Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (250)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Eu am facut 70% din pregatiri, mai maine restul si curatenia....am avut un ajutorrrrrrrr. Cristi a fost super cooperant azi, daca l-am parat la voi, o sa o fac mai des daca apare o astfel de schimbare.



Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

scriu de pe tel. Ajuns bine, aici totul super! Voiam sa urez sanaatate multa puilor bolnaviori, am citit din urma si imi pare rau de pb.
Pup ptr ana si bebeka, sa fiti mai vesele in noul an.
Ayumi, o sa fie bine gemenii, ma gandesc cu drag la voi.
Sabina, du baiatul la dr ca nu e de gluma. Cred ca nu gasiti la spital virus mai rau ca al lui.
Va pupic.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:

Sabinelule, am citit doar aici mai sus si ma ingrijorez... bietul Gheo! Biata de tine! Multa sanatate sisa ramana asa in forma si fara febra!

Dragelor, multumesc din suflet celor care mi-au dat sms de Craciun - ce surprize! - si va si imbratzisez.
Abia acum apuc sa intru scurt sa va pup pe toate si urez tot ce-mi doresc si mie pentru anul ce vine: sanatate, putere, optimism si iubire, voua si familiilor voastre!

Eu am fost in Mumbai o saptamana chiar inainte de Craciun (a iesit su-per!). Pe ultimii metri dinainte de seminar nu am apucat sa fac pregatiri de Craciun si cand am revenit sambata pe 20 eram epuizata: ritmul acolo (5 zile full) si stressul sa iasa tot bine, lipsa de somn de schimbare de fus orar, zborul cu Swiss, in scaune ultra-proaste, o raceala culeasa din aerul conditionat...
Apoi luni/22 am mers la birou, incheiat proiectul, facturarile, evaluarile... si marti am alergat dupa cadourile ce lipseau, am facut prajituri si alte alea (cu un jet-leg de-mi cadeau ochii in gura), apoi a inceput sa muceasca si Michael... apoi Craciun cu vizite non-stop (la noi, noi la altii), apoi eu la medic, ca am dat iar in rinita vaso-motorie si iar musai spray cu antihistaminice si alte alea... zborurile astea si aerul conditionat ma termina. Scapasem de asta cu sarcina, acuma revine. Ufff!
Si iute ca acuma am "liber" si maine seara mergem la un amic sa ne rasfete culinar (asta chiar e maniac!) si cu privelistea din balcon pe lacul Zürich (ceva artificii?).

M-am tot gandit la voi - ca de obicei - si ma simteam vinovata ca nu am apucat sa intru! Plus cate un mail mai personal, asa, ramas dator de luni de zile... Down Under, do you copy me? Miss U girls!
Asta e viata mea in ultima vreme si zau ca numai a vacanta nu-mi pare. Deocamdata. Inca mai sper...!

Michael e bine, guraliv si smecher si alergator, a inceput sa nu ne mai trezeasca noaptea (Doamne tzine-i obiceiul!) si papa bine si e un dulce. Ma stradui sa mai urc poze pana nu ma prinde Anul Nou de popo.

Hai, gata cu romanul fluviu. Ne strofocam, deci existam.

Pupici mii si un 2009 cum va doriti!

Piciulika, mami de Michael (8.10.2007) www.unserbaby.ch/geomo/content.html" target="_blank">
Situl lui Michael - parola o stim toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

yaia, nu am putut da re de pe tel. Multumesc de mesaj, bagat la cap. Pup. Numai bine si voua,

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:


Multumim tuturor de primirea frumoasa! Tare dor mi-a fost de voi!!!!La noi nu e situatia roz, in seara asta iar febra, asa ca...probabil ramanem acasa de revelion

Roxana, Gabitz, bine ca ati ajuns cu bine! Distractie faina!

ERina, m-am amuzat de mesajul tau, nu am tuns-o pe Sara, asa par avem noi pana acum. Dar cu tunsul chiar e un mit, eu am o prietena care are ditai parul si n-au tuns-o nicodata la cheliuta, si cunosc si extrema. Eu sper sa se mai indeseasca parul Sarei, deocamdata e tare slabut, si am mari planuri cu el!

Of, Sabina, cum Dumnezeu nu mai scade febra asta???Sanatate multa lui Gheo!!!!

Luy, dulce, ca de obicei!!!

Picio, te pupam tare tare si pe tine si pe ai tai! Si nu te mai simti, zau vinovata, te asteptam cu drag oricand ai vreme!!!

Yaia, ce frumos suna Craciunul vostru…ca-n povestile lui Andersen….


Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA11 spune:

MULTA SANATATE PUIUTILOR!!!Sabina, Ayumi

Voiam sa va intreb mai face cineva revelionul acasa?? In familie??? Noi am decis ca la cumpana dintre ani sa stam acasa la tv, cu Crissi in brate. De cate ori plec mi se face un dor teribil de boticul lui si ma simt vinovata, asa ca am zis sa stau acasa. Pregatiri nu fac. Friptura de porc, snitele, cartofi prajiti, ciorbita de pui a la grec, tort si cozonac cumparate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA11 spune:

Sau s-o zice tort si cozonac cumparati??? Un neutru cu un masculin cum au pluralul???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Remember me? M-am procopsit cu un virus pe laptopul meu si nu mai merge nimie, il duc maine dimineata la servici sa ii reinstaleze Windows-ul. L-as reinstala eu, dar nu pot pt ca trebuie bagat in domeniul de firma si pusa versiunea licentiata pe care o avem. Nu stiu cum l-am 'agatat', dar mi-a halit toti antivirusii, nu mai reusesc sa ii fac nimic.

Multumiri tuturor celor care ne-au transmis urari de Sf. Stefan.

La noi e liniste si asa sper sa ramana. I-am facut azi Varilrixul lui Stefan, pana acum nu a avut nici o reactie. M-am intalnit si cu Tomasa la Medicover, era cu Tudor. Sanatate multa la amandoi, Tomasa!

Piciulika

Am avut o premiera azi, l-am vazut pe Stefan ca se asezase pe vine si se scremea, l-am intrebat daca face caca si a inceput sa repete si el: caca, caca; l-am intrebat daca nu mergem la baie sa faca la WC, s-a ridicat si a mers la usa la baie, a intrat dupa ce i-am deschis usa si s-a dus la WC. L-am tinut eu de manute pt ca inca nu am luat reductor, dar a facut caca direct la WC. Sa vedem daca reusesc sa il invat sa spuna cand vrea la baie macar pt caca, mare lucru ar fi.

Sanatate tuturor bolnaviorilor, fie ei mici sau mari.

Ma retrag, sunt varza de oboseala. Am bucatarit azi 2 feluri de fursecuri, mai am de facut un tort maine. Noapte buna.


Jurnal de calatorii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Ana,


Jurnal de calatorii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Teo, multumesc mult de mesaj!

Gabi...ce rau imi pare ca si Sara are febra. Tin pumnii sa se faca repede bine.
Piciuliku, io te iubesc tare, aveti grija de voi!
Roxule, chiar vroiam sa-ti dau mesaj sa stiu daca ati ajuns cu bine.
Gh ia doar de 24 de ore sumetrolim, nu au trecut cele 3 zile.


fetelor,l si eu m-as fi dus cu el la urgente, am inteles ca la medlife e super ok...dar copilul are si un tata si nu pot trece peste vointa lui. Infectie urinara nu are, pt ca febra a aparut la pachet cu mucii.
Acuma abia a adormit, nu are febra, si parca si mucii sunt mult mai bine, i-am pus picaturile alea de garasone.

Imi pun ceasul pt ora 4 si ma duc sa dorm nitel.
va multumesc f f mult pt grija, sunt cat de cat linistita ca e dr f aproape si va veni sa-l vada maine dimineata (o chem chiar daca se simte copilu bine). Azi chiar am crezut ca scapasem pana a urcat din nou febra...



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput