LMA!!!Spiridusi de ianuarie- februarie 2006 ( 309)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Hello si de la noi .
Maraki multumesc de aprecierile lasate in drops . Ai dreptate cu mersul in Romania am ismtit parca altfel sarbatorile dar mai ales m-am bucura ca Alain a fost super happy sa fie cu multa lume in jur si bunicii langa el si a vb f corect romana nu ca aici unde le tot amesteca. Super ca a rezistat Angelo asa mult la Rev,avem baieti mari deja . Eu ii dau acum lui Alain niste Pikovit ca mananca f rau, nu s-a reglat nici dupa Peritol...nu stiu ce facemnoi cu copii astia asa mofturosi la mancare. Angelo mananca mai bine acum ?
Bianca am pus ceva poze cu sistemul de stramtare al blugilor asa cum am promis dupa ce te uiti le sterg. Cred ca ai putea sa il faci si tu ca am vazut elastic din ala si in Ro in ceva magazine de specialitate si nu trebuie decat facuta o taietura in spte la talie si bagat acolo, vezi tu din poze. E superb trenul si ii place f tare lui Dany, am vazut ca il aplauda, cred ca a fost incantat de cadou....cred ca noi cand eram mici daca primeam asa ceva eram in al noualea cer
Deea multumim de sorcova
Acina, Giova, Mira salutari de la noi.
Pun aici pozele de care ziceam http://www.dropshots.com/silvi3

Silvi si strumf mic Alain 19.01.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

Seara buna fetele, vad ca v-ati retras cam toate la culcare.
mira bine ca i-a trecut lui selin repede febra. cam nasol patea cu inceputul muncii de maine...valabil si pt tine monica(maraki).


pai la noi, la romania, se petrec 5 zile si 5 nopti...

noi am veit pe la 4 30 de la petrecere si am dormit pana pe la 9 cand a intrat edi peste noi in camera fericit ca ne-a gasit si ca nu am plecat. sebi a ramas la ai mei, a fost cu tati in centru si a fost f incantat de artificii.

noi am avut si in seara asta revelionul, adica am inceput de dimineata cand am mers sa dam copii la grinda la mosi - iar mancare, muzica....

i-am filmat pe amandoi copii cand ii ridica mosul(cumnatu-meu) la grinda ( f cuminti si curiosi de ce zice ), amandoi muscand din colac...acum nu am cablul sa descarc filmele insa cand o sa ajung acasa o sa descarc si eu pozele si filmulete facute de revelion.

de la mosi am plecat cu copii si socrii la ai mei unde l-am serbat pe tati penru cei 57 de ani...iar masa, iar muzica, iar discutii etc. ne-am intors in seara asta pe la 23 00, dupa ce l-am lasat pe sebi, f intelegator, la ai mei. ma surprinde f tare ca vrea sa ramana acolo, ca nu se supara ca-l lasam acolo si ca noi plecam cu edi la socrii...

maine avem zi de plimbat prin parc - sa facem si noi plimbare - seara iesim cu prietenii de la rev, dupa care ne pregatim pentru petrecerea de sambata.


bianca am vazut si eu trenuletul primit de dani de la nasa. pai ce sa zic, sa va traiasca nasa. f frumos trenuletul. vorba lui maraki, lasi trenuletele thomas pentru un asa tren. mi se pare f solid, nu cred sa-l strice asa repede, pare rezistent.

giova . tu cum te pregattesti de ziua lui marco? ce faceti? te plangi ca are grija socrela de tine? mai bine asa decat invers. noi in seara asta i-am speriat pe ai nostri si le-am zis ca ne gandim sa mai facem si bb 3. saracii la cat de mult i-am solicitat....socrela a zis ca ea nu mai sta cu el, ca e greu sa cresti un copil....bine macar ca acum a vazut si ea....eu cand stateam cu sebi acasa...si venea la noi si-mi zicea ca de ce nu fac aia si ailalta, ca am decat un copil, ca mari ( cumnata-mea) a avut doi si s-a descurcat, dupa aia cand aveam doi credea ca e usor sa stau cu amandoi singura acasa si venea doar in vizite...

acum sa nu fiu rea, dar daca nu era ea sa stea cu edi nu stiu cum ne descurcam cu atatea probleme cate avem pe cap. si o face f bine, adica are f bine grija de el. asa ca , uite, o soacra poate deveni un ajutor real si pretios, pana la urma...atata timp cat isi iubeste la nebunie baiatul si nepotii.

ma scuzati daca am scris prostiile astea de la final insa asta am gandit eu acum si m-am descarcat si eu, nah!

EU NU IL CITESC PE BASESCU, CI PE BASEASCA JR. SI VA UREZ INCA O DATA SA AVETI PARTE IN 2009 DE MULTE "SUCCESURI"!!!!




www.dropshots.com/bumbita" target="_blank">am mai pus si eu poze noi- noute cu baietii mei

bumbita mami de 2 eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

maraki ai facut poze cu ceva artificii de germania? cred ca a fost f frumos la voi! mia- placut f tare mesajul tau de la miezul noptii(cand la voi inca nu era ora 12 ) "LA MULTI ANI, ROMANI!"

silvi cum a fost la voi en france de revelion pe strazi? visul meu asta este...un revelion de vis la paris. sper sa mi-l pot implini vreodata.

offf!!!! imi invarti cutitul in rana cu lipsa pofeti de mancare. si noi avem probleme f mari cu sebi cu mancatul nu mai mananca DELOC ca inainte. de fapt nu stiu ce mai mananca in afara de 500 ml lapte pe zi...f prost mananca. eu nu-i pot da sirop. nu e chip. il scoate imediat, de fapt ce zic?! nici nu vrea sa deschida gura...daca il dau cu forta il scoate pe tot afara...e cosmarul lui!!! as incerca cu orice daca as stii ca il ia si ca ii readuce pofta de mancare. mi-e si necaz...mai ales acum de sarbatori...au fost o gramada de bunataturi in jurul lui si el nimic....numai prostii - in seara asta a mancat o jumatate de pulpa de pui, fistic si un actimel, asta dupa de azi la pranz a mancat un ou fiert si 3-4 saratele ( cine citeste ce a mancat ar zice ca nu a avut nimic de mancare si nu ar stii ca azi a fost o nebunie culinara pe unde am umbat de la ciorba de peste, ciora de perisoare, ciorba de burta, friptura de pui, vita, porc, iepure si tot felul de salate, aperitive si oua umplute ).

www.dropshots.com/bumbita" target="_blank">am mai pus si eu poze noi- noute cu baietii mei

bumbita mami de 2 eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florinini spune:

AHO AHO AHO!!!

Una an plin de sanatate si multe realizari, numai bucurii si mult noroc! Sa fiti iubie si sa iubiti!!!
La multi ani pe 2009!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florinini spune:

Bumbita "long time no see you girl" cred ca si tu pe mine!
"Succesuri" sa aveti toti si toate !!!
Ma bucur ca sunteti bine si ati petrecut fain de sarbatori! Cat despre bb3 sa vina cat mai repede, e super ca vreti inca unul, frumos...dar va fi si tare greu .Cred si io ca s-au socat "membri" familie voastre la o asa dorinta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florinini spune:

Bianca foarte frumos trenuletul primit de Dani, si eu as fi vrut ceva de genul asta ptr. David, sa fie classic, dar cred ca ar fi facut o mutra,el vrea numai pe Thomas...poate la anul cand mai creste o sa ii treaca "febra" lui Thomas. Si acum se joaca cu trenuletele alea zici ca sunt niste greieri care suna prin casa asa zgomot fac!
Silvi ce fain ca ati petrecut sarbatorile in Ro si ca Alain s-a simtit super, eu cred ca de pe la varsta asta incep sa cam tina minte copii nostri, cel putin poate ptr. cateva luni...David isi aduce aminte de buni din Ro si imi spune ca vrea sa mearga la buni sa se joace cu cateii si sa stranga ouale! Asta a fost in iulie august in Ro si vad ca inca nu a uitat! Pupici la frumos
Maraki super rezistent si Angelo David a rezistat pana pe la 3 cand a inceput sa se ceara acasa si sa-si caute perna fish cu care adoarme...a adormit pe masina si fara perna lui favorita! Faine filmuletele de la trecerea dintre ani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florinini spune:

Giova bine ca ati petrecut fain cu familia alaturi, chiar daca te streseaza socrosenia asta e, bine ca nu stati cu ei zilnic sa te baguie la cap cu "grija" ei!
Parca il vad pe Marco ce mutra a facut cand a vazut capra . Acum poti sa folosesti "capra" pe post de sperietoare..daca nu e cuminte vine capra la usa...suna amuzant...dar poate il calmeaza cand e prea atomic .
David cand e prea "atomic" si explodeaza de energie ii pun un film favorit si se relaxeaza, nu mai alearga si sare, dar comenteaza la film...asta pana cand si ultimele resurse de energie atomica se epuizeaza si se calmeaza singur , cel putin merge pana acum!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

