Mamici antistress de ianuarie-februarie 2009 (107)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

am actualizat si amrul - uf uf

da naty, am emotii. si de dimineata am fost la biserica sa ne rugam sa fie totul bine.

tu macar ai mai trecut o data prin asta, eu habar nu am ce ma asteapta

ce fac cand ajung la spital? unde merg sa imi faca fise sau ce fac ei?

pe azi o sa merg prin mall, imi fac o baie luuuuuunga, facem freza... incheiem bagajul. mai am cateva lucruri de calcat pt bebe.

38+ cu Stefan Carol

sa fii sanatos pana la 40+ iubi lui mama
http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

MAINE E ZIUA CEA MARE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viorella spune:

naty sa ai o nastere usoara,de fapt o cezariana reusita si o bebita sanatoasa.
si eu tot la municipal o sa nasc,cu dr.adina lungu,o dr. super.
iti tinem pumnii si asteptam sa ne dai vesti.



37+ CRINA MARIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viorella spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristi_2003

am actualizat si amrul - uf uf

da naty, am emotii. si de dimineata am fost la biserica sa ne rugam sa fie totul bine.

tu macar ai mai trecut o data prin asta, eu habar nu am ce ma asteapta

ce fac cand ajung la spital? unde merg sa imi faca fise sau ce fac ei?

pe azi o sa merg prin mall, imi fac o baie luuuuuunga, facem freza... incheiem bagajul. mai am cateva lucruri de calcat pt bebe.

38+ cu Stefan Carol

sa fii sanatos pana la 40+ iubi lui mama
http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

MAINE E ZIUA CEA MARE



acum am vazut ca si tu ai programata cezariana maine.iti tinem pumnii!....si la fel asteptam vesti.


inca un bebe!!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

Naty si Cristi va doresc si eu de astazi ca ziua de maine sa treaca cu bine si sa va tineti bebelusii in brate.

Alina pana acum nu ai vrut tu acum nu vrea ea

cu Fabian si Dorian
AMR 9 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRINA.C spune:

Naty ,VA FI BINE...imi vine sa merg sa te tin de mana ..pare mai usor decat s astai pe margine.Si eu am emotii recunosc pt ca ma pun in situatia ta...sa stii ziua.Probabil ca asa va fi si la mine, speram intr -o mica programare si pesemne ca ma voi topi.In rest chiar cred ca nu trebuie sa te mai stresezi.Sigur e bine Nadia.Mai vbim azi, nu-ti zic inca bafta!
Cristi brrr si pt tine...ce trasnaie si cu cezariana asta programata...uite Ciufik seara ma certa ca sunt prea toanta cu rudele..si asa e..si dimin pac pac nascuse.
Eu imi pun banuztii si ciocolatele pe Alina k a nascut...ea era prima in zona.Altcineva???




bb mic

POZE
36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PetraTudor spune:

Buna tuturor!

Sunt o graviduta care activeaza pe forum-ul "Mamici de ghiocei de martie-aprilie 2009" si am intrat putin la voi ca sa va spun ca marti se va discuta in Parlament despre legea mamelor, desi cred ca ati urmarit stirile pe Realitatea TV.

Eu am votat - iar sotul a comentat - pe www.realitatea.net - SONDAJ, poate decizia de marti va fi influentata de votul si de comentariile noastre!

Va rog si pe voi sa votati, ca sa putem sta mai mult cu bebelusii care urmeaza sa vina - sau care au venit deja!

Felicitari mamicilor care deja isi tin frumuseii in brate si nasterea usoara celor care vor deveni mamici in lunile urmatoare!

Si, desigur, un an minunat alaturi de printisori/printese!

Multumesc si numai bine,
PT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deliafairais spune:

fetelor, mie mi-a trecut raceala dar am ramas cu o tuse puternica. imi recomandati ceva sa ma ajute sa treaca tusea [b]repede, va rog? mi-e tare frica sa nasc cu tusea asta si...o sa nasc maxim joi.

37+ DAVID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Citat:
citat din mesajul lui deliafairais

fetelor, mie mi-a trecut raceala dar am ramas cu o tuse puternica. imi recomandati ceva sa ma ajute sa treaca tusea repede, va rog? mi-e tare frica sa nasc cu tusea asta si...o sa nasc maxim joi.

37+ DAVID


sirop de muguri de pin si patlagina (trat naturist) si/sau Stodal (sirop homeopat)

Alinuk, Teo si minunea mica
nasterea - una dintre minunile lumii
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4b43ab1fe6e90f0fd2caa0" target="_blank">fericire, implinire..un an de Teo!
www.flickr.com/photos/13087113@N06/" target="_blank"> franturi de viata
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2ad52edce530b33f65f3b1&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">spicuiri de botez
...................................................
[b]Nimic nu-i intamplator!
...................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRINA.C spune:

Hmmm...tuse productiva , seaca?Eu una tusesc si desi ei zic ca poti lua Ambroxol pt tuse productiva, nu m-am aruncat.A mers la sotul meu cu o metoda mai "babeasca" cu sucul de ridichie neagra(scobita+zahar).Incearca si tu,Delia si mai vedem.Si dc esti f nelinistita suna medicul ca el va sti dc tre sa ti dea ceva musai...io personal cred ca nu, se descurca ei cu anestezii la bolnavi cu sepsis , nu se descurca cu o tuse?

PS: edit uite idei mult mai bune sunt cele de la Alinuk!

bb mic

POZE
36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

super!

asa-i, si ridichea neagra scobita si umpluta cu miere sau zahar (data putin la cuptor)...se foloseste si la copilutzi de peste un an
Irina

Alinuk, Teo si minunea mica
nasterea - una dintre minunile lumii
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4b43ab1fe6e90f0fd2caa0" target="_blank">fericire, implinire..un an de Teo!
www.flickr.com/photos/13087113@N06/" target="_blank"> franturi de viata
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2ad52edce530b33f65f3b1&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">spicuiri de botez
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
...................................................

Mergi la inceput