Mamici de zmeurici de iulie-august 2009 (11)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

bibuga sa stapaniti si voi sanatosi casuta...in ce zona e? eu una abia astept s ama mut...Cezar nu mai zic...e asa fericit ca are s el camera lui....asta toamna dupa ce s-a ridicat la rosu casuta mergeam si stateam de dimi pana seara acolo, nu va spun cat era de bine, pur si simplu uitam de toate problemele, lui Cezar nici mancare nu-i mai trebuia...

anne-marry si eu am mancat numai salaat de beouf, parca am innebunit de tot...si somn l agreu dar sa n-o mai vad card ca 5 ani nu mai pun maioneza in gura, voi nu aveti liber azi?

acum ma duc la nani...sper ca Cezar sa doarma macar pana la 8 sa recuperez si eu

Adriana mamica de Cezarica (23 aprilie2005) si minunea din burtica 12+

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matcha-oana spune:

buna fetelor,va transmit multa sanataet la burtici

+10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

am reusit sa dorm 30 min si s-a trezit si cezar ca murea de foame...sunt lesinata de somn...asa-mi trebuie

Adriana mamica de Cezarica (23 aprilie2005) si minunea din burtica 12+

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanasm spune:


ce mai fac burticile? sper ca bine si puiutii la fel
am vazut ca a aparut mamica cu dpn 28.08, Mirela sarcina usoara iti doresc si la termen, eu sunt mamaica de iul-aug 2008...si am avut acelasi dpn ca si tine..si o sarcina fff faina si usoara, ccea ce-ti dorsc si tie (si tuturor gravidutelor)...daca nu te deranjeaza..am sa mai intru sa vad ce mai faci tu si zmeurica din burtica
pupici si un An Nou Fericit va doresc, si plin de bucurii..cu sarcini usoare, la termen si bebei sanatosi!

Oana

de Raul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

ne-am intors si noi in Bucuresti.
La mine greata e la locul ei, nu am mancat mai nimic de Craciun, nici macar salata boeuf ca era facuta cu maioneza din oua crude si stiu ca nu e voie.ma mir de unde creste burtica,se vede bine, toata lumea a remarcat burtica.
citesc si eu din urma si revin, ma bucur ca am vazut ca sunteti toate bine

Doamne ajuta sa fim bine!

Bulina mea

Cristina, graviduta fericita aproape 14
Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sandy_2008 spune:

Neata!

Stie cineva programul de la Bio Terra Med? Pe site nu au afisat nimic iar la telefoanele de la Contact nu raspunde nimeni si vroiam neaparat sa merg la Simionescu sa ma vada - am deja 9 saptamani si nu am un doctor...
Sau puteti sa imi recomandati un doctor de la Sanador? Am fost data trecuta la doctorul care avea liber atunci cand am putut eu ajunge -alina ivanov si nu mi-a facut o impresie prea buna si nu as vrea sa ma duc iar la ghici...Zic de Sanador ca am vazut pe site ca au program normal zilele astea...dar daca stiti vreun alt doctor la care sa pot merge pana in 31, mi-ar prinde bine orice sugestie.

Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

crissa bine ai revenit

eu de la plimbarea de ieri m-am procopsit cu o durere de spate..de mor si nu mai cred ca e de la vreme cu toate ca e innourat si urat afara dar parca prea ma doare ...deja incep sa cred ca e de la sarcina...si daca ma doare de pe acum pana la 9 luni ce ma fac??? deja am vreo 4 kg in plus si se simt ...ufff....sper totusi sa fie de la vreme si azi mi-am propus sa mai dau o raita prin magazine, sper s ama intorc intreaga acasa

Adriana mamica de Cezarica (23 aprilie2005) si minunea din burtica 12+

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

adriana si pe mine ma doare spatele.toata noaptea nu mi-am gasit locul, imi venea sa ma intind tot timpul si ma intorceam de pe o parte pe alta in speranta ca poate imi gasesc o pozitie in care sa nu ma mai doara.
daca gasesti hainute frumoase sa ne spui si noua unde ca mi-as mai lua si eu o pereche de blugi sau raiati frumosi.

eu inca nu am luat niciun kg, dar a zis dr-ul ca voi recupera cand scap de greturi

Doamne ajuta sa fim bine!

Bulina mea

Cristina, graviduta fericita aproape 14
Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxyyc spune:

Buna ziua gravidute...
Mai este loc pe lista voastra si pentru mine?
DN 22.02.1979, UM 14.11.2008, DPN 20.08.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana_1976 spune:

Buna ziua gravidute,
Cum va mai simtiti astazi? Eu ma simt groaznic. Am racit si abia pot sa respir, mi-e somn, iar de greturi nu mai vorbesc. Ma mai chinui si pe la serviciu. In noaptea de sambata spre duminica, cand am mers la baie, am observat o scurgere maronie (cacao cu lapte)si m-am speriat, dar de atunci nu am mai avut. A mai patit cineva asa ceva? E cazul sa ma alarmez?


Iuliana 6+

Mergi la inceput