Ucraina

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Oceanica spune:

pentru cei care pleaca in Ucraina , pe site-ul Clinicii (in limba romana) au fost postate niste informatii noi privind modalitatea de plata si o varianta de cazare mai ieftina

www.reha.lviv.ua/ro/" target="_blank">http://www.reha.lviv.ua/ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns heer spune:

nu merge nimeni in ucraina in aprilie??????????atunci poate marge cineva in mai?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns heer spune:

8 SEPTEMBRIE avem programare.Cine mai merge?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikena spune:

INTREB SI EU ASA, ...CA PROSTU'...

CUM SE FACE PROGRAMAREA IN UCRAINA, DACA CEI DE ACOLO NU VORBESC DECAT GERMANA SI RUSA?
EU CUNOSC DOAR ENGLEZA,...SI CEVA GREACA...

OCEANICA, TU CAND AI URMATOAREA PROGRAMARE?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli05 spune:

Vorbesc si engleza.Nu toti,dar secretara vorbeste sigur.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikena spune:

buna eli05',

multumesc mult pt raspuns!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikena spune:

eli05,

Inca doua intrebari,daca nu te superi!
Am citit ca tu ai fost in Ukraina in ianuarie si ca ai stat la o pensiune langa clinica. Este vorba de aceiasi pensiune prezentata pe site-ul lor, cea din incinta hotelului Carpati?
Noi mergem pe 16 iulie la Chisinau pt op. de miofibrotimie. Fetita ta a facut aceiasi operatie?
Dupa operatie, la aprox. o luna mergem la o clinica de recuperare din Busteni, unde vom sta 3 sapt. Dupa aceea vrem sa incercam pt prima data in Ukraina, adica din 23.09. sau cel mult 07.10.
Poti, te rog sa ne ajuti cu ceva mai multe informatii? Suntem putin cam speriati!
SAU ORICINE ALTCINEVA CU CEVA EXPERIENTA IN ACEASTA PROBLEMA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli05 spune:

In Ucraina am stat la o pensiune aproape de Clinica,dar nu e cea despre care se vorbeste.Nu-mi vine acum numele,insa e o pensiune frumoasa si curata.Problema e ca vara cred ca e mai scumpa decat altele.Cel putin asa era cand am fost prima oara.A doua oara fiind iarna si neavand clienti au lasat la pret(40 eur/zi cu 3 mese ,sotul si fetita de 9 ani).
Noi am hotarat sa nu mai mergem in Ucraina,pentru ca la noi nu au fost imbunatatiri si am constatat ca nu se face mult mai mult decat facem noi in Romania.
Am fost si la Chisinau anul trecut in septembrie,s-a vazut o relaxare dupa operartie,insa nici aici imbunatatirile nu au fost(sau nu s-au mentinut).Deocamdata kinetoterapeutul nu ne incurajeaza sa mai repetam interventia.
A ramas sa continuam recuperarea in Romania,acasa,iar pe 8 august vom merge pt 3 sapt la 1 Mai-Oradea.
Mi-ar fi placut sa va spun ca au fost schimbari mari si sa continuam sa mergem in Ucraina,la Chisinau sau mai stiu eu unde...insa asta e situatia.
Mentionez ca fetita merge singura,are o parapareza medie,unii medici spun chiar usoara,insa nu a obtinut asta in urma recuperarii din Ucraina sau miofibrotomiei,ci e recuperarii sustinute de la varsta de 1 an si sapte luni,cand am descoperit problema ei.
Va urez sanatate multa copiilor vostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikena spune:

Multumesc mult pt raspuns, eli05!

Si noi am fost la Oradea anul trecut, dar a fost f greu sa gasim loc, pt ca, spuneau ei, pe timpul verii primesc exclusiv scolari, iar baietelul meu avea 5 ani. Iarna nu ne incumetam sa mergem pt. ca, pana acum, a fost f sensibil la raceli. A facut de 2 ori pneumonie. Acum se pare ca am trecut prima iarna fara raceli. La anul vom incerca din nou. I-au facut f bine apele termale de acolo.
Baietelul meu nu merge inca in picioare singur, doar cu sprijin de o manuta. Facem si noi recuperare acasa si pe unde apucam liber. Ne-am echipat cu SWASH, orteze mobile de mers cu ghete speciale de la Champ Scandinavia(Ortotech) si orteze de noapte.
Dupa Chisinau vom merge la Constanta sa facem cateva sedinte HBO la Centrul de medicina Hiperbara. Am luat deja legatura cu dr. de acolo. Mai au un baietel cu aceeasi pb in tratament si am inteles ca face si ceva interventii sau recuperare si in Anglia, la Londra. Cand vom merge acolo ma voi interesa sa vad ce tratament anume face acolo si am sa postez aici daca este ceva interesant. Pe urma mergem la Busteni, la recuperare. Centrul de la Busteni este f bun, este renovat,cu mobilier din Italia. Mancarea insa nu prea este buna. La Oradea a fost excelenta.
Mai am inca doi baietei, unul mai mare si unul mai mic. De la cel mic am recoltat la nastere celule stem si speram sa fie compatibile ca sa putem, pe viitor, sa il ajutam pe Cristi.
Am mai fost in Franta si in Belgia la niste clinici homeopate. Acolo ne-au spus ca putem face niste injectii f eficiente cu celulele stem de la frate, daca sunt compatibile. Asta ne-a dat sperante mari, pt ca noi nu am avut incredere in ce s-a facut cu aceste celule pana acum. In special in fenomenul China. Oricum mai asteptam. Exista si o clinica la Koln care se lauda cu rezultate extraordinare in diverse afectiuni, dar nu spun nimic de paralizia cerebrala.
O sa incercam si noi o data sau de doua ori in Ucraina sa vedem rezultatele. Nu stim nici noi ce sa mai incercam!
Sa dea Dumnezeu sa fie din ce in ce mai bine, pentru toata lumea!

Multumesc inca o data si sper sa mai tinem legatura!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli05 spune:

Merita incercat orice.La fiecare copil reactiile la tratament sunt altele.Si eu am auzit de HBOT si chiar sunt curioasa sa aflu despre cazuri concrete.Cand veti merge la Chisinau?
Noi la Oradea nu stam in centru,nu cred ca as putea sa rezist(4 mame in camera cu 4 copii cu diverse afectiuni).Vom sta la un hotel langa .La Busteni am inteles ca e foarte greu sa te programezi.Ce se face acolo in comparatie cu 1 mai?

Mergi la inceput