Mamici de zmeurici de iulie - august 2009 (10)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

adriana multumesc pentru urari.suntem si noi asa de fericiti ca-i puiul bine.acum ma uitam la filmuletil de la eco, ca avem filmu;et de 20 de minute.
eu se pare ca voi sari peste bitest, ar fi trebuit sa-l fac maine dimineata, dar nu mai lucreaza niciun laborator, azi a fost ultima zi de recoltare.

Doamne ajuta sa fim bine!

Bulina mea

Cristina, graviduta fericita 12+
Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

crissa - felicitari. Sa fie un bebe sanatos si sa te bucuri de el.
La Medsana nu mai recolteaza?

8+ cu zouzounaki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Hello burtici
Eu azi am trait emotii mari mari de tot.
Unele urate si unele frumoase.
Azi pe la ora patru dupa amiaza am inceput sa sangerez destul de abundent.
Am crezut ca mor de spaima. Am plecat de urgenta la doctorul la care aveam programare in seara asta.
Am ajuns la el si a fost dragut si ne-a primit de urgenta.
Sangerarile sunt de la doua hematoame care le am pe uter dar sarcina nu este in pericol.
Si acum surprize surprize. Voi fi mamica de gemenasi Am auzit doau inimioare care bateau cu putere. Al doilea statea mai ascuns in spatele la primu asezat cumva perpendicular.
Sunt fericita ca sunt doi dar in acelas timp sunt ingrozita.
Sper sa imi treaca sangerarile si sa fim cu totii bine.
Moniland te plangeai ca esti singura. Vezi nu m-am indurat sa te las singurica.

elena +8

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Seara buna,dragi mamici!

Aveti o viteza la scris,mama mia!
Am mai intrebat ceva dar nimeni nu mi-a raspuns...mai incerc .
Voi ce ecografii faceti de in saptamina 9-12 puteti vedea sexul lui bebe?Vad ca pomenea Catalina si alte fete de ecograf performant.
E vorba de Doppler?
In foile pe care le am de la doctora mea scrie ca Dopller-Ecograf nu se face pina in saptamina 20,cantitatea de energie folosita e de 10 ori mai mare ca la un ecograf obisnuit si nu e ok(din pacate,nu scrie de ce nu e ok) in "Frühschwangerschaft"(gravida precoce).Nici la prima sarcina nu am facut decit in sapt 22 si apoi pe la 30.
In rest:voi faceti determinarea anticorpilor pt Rozeola(Ringelröteln)?Rozeola asta e data de Parvovirus,un virus f nasol care da anemie la fat si alte probleme daca e contactat pina in sapt 20.Hm,eu nu stiu daca am avut,nu stiu si pina primesc analizele,ma tot gindesc...
Ce analize ati mai facut?
A,si mai am o grija despre anticoprii la citomegalovirus.

Elenada ,felicitari pt gemeni!

Bun venit noilor gravidute?
Mai este vreo graviduta de august 2009 care locuieste in Germania?

Seara frumoasa va doresc!


Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Elena, super!!!! Ce mult ma bucur . Ai vazut acum de unde starile accentuate de rau? Dar poze nu ne areti?
Cristina, ma bucur ca bb e bine si ca e in grafic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Alina - aici gasesti detaliile despre eco de 11-13 saptamani.

http://www.fetalmedicine.com/fmc/ultrasound/11-13-weeks-scan/

Elenada - bravo. Felicitari.




8+ cu zouzounaki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Elena, ai vazut ce stiu sa faca austriecii . Si vezi ca ti se modifica DPN cu 3 saptamani mai repede. Ce ai zis sotul tau cand a vazut 2 inimioare. Si-a revenit din soc? Oricum tu iti doreai . Tare mult ma bucur.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica2008 spune:

macrissa sunt bucuroasa ce bebe e bine si abia stept sa ilvad si eu pe al meu lunea cealalta.elenada felicitari pt gemenei 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Fetelor multumesc de urari.
Sper sa fie bine. Mi-am dorit mult gemeni dar sangerarile nu mi le-am dorit.
Moniland: tati se invartea ca un leu in cusca era disperat dar cand a vazut doua inimioare nu mai putea de fericire. Era asa bucuros. A zis ca al doilea e baietelul care e rusinos si timid ca el si s-a ascuns in spatele la fetita.
pacat ca nu a putut sa se bucure prea mult pt ca in drum spre casa ne-a lovit un individ cu masina si acum e pe la politie.
Ei dar asat sa fie problema. important e sa fim cu totii sanatosi ca tablele se indreapta.

elena +8

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Elena, dar sunt in saculeti diferiti, nu?

Mergi la inceput