Mamici antistress de ianuarie-februarie 2009 (103)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris30 spune:

Am inceput sa ma agit si eu cand va citesc .Inca odata o felicit pe Ledi pentru bebita brunet si frumos .
Suntem cu gandul la Selene, sa fie bine si usor.

Cristi chiar nici o contractie nu ai, esti norocoasa.Eu de cand nu mai iau nici un medicamnet pentru contractii, burta mea e ca un pietroi, o simt tare mai mereu si bineteles si cate o contractie din aceea puternica dar nu dureroasa.
Eli sanatate multa si sper sa mai stea bebe in burtica acolo.Stiu cum e in spital, trebuie sa stai cu IV-ul non-stop si sa te duci la toaleta cu toata instalatia dupa tine, nasol.Dar rezista ca mai ai putin si ajungi acasa unde e mult mai bine.
Vero tot cu greata esti?? si-a facut de cap toata sarcina.Mai am si eu greata din cand in cand dupa ce mananc.

http://bd.lilypie.com/QLYdm4.png
35+ Doamne ai grija de bebelina mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anuc
Fetelor, nu mai sariti peste rand, ca ea e prima..


si eu zic sa ascultam de Anuc, zau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anuc spune:

Pai nu Roxana, ca daca Selene nu dadea nici azi niciun semn, ma luam tare de ea! Pai ne tinea in loc si pe noi si se isca buluceala la nascut dupa aia!

Anuc cu Ioana mica si BB Filip din burtica (31s)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BillyBilly spune:

DRAGALASELOR, VA IUBESC SI VA MULTUMESC PT STITI VOI CE!

Felicitari mamicii Ledi!!!! La multi ani lui David Christian cu multe bucurii si sanatate! Sa fie un mancacios si un sanatos!

Selenica hai mama!!! Suntem cu tine!! Fii tare si curajoasa! Si tine doar o zi!!

Scriu si eu repede ca-s bine, si eu si bebelusa, de marti suntem acasa (unde nu era apa calda si nici caldura - defectiune de termoficare fix marti). Eu sunt la cursul intensiv de mamica (fetelor nu-i de joaca dupa nastere), invat sa ma port cu bebe, sa-l hranesc, sa-l spal, sa-l schimb...totu-i nou. Si recuperarea dupa ceza nu-i usoara, o fi nasterea floare la ureche dar recuperarea face toti banii. Bebelusa este o frumusete, bucalata si pufoasa, mancaciosa de m-a speriat! O alaptez si trag tare cu stimulente pt lactatie ca sa aiba copilul ce manca! Sunt un pic cam nelinistita pt ca are niste dereglari digestive, ori este constipata si are crampe, ori au debutat colicile. Cert este ca deja noptile suntem in picioare in plansete amarnice si nu stiu ce sa-i mai fac sa-i treaca. I-am dat Bonisan, nimic ...se calmeaza pt perioade scurte ca sa inceapa iara. Compresele calde pe burtica o ajuta mai mult. Si nu-i place la schimbat de scutec! Aici banuiesc asistentele de la neontologie ca nu au fost tocmai finute si i-au cam bruscat sau i-au lasat de s-au iritat si copii au capatat aversiune.

O sa va scriu pe indelete pov nasterii, dar sa-mi intru intr-un normal, ca sunt cam bulversata.

Catalina

mamica fericita de Ana-Maria ingeras de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Cata, bine ai revenit!!! e bine ca o ajuta compresele pe burtica... pupici Ana Mariei!! si nu te stresa, o sa intrati voi incet-incet in ritm, cu rabdare
Anuc, hihihi, ai mare dreptate!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Cata ai rabdare ca totul va fi bine. Sa ai grija ce mananci tu ca sa nu ii faca rau bebelusului la colici. Vezi ca am inteles ca la colici taticul linisteste cel mai bine copilul. Am inteles ca le place vocea mai groasa a tatalui. Poti incerca. La nepotelul meu avea efect.

33+ Vlad Mihai

AMR 7 saptamani

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ciufik spune:

Biiiiilly, !
Bine ati revenit!

Zici ca-i greu, ha? De-aia ma rog eu de bebe al meu sa mai stea pana dupa rev sa mai dorm si eu.
Te si acomodare cat mai usoara cu printesa mica.

Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ciufik spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anuc

Pai nu Roxana, ca daca Selene nu dadea nici azi niciun semn, ma luam tare de ea! Pai ne tinea in loc si pe noi si se isca buluceala la nascut dupa aia!

Anuc cu Ioana mica si BB Filip din burtica (31s)





Anuc, mare dreptate ai cu buluceala si avand in vedere ca suntem toate gravide, toate avem prioritate.
Eu stau cuminte si astept data de 11.01, hai treaca de la mine - 9.01.09 (ca imi place mie data, ca pana pe 09.09.09 nu cred totusi ca pot sa-l tin).

Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ciufik spune:

Alina, intrebasi soro dr de sorici?
Sau asa te-ai "baletat" pe acolo, ca ai uitat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Catalina, bine ai revenit acasa cu frumoasa mica in brate

Eli, multi pupici, ai grija de tine si fii linistita, totul o sa fie bine bine de tot

Cat despre buluceala, pe mine m-a rugat frumos matusa-mea sa stau cuminte nu de alta, da' ea vine peste 2 saptamani 'jumate (cu mama cu tot) si sa le astept Pai eu stau cuminte, ca doar nu merg la hora si nici concerte rock/conventii SF nu am programate zilele astea...da' tine de mine? Depinde cu cine vrea sa semene aia mica! Daca o "trage" pe linia familiei mele... va fi punctuala sau poate chiar un pic grabita Daca seamana cu taticul ei si cu ai lui... hehe... stam cu totii linistiti, "secret Transylvanians" ... "apai care-i graba?"

Seleneee... noutati?
Mai trimit niste agitate
ca nu strica



Dark Bendis



37+ cu "Huckleberry" Baby

AMR 3 SAPTAMANI!!!!!

http://bd.lilypie.com/gSJep1.png

"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput