La multi ani Fulguleti de nov-dec 2006 (204)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

Donia suna frumos, dar nu am eu norocul asta!

24+
si Andrei (16.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

DONIA,asa as povesti mai multe despre Ale,dar problema mea e ca lucrez pana seara tarziu,cand mai stau la calculator cu ceva de mancare in fata si va citesc,dar cand sa mai si scriu,nu mai am energie.Am multe de zis despre scumpa mea,vorbeste intruna,e vesela,desteapta,frumoasa..si si e a mea!As vrea sa pot sa scriu mai mult sa va povestesc o gramada,dar deocamdata e greu pt mine.Acum ,de ex doarme,si eu trebuie sa ma asez in pat,sunt rupta.
Va pup pe toate cu drag si sunt alaturi de fiecare dintre voi!

DIA,frumoase sunteti voi doua!
KIKINEATA,ce am mai ras,cum pove Garga ta,si ale le turuie mereu..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flore26 spune:

Buna seara, buna seara...

In primul rand mii de multumiri pentru felicitari, mesaje si telefoane. Chiar sunteti minunate si va pup pe toate. Ziua Alessiei, anul acesta, din pacate, nu a fost o reusita. Am hotarat sa nu o tinem cu copii ( asta dupa ce am gasit club, am fost si am vorbit, aveam tot pregatit), ci doar in familie, pe data de 13, la taiatul porcului, la bunica mea. Alessia era de 2 saptamani la ea, noi trebuia sa mergem dupa ea, asa ca ne/am gandit sa/i ducem acolo tortul. Am ajuns la Fizes pe la ora 13, Alessia foarte fericita ca o vede pe Emma, lume multa, cadouri, agitatie...asa ca somnul de pranz nu a existat. Pe la ora 15, rupta de oboseala, a adormit pe burta lu' Nicu, fix o ora. Cand s/a trezit noi eram deja pregatiti de plecare ( Nicu trebuia sa fie la lucru la ora 19), asa ca repede am aprins lumanarea si dai cu " la multi anu'...somnoroasa, agitata, lume multa...a inceput sa planga, nu a vrut tort, nici sa sufle...nimic...ne/am imbracat si am plecat. Am fost putin trista...
Pe drum un calvar...Emma nu a dormit deloc , Alessia maraita, ele in spate, eu in fata cu Nicu. Alessia a inceput sa planga ca vrea la mama, Emma dupa ea...dupa cateva minute ne/am oprit sa/i dau sa suga la Emma, Alessia s/a jucat cu tati pe/afara. am crezut ca fiind satula va adormi, si atunci o sa doarma si Alessia...da de unde...tipete si urlete...parca faceau intrecere. Matizu mic...loc in spate pt mine nu era...unde sa le pun pe ele...Emma urla de se ineca, alessia dupa ea. Intr/un final le/am luat in fata pe amandoua...am dat scaunul bine in spate, am luat/o prima pe Alessia la mine in brate, si Emma in brate la Alessia. asa una peste alta au adormit. Am intepenit acolo, iar cireasa de pe tort a fost cand am ramas fara faruri, la o una distanta de Tm...groaznic, mergeam doar cu pozitiile...a fost cel mai infiorator drum...Am ajuns acasa, Nicu a plecat la lucru, am facut singura baie la fete, si am dormit toate trei de numa.
Asa ca o sa tin minte toata viata ziua asta, de 13.Pe data de 16 au venit in vizita nasii, finii, niste prieteni...am mancat tort, am desfacut cadouri, am facut cateva poze, dar o sa descarc zilele urmatoare.
Emma e bine, creste, e tot mai bucalata, gangureste de numa, mai ales cand vorbeste Alessia cu ea...iti vine sa le mananci, nu alta. Am fost astazi cu ea sa/i facem un exudat nazal, pentru ca de la nastere are nasul foarte infundat, abia respira...
Alessia o scumpa, o dulceata, mi/e asa de mila de ea cateodata...cu vremea asta nu putem iesi afara, Nicu vine tot inainte de 7 de la lucru, la 8 cel tarziu facem baie la Emma, asa ca nu o putem duce pe Alessia niciunde...ne jucam noi toata ziua, facem te miri ce, dar se plictiseste , si asta se vede mai ales cand eu sunt ocupata cu Emma. E greu, tare greu, si oricat as vrea, orice as face, pur si simplu nu ma pot rupe in doua...si asta e trist pt mine...
Am citit aproape tot ce ati scris voi...si eu aveam alte pareri pana sa nasc...dar cand esti pusa in fata faptului implinit, cand ai 2 copii( 3), lucrurile nu mai par asa de simple...eu credeam cu totul altceva, rupeam norii, in mintea mea deja le facusem programul, aveam textele pregatite pentru Alessia, metode pentru Emma...ei, nu/i asa...totul e diferit...Sunt totusi norocoasa ca Emma doarme foarte bine noaptea, doarme mult si ziua, si plange doar cand ii este f somn, si asta doar cateva minute pana se linisteste si nu are colici ...deci sunt odihnita ( atat cat se poate cu 2 copii ). Cu Alessia e mai greu, adica sufar eu pentru ea...nu stiu daca si ea sufera atat, s/au mai mult, s/au mai putin, oricum noi ne straduim sa o facem sa nu se simta data la o parte. Chiar ma gandeam intr/o sera, nu i/am spus nici la Nicu...cu Alessia a fost altfel cand era mica...eram mai preocupati de ea, Nicu o dragalea mai mult decat acum pe Emma, ii facea baie, vorbea cu ea, o lua foarte mult in brate... acum el e cu Alessia, eu cu Emma cand o alaptez, si putin cat e treaza, ca in rest ...Emma nu mai primeste din partea lu' Nicu atentia pe care a primit/o Alessia cand era mica, ca de, ea e mica, nu stie, iar el e ocupat cu Alessia...nu stiu...am atattea in cap...e clar, nu mai e ce a fost, suntem 4 acum...oricum e bine , si de frumnos nu mai zic...cand le vezi pe amandoua ca rad una la alta, cand Alessia o pupa pe Emma si Emma chicoteste de fericire ,uiti tot si ti se umple inima de fericire si ochii de lacrimi.
Cat despre 3...nu, nu, din mai multe motive, dar le admir mult pe cele care au avut curajul, si au puterea sa/i creasca pe toti.
Urez si eu LA MULTI ANI la toti fulguletii care si/au serbat zilele ( nu nominalizez sa nu uit pe careva), si le doresc tot ce doresc fetelor mele.
Sper sa apuc sa intru macar o data pe saptamana sa va ma scriu cate ceva despre noi...calculatorul e zilnic deschis pt ca dansam cu vaca lola, cu gallina turuleca, radem cu shrek, cu garfield...asa ca, i/a available pe mess, dar nu tot timpul pot scrie sau raspunde la mesaje
Va pup si somn usor...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leyla spune:

Scriu la un mesaj de dimineata..am inceput de la birou, sper sa reusesc sa- termin
Marc sa cresti mare si sa fii SANATOS!
Denisucu
turbo Luchita Da eu de ce n-am vazut oare pozele cu Luca?

Saryta, de cand vreau sa scriu ca am vazut filmuletele de la serbare, doamne, erau asa de frumosi cu totii cum cantau, asa de inocenti! Imi povestea ieri o colega la birou de serbarea fetitei ei de 3 ani care era extem de plictisita. Si cum in toiul serbarii si-a scos boneta de bucatar de pe cap si a aruncat-o pe podea si a inceput sa strige ca i s-a incins capul…
Adina, f frumos bradul, si ce frumos e tunsa Ale.
Donia, ma bucur ca e mai bine Cristinel. Citit si bagat ca creier chestiunile cu fratii…just in case
Asiza, bine ca s-a insanatosit Denis, deci acuma e randul tau…sanatate!
Ktrinel, ce mandra e patisereasa sefa. Omat zici, da cat de mare?
Dia, chiar ma pregateam sa te trag si eu de maneca, si cand colo au aparut pozele, ati avut super petrecere, iar printesa-printesa, ce mai
Iulia-stefy, ceva poze de la serbare nu pui?
Aelita, doar atat?
Dandusa, esti mortala! Pai le mai uit si eu cate 2 zile, si n-am doi copii mici!
Acs, vai cat de frumos ai povestit. Da ce-mi place ca toti sunt internationali eu am fost surioara intre trei frati, si cea mai mica…
Tema cu dormitul: doarme la el in camera…cateodata spre dimineata pe la 5-6 se mai trez si maraie un pic si atunci il luam cu noi in pat…
Tema cu colindele: colinde…ce colinde dom’le? Alea sunt piece of cake, noi stim piese pop, rock, havy-metal…mai putin colinde…e indragostit in ultimul timp de iya-iya-o de la “Old mac Donald had a farm…”, asa ca toata ziua prin casa ii da cu iya-iya-oooo…
Si la noi e un amalgam de vorbe turco-romanesti…ii place sa intrebe “tati, bu ne? (tati, asta ce e?) da asa, jumi-juma.
Inca mai avem muci, inca mai suntem home alone, cica maine apare tati, ma duc sa-mi infing cornul in perna, sper ca maine sa reusesc sa pun si eu niste poze de la party....din alea putine facute de mine, ca daca astept dupa ceilalti...
Noapte linistita tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

la multi ani, Diana

(dadada, peste tot la multi ani...si bem cand ne-ntoarcem in RO, daaa? )



"There is a crack, a crack in everything../That's how the light gets in."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:




La multi ani Dianocica!






de M (6) si G (2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:


[omulet suflecandu-si manecile]

Acs, danke. Da au stat bursucii la caldurica nu gluma.. Brava lor! G a iesit la aproape 38 sapt, iar dr mi-a zis ca bb3 ar iesi si mai devreme.. Cu dintii nu stiu sa te sfatuiesc.. si noua cei 2 de jos au crescut inca de dinainte de sa cada cei vechi. Acum, la cei de sus inca nu se vede nimic. Poate ar tb sa intrebi un medic. Noi oricum ar cam tb sa ne apucam de purtat aparat.. si am lalait-o.. Ups.. mi-am amintit ca n-am salvat reteta de bomboane albe.

Dia, ce chef fain . Ce frumos s-au jucat cu Alba ca Zapada. Ce faceau cu panza acea roza? Tu esti fff subtire.

Donia, La noi ninge ca-n povesti, se anunta furtuna de zapada, sotul e acasa in concediu si se joaca cu Thomas si Cristi, focul arde in semineu... se anunta o zi frumoasa azi. [hmmm, si iara hmmm.. omulet oftand induiosat] Da fugim la munte.. da poate nu disparem. Si sunt deja nr3 si nr4 cazuti pe altarul zanei maseluta. Pe nr3 si l-a scos singur.. a muncit cam o ora. Si era atat de mandru de el.

Mamaana.. deja 20 cm. Vrem si noi. La munte. Fetele sunt bine?

Leyla, colinde…ce colinde dom’le? Alea sunt piece of cake, noi stim piese pop, rock, havy-metal…mai putin colinde…e indragostit in ultimul timp de iya-iya-o de la “Old mac Donald had a farm…”, asa ca toata ziua prin casa ii da cu iya-iya-oooo… Ayeee!
Astept pozele.. intr-o pauza de dezghetat.


Flore, off ce patanii. Ca ziua Alessiei n-a iesit cum v-ati dorit.. Si ce drum de cosmar. Este o perioada grea, este normal asa. Dar va fi mai usor. Cat despre mai putina atentie pe care o primeste Emma de la tati.. eu zic ca nu-i bai. Nu cred ca-si da seama sau ca este afectata cumva.. Si este normal -din punctul meu de vedere- ca va impartiti copiii.. doar tati nu-i poate da sa pape.. inca. Incearca sa nu-ti mai faci atatea griji, relax.



de M (6) si G (2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

La multi ani, Cristina!
La multi ani, Rares Bogdan!

Sa fiti sanatosi si fericiti!

La multi ani, Diana!
Sa ti se indeplineasca dorintele si sa fii fericita alaturi de familie.

acs, ce frumos povestesti...

Ruxandra, Stefy cand a dat cu nasul de Mos, in Mall, s-a ascuns dupa mine, insa la cresa i-a spus poezie, a cantat....

desiree, multumim de urari, la fel si voua. Sa va intoarceti sanatosi si sa va simtiti bine.

Dia, foarte reusita petrecerea. Si voi... super.

Kiki, ce dulce e Garga....

Donia, multumesc pentru idee. Felicitari Roxanei pentru medalii si lui Cristinel, ca incepe si el pe urmele ei.

leyla, poze de la serbare nu am, ca nu am putut pleca nici eu de la job, si nici sotul. Astept sa ma intalnesc cu celelalte mamici, dar de acum.... mi-e asa ciuda...

Flore, desi cred ca a fost groaznic, mi-a placut cum ai povestit de minunile tale.

vacanta la mare
Poze din august-septembrie
Poze din Copou
Lacramioara (08.12.1975) mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Am o durere de cap.... groaznica. Nu stiu daca am luat eu de la Stefy sau ea de la mine, oricum nu mai conteaza, dar suntem infundate bine amandoua. Ei ii curg mucii siroaie ziua, de joi si de aseara am luat-o si eu. Pe la pranz am simtit ca ceva nu e in regula cu gatul meu si aseara am picat, ca o musca. Mi-a facut sotul doua fiole de Polidin si mai urmeaza doua acum si sper sa ma pun pe picioare. Stefy vine calare pe mine si eu ma feresc sa nu-i dau si ce am in gat... La ea gatul e ok. Doar cu mucii e problema.


vacanta la mare
Poze din august-septembrie
Poze din Copou
Lacramioara (08.12.1975) mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Buna dimineata!

Multumim din suflet pentru urari! Ne-au mers direct la suflet! Ieri nu am mai apucat sa intru intrucat am fost foarte ocupata cu pregatirile pentru petrecerea lui Denis! A fost chef maaaaaareeeeeee...cu multi, multi invitati! Denis a primit o multime de cadouri foarte frumoase, pe care le exploram rand pe rand! Va pupam cu drag!

La Multi Ani, Cristina! Sa cresti mare si sa fii sanatoasa!! Pupici tie si mamicii minunate!

La Multi Ani, Rares!, Marinela sa-ti traiasca minunea si mai treci pe la noi!

Ma duc si vin cu poze cat de curand sper!


Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis 1+
Slideshow

Life is short...buy pink shoes!

Mergi la inceput