FLovelyLaraUK%2Falbumid%2F5293733829204917473%3Fkind%3Dphoto%26alt%3Drss" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></embed>

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ankussa spune:


Hello dragutelor,
Lara chiar ma uitam sa vad daca mai postezi, ce-ti
face pitica? Pacat ca esti departe de mine ca te luam la
o intrecere cu carucioarele
Theea sper ca esti bine.
Roco welcome.
Va pup pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theea spune:

Buna fetelor eu sunt bine am primit in sfarsit si eu scrisoarea cu programarea de la ei .Pe 29 am prima programare cu moasa iar pe 11 feb am primul ecograf.Eu simptome nu prea am doar o stare de greata cand ma spal pe dinti si o stare de somnolenta infernala.Sanii nu prea ma mai dor dar eu sper ca totul sa fie bine.Rocco ma bucur tare ca ai reusit sa iti vezi bebelul si sper ca totul sa fie bine pt voi ,multa odihna si cat mai putin stres.
V-am pupat pe toate.

cezara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca B spune:

Seara buna fetelor
Marti seara am observat acest subiect dar abia miercuri am avut timp sa-l citesc si ... m-au trecut fiorii!!! Intrasem in panica rau de tot si am stat pe net cateva ceasuri ptr a gasi cat mai multe info despre nasterile in Anglia, in special in Londra caci joi aveam intalnirea cu midwife si vroiam sa fiu pregatita de atac. Dar ... surpriza!
Ma tot laudam io cu nastere naturala (fara epidulara, in apa) dar se pare ca in cazul sarcinilor obtinute prin fiv sunt mai rezervati. Centrul pe care il alesesem, Birth Centre in cadrul spitalului Northwick Park e foarte ... intim, linistit, esti singura in camera, cada ptr nasteri la 2m de pat, nici nu simti ca e spital! Doar ca astfel de centre sunt conduse doar de moase si dupa parere ei imi recomanda sa nasc la Delivery Suite, unde medicii monitorizeaza mama si copilul in permanenta. Zice ca am trecut prin destul stres cu tratamentul si ptr linistea noastra e mai bine sa fim inconjurati de medici si moase, nu doar de moase. Mi-au oferit consiliere (se pare ca asta e procedura in cazul sarcinilor obt prin fiv) pe 3 febr am intalnirea cu psihologul! Tot pe 3 imi repeta toate analizele si apoi vor lua o hotarare. Dar cred ca luam noi hotararea pana atunci, si decat sa ma invinovatesc ptr o nastere grea, copil traumatizat, mai bine ma duc din prima la Delivery Suite. Am fost foarte surprinsa, sincer, credeam ca ofera consiliere doar in cazul fiv-ului nereusit! Mie mi se parea floare la ureche!
E adevarat ca fac cezariana cu foarte mare 'zgarcenie' si ca lasa sa decurga totul de la mama natura! M-au exasperat de multe ori in ultimii 3 ani nu prin calitatea serviciilor ci prin timpul de asteptare in cazul unei programari cu consultantul sau operatii.
Va voi tine la curent cu nasterea mea.
Mult succes tuturor, mamici, burtici, aspirante

Bianca 36+ AMR 4 sapt!!!
Daca vreodata nu primesti zambetul pe care il astepti, fii generos si daruieste persoanei respective un zambet. Deoarece nimeni nu are mai mare nevoie de un zambet decat persoana care nu stie sa zambeasca celorlalti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ankussa spune:


Bianca iti tin pumnii, dupa cum ai putut observa nu esti singura dezamagita de sistemul lor medical. Chiar te rog sa ne spui cum esti, si sanatate multa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theea spune:

Ce mai faceti fetelor la mine nimic nou am fost si eu sapt trecuta la prima mea vizita la midwive.Am stat 2 ore acolo raspunzand la intrebari la care as fi putut raspunde si la tel.Dar a fost draguta acea midwife cu toate ca nu m-a lamurit prea mult si m-a pus la risc ridicat in sarcina si data viitoare o sa ma vada un consultant sunt curioasa ce o sa imi zica ala.Am primul ecograf sapt viitoare sunt asa nerabdatoare.

Bianca da-ne detalii ,esti bine cand tre sa nasti?
Pupici dulci
11+

cezara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca B spune:

Seara buna fetelor!
Astazi am avut intalnirea mult asteptata si ne-am hotarat sa mergem direct la Delivery Suite. Politica spitalului este de a induce nasterea imediat dupa implinirea celor 40 de sapt femeilor cu sarcini obtinute prin fiv pentru a reduce riscurile si stresul. Am rasuflat usurata, caci de obicei se induce atunci cand depasesti cu 10-12 zile termenul.
Acum sunt 37+ sapt iar in 2 sapt am intalnire cu consultantul ptr a verifica colul uterin si in functie de consistenta acestuia imi vor programa inducerea. Eu sper ca bebe va veni la timp si ca nu se va ajunge la inducere.
In rest ma simt bine, burtica inca creste, bebe este foarte activ spre satisfactia sotului care zice ca-l face fotbalist. De vre-o 2 sapt ma doare ficatul (la aplecat, ridicat din pat, intors in pat) caci uterul l-a inghesuit sub vertebre. Incepand de joi simt de 2-3 ori pe zi dureri ca la CM dar doar ptr 20-30 secunde. Cand merg pe jos simt cum ma apasa pe col si uneori am dureri ascutite pe care le simt pana in vagin.
Va voi tine la curent cu tot ce mai apare.
Theea de ce te-a pus la risc ridicat in sarcina?

Seara frumoasa

Bianca 37+ AMR 3 sapt!!!
Daca vreodata nu primesti zambetul pe care il astepti, fii generos si daruieste persoanei respective un zambet. Deoarece nimeni nu are mai mare nevoie de un zambet decat persoana care nu stie sa zambeasca celorlalti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theea spune:

Bianca ma bucur ca esti bine si sper ca totul sa decurga super bine si usor si sa fiti amandoi sanatosi.
M-au pus la risc ridicat din cauza unui nodul la san descoperit la sfarsitul anului trecut .Mi-au facut o biopsie anul trecut si a iesit normal iar sapt trecuta a trebuit sa il refac si pana o sa fim siguri ca totul e normal vor sa ma tina sub observatie mai atenta.Eu zic ca totul o sa fie bine,cand am aflat de nodul am fost speriata acu am inceput sa imi revin am o dulceata in burtica care ma motiveaza sa gandesc pozitiv
V-am pupacit
11+


cezara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca B spune:

Theea imi pare rau sa aud cauza, stiu ce ingrozitor e sa astepti acel raspuns, prietena mea (are aceeasi problema) l-a primit chiar in sapt Craciunului, pe 22 dec si sincer s-a imbatat in acea zi! Mi-a spus apoi ca niciodata nu a fost asa de fericita de Craciun.
Ma rog ptr sanatatea ta. Si din proprie experienta iti spun ca gandirea pozitiva ajuta enorm. TREBUIE sa fi optimista si cu ajutorul lui Dumnezeu iti vei tine pruncul in brate.

Bianca 37+ AMR 3 sapt!!!
Daca vreodata nu primesti zambetul pe care il astepti, fii generos si daruieste persoanei respective un zambet. Deoarece nimeni nu are mai mare nevoie de un zambet decat persoana care nu stie sa zambeasca celorlalti

Mergi la inceput