Clinica virtuala a necuvintatoarelor noastre

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MadameBovary spune:

Eu stiam ca la catele, spre exemplu, e indicat sa fie castrate inca de la 6-7 luni, inainte sa intre in calduri. Avand in vedere ca noi pe al nostru nu l-am castrat, nu pot sa-ti spun exact ce si cum. Stiu ca pot sa apara si niste probleme... dar oricum ai lua-o, probleme apar pe fiecare parte. O sa mai intreb si eu vetul cand mai vine pe aici pentru Vaca mea, asta daca nu-i prea tarziu si te hotarasti pana atunci ce si cum sa faci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anyella spune:

Misha,ajuns si intrebat .Preferabil e dupa un an,atunci se poate considera matur,organele sexuale sind dezvoltate corespunzator.Si cica,da,e de evitat totusi perioada in care e in calduri.

Oricum,mare grija (am vazut ca il lasi pe afara),sa nu prinda gustul la dulceata ,ca atunci e belea.Se simte frustrat la maxim daca incerci sa il mai opresti...si sa te tii razbunari!

Deci,un anisor avem,trec si focurile,deci eunuc.Dupa anestezie,in cca 3 ore e ca nou.Si o sa ai parte de un motan sanatos si fara probleme vreo 15 ani de acum incolo.

Eu de al meu ce sa zic,vine...pleaca,nu isi gaseste locul,il vad cca o juma' de ora pe zi cind mai maninca si el cite ceva.Dupa perioada de dezmat o sa doarma non/stop.



Tashi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

anyella multumesc

Pai credc ca o sa-i iau zaharelul si peste vreo 2 luni sa-l duc la ....rupt barbatia in doua

Dragule, pina aici ti-a fost! Zoe, fii barbata





****************************************************************


In fiecare zi alaturi de Emma!

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi
Cu terapie MIHAITA POATE FI UN COPIL NORMAL-AJUTATI-L!!!


www.dropshots.com/popescu71#albums/verde/2008-12-14/05:27:48" target="_blank">Curiosilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anyella spune:

Mishule,mi-ai facut pofta.Abandonasem ideea,dar de vorba cu mama dimineata,mi-am facut planu' de atac.Il duc si io pe al meu,peste vreo doo luni(imi pleaca barbatu').

Dar imi trebuie o cusca ca de tigri.Si ce m-oi face la vet,pina mi-l anesteziaza.Al meu e ciine cu fata de motan.Musca,dar musca nu gluma!

Cred ca solutia e sa il imbat..Daca i se urca si alcoolul la creier inseamna ca il fac tigru/ghepard/leu.O fi mahmur,vad io ce fac.Pentru fiara imi trebuie ,pe bune.Cind ii faceam vaccinurile,la citeva luni speriasem asistentele,raminea cu halca in mina dar acu'...l-am cules de pe cimp la cca 2 luni.Asa ca il iert.A fost abandonat si apoi super rasfatat!

Zoe,fii barbata.Nu face ca mine .






Tashi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

ai grija cu fiara! Daca il mai si castrezi o sa-l legi de calorifer sa stea cuminte!

Io i-am dat jumate din zaharel azi, ii mai dau si miine jumatatea cealalta si il pregatesc sufleteste pentru operatia de schimbare de sex





****************************************************************


In fiecare zi alaturi de Emma!

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi
Cu terapie MIHAITA POATE FI UN COPIL NORMAL-AJUTATI-L!!!


www.dropshots.com/popescu71#albums/verde/2008-12-14/05:27:48" target="_blank">Curiosilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

Succes fetelor.... oricum, la motani e "floare la ureche"... ce m-am chinuit eu cu pisica... bandaje, antibiotice, scos fire, pazit zi si noapte sa nu-si rupa operatia.. offf

Ah, ce am mai auzit, motanii dupa castrare sant predispusi la pietre urinare, atentie cu mancarea (stiu ca este o mancare speciala)

Ingrid si Cristi 5 ani si 11 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadameBovary spune:

Al nostru a facut si fara sa fie castrat. De 2 ori. A fost un chin groaznic cu sonda bagata... Urinary de la Royal Canin parca se numea mancarea si ce am folosit noi si cu care n-am mai avut probleme.
Misha, ti-am zis si pe mess: am intrebat vetul de castrare si si-a dat si el okul pentru varsta asta . Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

MB saru'mina
Cum se manifesta daca are pietre?





****************************************************************


In fiecare zi alaturi de Emma!

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi
Cu terapie MIHAITA POATE FI UN COPIL NORMAL-AJUTATI-L!!!


www.dropshots.com/popescu71#albums/verde/2008-12-14/05:27:48" target="_blank">Curiosilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lunna27 spune:

am si eu o nelamurire

am crescut un motan inca de cand avea 2 luni(acum are 7 luni) e un metiss persane,problema e ca,pe cat e de frumos,pe atat e de rau,chiar daca te joci cu el,tot te musca.Din cauza asta a trebuit sa-l dau la mama(sta la casa)acolo are mai multa libertate ,plus de asta eram toti zgariati pe mani din cauza lui,inclusiv copii,si mi-a fost frica sa-l mai tin

acuma stau si ma gandesc de ce-o fi fost asa agresiv?il iubeam toti f mult si mi-a parut rau cand l-am dat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

depinde de firea fiecaruia, unii pur si simplu nu sunt smotocibili si trebuie lasati in pace, cand au chef de mangaiere vin ei, orice incercare peste ce vor ei se soldeaza cu mici... accidente


Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput