Mamici de zmeurici de iulie - august 2009 (9)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns romanitza spune:

Miki - iti doresc sa ai multa putere sa treci peste necazul asta, suntem alaturi de tine si ne rugam pentru tine!
E greu sa exprimi in cuvinte, roaga-te la Dumnezeu sa iti dea putere sa treci peste asta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Romanitza habar nu am cat e ora in Canada,dar eu clar sunt insomniaca.Vad ca si tu plimbi burtica pe aici acum.Felicitari pentru intalneala cu zmeurica voastra!Deci e unulAstept sa ne cunoastemAi dreptate: si eu ma crizez mai repede si nu mai am rabdare si am parte doar de sfaturi,sfaturi,sfaturiIn viata mea nu mai barai gravidele
Anka mi-ai facut o surpriza mare cand m-am vazut si eu pe listuta cu burtici.Nu-mi vine sa cred!Iti multumesc pentru primire si promptitudine(stiu ca ai scris ca esti obositasi totusi ne-aitrecut si pe noi )
Madutule multumim!!!
Multumesc pentru primire: Catalina cu adevarat un Craciun generos si sunt convinsa ca si luna Ianuarie va fi o continuare a lui pt multe aspirante!,Mcrissa,Monica-bafta pe 29 la intalneala cu Zmeurica ta si felicitari pt sarcina fara simptome suparatoare,Patricia,Moniland aaaaahaaaa ce bine ar fi sa dau si eu jos 3 kile, bine nu e grav(aprox 62 kg la 169 cm) dar e vizibil,sanatoase sa fim ca le dam noi jos si dupa alaptat bb-icii,insa daca ma vor apuca greturile sigur nu voi fi cu zambetul pe buze,Ioana si tigarile imi provoaca ameteli,stari de rau,asa ca l-am expediat pe al meu la bucatarie si imi surade ideea sa-l vad fumand in fata blocului-idee pe care i-am comunicat-o(eu fiind in sevraj,m-am lasat de fumat pentru zmeuricul meu )dar ai dreptate am vrut-o apai atunci mucles,Blanca,Dianka multumim de primire si felicitari pentru manute si picioruse si degetele,Alinutza esti o dulce!iti multumesc de primire!sarcina usoara si tie si BB sanatos,vezi ca s-ar putea sa fie vb de imunitate mai scazuta,acum fiind graviduta e ceva obisnuit;Galarina multumim si ai grija cu sangerarile,Nix si eu am dureri urate de umar stang-momentan nu fac nimic decat il tin la cald,probabil ca voi incerca acupunctura daca nu mai rezist,Bibuga,Alina multumesc!
Bine ati venit:Alinakiss si Manuela!Sarcini usoare si la termen cu zmeurici sanatoase!!!Alina cu siguranta vei gasi modele superbe pt miresici gravidute.Acum se gasesc de toate natiile.
Felicitari Vally si Buburuza pentru vizualizare BBici!
Era imi pare rau ca treci prin ce treci acum inainte de sarbatori si graviduta pe deasupra.Offf!Iti doresc putere sa ia rabdare si ma rog ca sotul tau sa revina la sentimente mai bune,sa nu mai necajeasca fata aiurea.
Noi ne-am apucat de curatenia de sarbatori si azi speram sa terminam. In continuare ma simt ghinisor,multam lui Dumnezeu! totul este suportabil,mai putin toanele mele pentru mine si faptul ca parca am mintea in ceata, nu ma pot concentra in mai multe locuri odata.
Sa aveti o zi buna si usoara!Va pup pe toate,Lakrima,Motana,toate burticile!
KISSES




my little sunshine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_1979 spune:

Buna dimineata gravidutze ! Fetele tineti-mi pumnii astazi , ma duc la dr. , dar eu cred ca e totul bine , deoarece am simptome : greturi , varsaturi ! Blanca oooo ma bucur ca esti bine , si eu am fost racita la inceputul sarcinii si am luat osciloccocinum si stodal pentru tuse si mi-a trecut repede ! va pup pe toate ! 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

Citat:
citat din mesajul lui icmanu

Buna la toata lumea!
Suntem noi pe acest forum.
Ma numesc Manuela si sunt din Constanta. DPN 12.07.2009
V-am citit cu mare interes pana acum si am indraznit sa intru si eu pe aici.
Momentan am o sarcina f.f.f linistita, nu mi-a fost rau deloc, insa am o pofta de somn nebuna!!!! As dormi intruna!!!


BINE AI VENIT si sarcina usoara. Sa ne dai si restul datelor ca sa fie completa listuta.

Neata fetele, am facut capitol nou ca sa aveti unde scrie, dar sa nu scrieti f mult ca apoi imi e greu sa recuperez . In curand voi pleca la dr si abia astept sa vad zmeurica.

Va pup si sa aveti o zi minunata, ca eu pic pe birou de somn ca m-a trezit pitica la 5 :(.

Anca de gandacel Elena (03.11.2007) si 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne-marry spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rallu

Eu am pus pe mine 1,5 kg ...in exact 12 saptamani.
Nu stiu...dar cand ma uit in oglinda parca par mult mai multe.

Mi-a luat barbata-miu "Jurnalul gravidutei" si insista sa completez saptamanal rubricile de acolo: greutate, talie in cm, etc ... asa ca am o evidenta foarte stricta la cat pun si cat creste burtica.
O sa lipesc si ecografii acolo, are buzunarase unde pastrez testele de sarcina asa incat o sa fie o foarte buna marturie "ante-bebe".

Evident ca a cumparat si "Cartea bebelusului"...pt. amintiri dupa nastere.
E obsedat rau


"Nu conteaza ce ti se intampla in viata ci conteaza cum reactionezi la tot ceea ce ti se intampla."

Atat e de mare burtica11+
Asa arat eu acum


rallu pe cartile acelea este scris situl editurii, sau unde se pot face comenzi on line, ca ma intereseaza si pe mine si nu gasesc pe aici....

anne-marry mamica lui teodor alexandru si 12

NICIODATA SA NU SPUI NICIODATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne-marry spune:

Citat:
citat din mesajul lui PatriciaArdeleanu
Anne_mary, poate faci o fetita
si rebecca tot fetita vrea si eu la fel, acum sa vedem. La rebe am avut vise si premonitii foarte puternice, am stiut din primul moment ca voi avea fetita si mi=am dorit enorm fetita.ce va vrea doamne-doamne pina al urma.


Patricia s6 si Rebecca 05.02.2005


patricia, si eu bag mana in foc ca este fetita. asa am stiu cu teodor, l-am visat pe tata ca mi-a zis ca sunt gravida [desi nici nu venise ziua in care sa imi intarzie ciclul] si a zis ca este baiat si o sa il cheme teodor alexndru. de data asta am avut 2 vise, unul e mai lung d epovestit, l-am mai postat imediat dupa ce am visat parca, la inceput, iar al doilea, tata imi apare in vis, si tinea in brate un bbelus imbracat in bopdy roz, si imi pune copilul in brate si imi zici: "tine-o tata ca e a ta" .... si oricum, simt eu............oricum: CE O FI SANATOS SA FIE...

anne-marry mamica lui teodor alexandru si 12

NICIODATA SA NU SPUI NICIODATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne-marry spune:

Citat:
citat din mesajul lui mada23

Scuze ca sunt intrusa aici dar am prietene dragi si vroiam sa le spun doar atat

in 2008 miracolul va veni pe strada mea...madutz


"Te simti neincrezator, ingrijorat si nu esti sigur pe ce drum s-o apuci? Lasa-L pe Dumnezeu sa te calauzeasca. El cunoaste drumul. "
cadou de Craciun , pentru fete cuminti



nu esti intrusa. oricine este binevenit la noi...iar poza ta dela cadouri pt fete cuminti este DEMENTIALAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

anne-marry mamica lui teodor alexandru si 12

NICIODATA SA NU SPUI NICIODATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne-marry spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rallu

Sotul mi l-a liat din Cora dar de mult...cand de abia banuiam.
Acum nu l-am mai vazut.

http://www.librariabucuresti.com/Carti-Jurnal-de-sarcina-plus-CD-audio-0-2864-6-.htm

Uitati aici un link sa vedeti cum arata cartea, se numeste "Jurnal de sarcina", poate o puteti comanda pe net sau aflati in ce librarie mai e.

"Nu conteaza ce ti se intampla in viata ci conteaza cum reactionezi la tot ceea ce ti se intampla."

Atat e de mare burtica11+
Asa arat eu acum


acum am vazut ca ai postat mai jos linkul..eu citesc si dau replay cand dau de cate un mesaj, ca sa nu uit apoi ...

anne-marry mamica lui teodor alexandru si 12

NICIODATA SA NU SPUI NICIODATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rallu spune:

Anne...uite mai jos si un link catre cartile album pt. bebelusi ...deci dupa ce se naste.

http://www.edituracrisan.ro/index.php?show=cat&cat_id=39

Eu o am pe prima "Cartea bebelusului" ca deh, barbata-miu n-a vrut sa dea cu banul ca sa afle ce-o sa fie.
Dupa ce aflam...cred ca o sa mai primesc sigur inca una

Am sunat dupa analizele de sange...nu-s gata pana la 12...si am niste emotii.
Vroiam sa ma mai linistesc pana maine le dublu-test.

"Nu conteaza ce ti se intampla in viata ci conteaza cum reactionezi la tot ceea ce ti se intampla."

Atat e de mare burtica11+
Asa arat eu acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns for2nity spune:

Autor: Ioanatugs
Subiect: Mamici de zmeurici de iulie - august 2009 (9)
Trimis la: 19/12/2008 10:43:15
Mesaj:


Buna dimineata burtici!
Va multumesc inca o data tuturor pentru primirea calduroasa!
Eu ma bucur de orice simptom nou aparut, mai ales ca la sarcina trecuta nu am avut prea multe si am simtit ca ceva nu e bine. De data asta sunt mult si linistita chiar nu am mai repetat beta HCG-ul. Dar voi mai face unul saptamana urmatoare unul, ca sa nu ma apuce piticii pe creier chiar de sarbatori si pe urma pina la eco o sa stau cuminte.
Lucialu ai grija cu curatenia de Craciun, mai usurel tu, lasa-l pe sot sa faca treaba, cheama-ti rudele...cum vrei tu. Tu respectati programul de somnic si papica!
Nusy felicitari pentru vestile bune!




Mergi la inceput