Mamici si gravidute de Italia (44)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

si fete....Bionda sigur ne-a tras teapa si nu ne-a mai anuntat ca a nascut si noi stam aici si o tot strigam...ia sa mai facem o incercare poate poate:Bionda???????

cris 8
lunitze

www.onetruemedia.com/shared?p=79cb6c4f3c7ecdce0aeb8b&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">cris 9 lunitze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:

Nelia- asa am fost eu cu prichindeii mei timp de 10 zile...tuseau pana vomau,le curgea nasul incontinuu,nu mancau si erau extrem de agitati.Mie mi-a zis sa-i spal la nas cu solutie fiziologica,am facut aerosol cu Fluibrom iar la Grig ca nu sta la aerosol i-am pus supozitoare nu-mi vine in minte cum se numesc.Grig a avut 4 zile de febra 37.5 si i-am dat Amoxicilina 3ml de 2 ori pe zi (doar la prescriptia medicului).Si acum tusesc dar trebuie doar sa tin umedificata casa si sa-i spal in nasuc.Nu poti sa suni pediatrul sa fixezi appuntament sa nu stai ore la coada?Eu doar asa merg si stau putin(cam 30 minute)si-mi astept randul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

ginger,pai fac apuntament da acum 2 sapt am fost la el pentru o vizita de rutina si ma luat la cearta ca de ce nu mananca de ce e slab,ca su cum eu sunt de vina,si mi-a dat trimitere la sange si urina,IAR.caci acum 3 luni le-am facut din aceeasi cauza ca nu vroia sa manance nimic si nici macar lapte cu biberonul si au iesit toate bune,si am chinuit copilul degeaba.am stat 3 ore pana i-au luat pisi ca nu facea.juma de ora sa i-a sange.s-a rezolvat totu lde la sine.mananca cand are chef,cu jocuri cu melodii.
si eu i-am luat aerosol de cand era in burtica dar nu l-a folosit oana acum.acum se sperie de sunete de aste asa ca am luat si eu de la farmacie Fluibron dar degeaba ca nu sta,plange pana adoarme!!!
Si casa mereu e aer umed ca am mereu dat drumul umidificatorul mai ales noaptea!!!am pus si solutie de mugur de brad cu propoilis.Dec i am facut tot ce sta in putere mea.toate le-am facut si pentru ca pediatra mea mi le-a recomandat din romania.eu am toate medicamentele aici.cand se intampla ceva cu copilul sun la ea si ea imi recomanda doza sau ceva...eu zic ca e doar sclifosit copilul meu .acum isi baga nasul intre tatele mele si si-l sufla acolo.il mananca de la muculani

cris 8
lunitze

www.onetruemedia.com/shared?p=79cb6c4f3c7ecdce0aeb8b&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">cris 9 lunitze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:

Nelia- e foarte greu acum cu copilasii ca e iarna si ei sunt mici.Si eu am facut pana acum vizita pediatrica de specialitate la spitalul unde am nascut fiind prematuri si mi-au tot zis ca Grig e prea slab ca teaca ca punga...ce sa fac...el mananca cat vrea si gata,ca doar nu-l pot indopa ca pe gasca.Mereu ieseam de acolo stressata.Mihai e peste curba si Grig sub curba de crestere.Pediatra de baza mi-a zs sa nu ma stressez ca sunt sanatosi dar asa sunt ei de constitutie.
MIhai are 9 kile la 71 cm si Grig are 7,8 kile la 73 cm...
Cu aerosol ce sa zic...Grig nici mie nu-mi sta asa ca ii puneam supozitoare Sobrepin(e bun la tusa) .Pt tusa am luat si eu din tara un sirop homeopat ,nici nu-i zic la pediatra ca le dau, se numeste Stodal.Azi merg si eu sa iau umidificator ca pana acum nu l-am considerat util dar si noi mai avem tusa seaca noaptea .pupici si insanatosire grabnica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

asa e ginger.dar la mine e prima raceala,sper sa nu mai fie ...
Daca ii faceam vaccinul antiinfluenza credeti ca nu mai recea?nu de lata dar as putea sa il fac dupa ce trece receala de acum caci iarna e lunga si vroiam si eu sa mergem la piscina macar duminica sa mai dau jos din burta si sa bucur copilulu dar cred ca las pe primavara.

cris 8
lunitze

www.onetruemedia.com/shared?p=79cb6c4f3c7ecdce0aeb8b&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">cris 9 lunitze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micio spune:

La multi ani Stefania!

www.flickr.com/photos/13596266@N06/3035156436/" target="_blank">Eduard-19.01.'06

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Buna fetele!!! Se apropie Craciunul!!!!

Bionda unde esti???Cateva pt orice eventualitate!!!!

Ely ai facut cateva cumparaturi!!! Eu nu m-am putut abtine si i-am luat bebelinei un carusel muzical( patut inca nu am), sa vina mosul si la ea!!!

Eu am cam terminat cu curatenia de Craciun,am facut si bradul aseara si acum astept preotul cu Ajunul.

Vroiam sa salut toate fetele si sa va urez Craciun Fericit alaturi de cei dragi, zilele urmatoare am sa fiu putin pe acasa asa ca va urez de acum Sarbatori fericite si sa petrececi cat mai bine!!!



georgiana

27+ Daria sau Giulia

http://s359.photobucket.com/albums/oo40/gogoasha27_2008/georgiana/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irina20 spune:

Da si de la noi speram ca e bine.

Pupici si spor la treba tuturor.

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=724e548b768b30618f9a7a&source=category&category_id=12" target="_blank">album 1
nou
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=7458c364f09f6e60b2d077&source=category&category_id=all" target="_blank">album 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micio spune:

Eu i-am dat PM Biondei cu nr meu sa ne anunte daca naste, dar nu cred ca l-a citit ca nu a raspuns...
Hai Bionda

Georgiana, sarbatori frumoase si tie!



www.flickr.com/photos/13596266@N06/3035156436/" target="_blank">Eduard-19.01.'06

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

BERARPIRI (ANDREEA) multumesc ca mi-ai raspuns la capitolul trecut.
multe salutari la stefanii.., si o asteptam sa revina!!!

_
"Inima mamei este un adanc abis la capatul careia gasesti de fiecare data iertare!!"

happy mom Lavi si buburuza mica Iasmina Alissa 31.10.2007

Mergi la inceput