Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (248)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Papanash, eu carnati si sorici nu am, porc am luat din Cora atunci cand m-am vazut cu voi. O parte era stricat, abia acasa a vazut mama ca mirosea. Eu astept de la mama soacra sa imi aduca una alta.

Valentina, noi am facut aerosoli si pentru alte tipuri de raceli. Pentru laringita de exemplu, chiar si pentru nas infundat. Nu e musai sa fie folositi numai la caile respiratorii inferioare.

Plec sa imi recuperez atomica, la pachet cu mama ca maine sta ea cu copiii cat muncesc eu. Pupici.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniaN spune:

Fetelor multumim ca va ganditi la noi.
Valentina mersi de informatii cred ca o sa cumpar si eu un aparat de aerosol
sa-mi spuneti voi de care aveti??
Astazi am fost la dr cu fetita sa o mai asculte odata inainte sa placam si teapa dr ei plecase pe la 11 desi programul e pana la 14,nu mai vine la cabinet pana in 29...asa ca o sa ne oprim maine la o prietena medic din oradea.
Papanash multa sanatate! cum mai e piticul??

v-am trimis ceva dragut pe emailul comun.
merg la facut bagaje.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Lavinia, nu te grabi sa cumperi aparat pt aerosoli, vezi intai daca sta la el. Asa a facut Luy si nu l-a putut folosi. Ghighi e tot asa, tuseste si se aude un harait in piept, de la mucozitati. Nasul nu-i curge, doar de vreo 3 ori i l-am sters azi. Azi m-am chinuit mai mult sa-i dau siropurile, il pacalesc cu mai multe lingurite colorate, cum vede seringa dozatoare cum fuge.

.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )

www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi
Filme Ghighi

ajutoarele lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

au aparut normele in monitor, 872 e legea mamelor, aia cu 85%din venitul anterior nasterii
http://www.monitoruloficial.ro/RO/article--e-Monitor--297.html

.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )

www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi
Filme Ghighi

ajutoarele lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

bank
Vine un student in caminul de fete. Paznicul intreaba:
- La cine mergeti?
Studentul: - La cine ma sfatuiti?


.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )

www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi
Filme Ghighi

ajutoarele lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Buna seara!

Papanash, imi pare rau sa aud ca nu puteti iesi de Craciun. E chiar asa de rau? A recomandat medicul sa stati in casa? Macar pina la bunici sa iesiti...

Adimercedes, am uitat sa spun ieri ca o regasesc si eu pe Daria in multe din descrierile tale, mai putin ca nu are un vocabular asa de bogat (vorbeste mult dar nu am identificat asa clar cuvintele folosite pentru anumite animale/obiecte) si nu prea scoate din dulapuri.
Pupam Lisa si ii dorim un Craciun de vis!!!

Sabina Y. WOW dar ai facut ceva sarmalute nu gluma. Sigur se vor bate turcii la gura familiei tale japoneze!!! A fost un prieten japonez la noi in 2003 si minca sarmale cu negresa de ziceai ca ca nu mincase ceva mai bun in viata lui.
Pupici Erikai, dulcetica minunata!!!

Lavinia drum bun spre casa!

Madalina ce baiat frumos ai!!! Abi astept si eu sa vad reactia dariei la Mos Craciun!!!

Emma, nu ma indoiam ca e super sociabil Andrei! Ce zici de playdate-ul puiutilor pe 26 sau 27? O noapte de Craciun magica si voua!

Annisia, multumim pentru urarea minunata! happy Hollidays!!!



-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

La noi ziua a zburat!
Dimineta am ajuns la supermarket desi nu vroiam. Dupa-amiaza Daria a iesit in oras si la mamaia cu tati cit timp am fost eu si m-am bucatarit la bichi.

In patru ore era gata aproape totul. Ea mai prepara cite ceva iar eu am de facut umplutura la tort.


Nu v-am spus ce dulce e Daria!!! Aseara s-a culcat din nou la 11. Noi avem obiceiul nebun sa stam amindoi cu ea pina adoarme.
Aseara avea chef de bintuit prin casa, de joaca si risete!
Nu pot descrie ce mutrite, ce priviri are sau ce frumos se joaca. Fetita mea are farmec!!!



O seara buna va doresc tuturor!!!



-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

Buna seara la toata lumea.

desi intru foarte rar, sper sa nu fiti suparate pe mine.
Sunt foarte fericita, dupa cateva zile de asteptari am facut testul si a iesit pozitiv,

sunt insarcinata


e cel mai minunat cadou de Craciun. Nici nu stiu ce sa va mai zic. Abia astept sa merg la eco, sa vad cum e, dar nu stiu cum lucra dr meu acuma d sarbatori, cred ca totusi o sa las dupa Revelion.

Darius e bine,e tare cumintel. deja stie unde e bebe, vine si da pupic.

Va doresc din tot sufletul sa aveti Sarbatori frumoase, alaturi de cei dragi.

Va pupam.

.....................................................
mamica de Dariusica (19 sept 2007)
de bebe mic DPN 01.09.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentina_22 spune:

Citat:
citat din mesajul lui rodicamaries
[
sunt insarcinata






Asta da cadoul de Craciun ! BRAVO RODICA! Sa ai o sarcina usoara si un bebelus sanatos si frumos! De acum sa intri mai des sa ne dai vesti despre voi doi + pitic mic si frumusel de Darius! si numai



Unde omul se multumeste, acolo raiul îl găseste
Mami de ALEXANDRA - NICOLETA (27.02.2004) si ANDREI - GABRIEL (12.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA11 spune:

FELICITARI RODICA!!!!!
Sarcina usoara si un bebe sanatos!!

Mergi la inceput