LA MULTI ANI ANASTASIA SI BIANCA! SA CRESTETI MARI SI SA FITI SANATOASE! MARE PETRECERE MARE ALATURI DE FAMILIE, FRATIORI SI PRIETENI!!!














daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)
www.dropshots.com/marchplayer" target="_blank"> filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Buna dimineata la
La noi ninge ca in povesti ...deja s-a depus pe jos foarte multa zapada asa ca dupa-masa mergem cu saniuta . Oricum aveam de gand sa mergem in oraselul copiilor, acum e si mai perfect ca a si nins.

Mai gagici pe voi va apuca noaptea scrisul? ..vai ce dormeam la ora aia..am vrut sa dorm cu "putziku mic" (Dani) si cu el am dormit .
Giova...eh nu este in TM...poate nu la toate chioscurile aduce revista. Cauta la mai multe poate gasesti revista. Dani tot vine cu ea la noi sa ii citim dar nu are rabdare normal...2-5 minute si gata. Lasa mai ca e bine sa te cocoloseasca soacra . Dar de ce nu stai la maica-ta? E si sora ta acasa?
Silvi, multumesc mult de poze . Vroiam sa iti spun ieri sa nu te mai deranjezi sa faci poze ca am gasit o pereche de pantaloni la Dani in dulap dar am uitat . Am vazut sistemul (pur si simplu nu m-am uitat in interior si eu ii puneam bretele la astia ) sunt grosi de iarna si i-am si strans ieri si acum sunt super. Dar altii nu au sistemul asta. Am cumparat cureaua aia ieftina de la magazinul de sub mine dar nu intra la toti pantalonii ca e cam groasa. Asa ca mai caut.
Florini ce ora ai de scris...dar daca ma gandesc unde stai..e ok... De trenul Thomas Dani nu e asa pasionat...cred ca asta e varsta la care mai poti sa le oferi ocice, apoi vor venii problemele. Incearca si ai sa vezi ca asa e .
Bumbi . Si pe mine ma ajuta soacra cu copiii si o face foarte bine. Ce m-as face fara ea ...nu stiu si nici nu vreau sa stiu. Si maica-mea ma ajuta dar altfel.
Maraki...hai ca glumeam draga...si chiar daca l-ai cita pe Base ce are? Nimic . Spor la munca. Eu doar luni incep... cu un inventar...ma doare capul cand ma gandesc ca o sa stau in frig si o sa asist la numarare .

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi 1, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Poze cu noi 2, www.dropshots.com/biancas2" target="_blank">Poze cu noi 3
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

hello,

despre care Bianca sarbatorita este vorba? M-am uitat pe lista si nu am gasit
Bumbi, eu de cand am fost gravi si socrosenia nu m.a ajutat never la nimic( tinand cont de faptul ca am avut o sarcina foarte nasoala )nici eu nu mai ridic un pai la ea in casa ( atunci cand da petreceri pt ca inainte puneam masa, strangeam masa, spalam vasele dupa toti )De Craciun m.a chemat cu tupeu in bucatarie sa pun eu tacamurile pe masa si garnitura in farfurii Le-am pus ca nu era cine stie ce dar... atat! Foarte bine ca te descarci aici, din cand in cand trebuie sa spui si ce nu-ti convine Anul asta au fost foarte putine artificii, nu a mai cumparat lumea ca in alti ani.Robert luase 12 rachete cu 17 euroi noi nu am luat deloc pt ca oricum nu coboram afara si din balcon nu avem voie sa tragem
Silvie,stii ca minunea nu tine mult Nici Angelo nu mai mananca cum incepuse dupa antibiotic, l-a tinut doar o sapt. si m.am certat cu socroseniu ca a zis cu mintea lui creatza, sa opresc administrarea Fe ca din cauza aia nu mai mananca baiatul I-am zis ca nu e medic si nu are dreptul sa spuna ceva ce nu stie Acum plssss intreaba-ti sotul daca de la Fe se poate deranja la stomac pt. ca nu-mi place cum face si il tin pe furazolidon de 4-5 zile cate o jumatate dim si seara.Am intrerupt o zi si facuse de 3x nasol....
Giova cum te mai simti?
Florinini
revin....nu mai am idei....

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput