Rata / gaina, pe post de animal companie?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kay spune:

In Friends, Joey avea o rata si o gaina ca animale de companie intr-o serie. foarte tare ! dar nu stiu cat de ok ar fi.

stai la casa sau la bloc? eu am avut o gaina ca pet acu ceva ani... si mirosea groaznic... o mai tineam in curte da o alergau pisica si cainele.. deci nu a fost o idee prea buna... revin ca tb sa pregatesc S de culcare avem baie cu scrub in seara asta in meniu .

pup si vin sa-ti zic, de gaina si curca

oana de SOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


S

www.helpsonia.com , povestea Soniei

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martie spune:

Citat:
citat din mesajul lui kay

In Friends, Joey avea o rata si o gaina ca animale de companie intr-o serie. foarte tare ! dar nu stiu cat de ok ar fi.



Ce tare, nu stiam asa ceva! Auzi, Joey era cumva ala ... asa.. mai oligofren putin??

Da, stau la casa, dar si cand stateam la bloc, n-aveam nici o retinere...

Da, asta ma gandeam si eu cu gaina, dar rata crezi ca miroase?? Oricum, daca le-as tine in curte, ar fi sub stricta supraveghere, ca pisicile din cartier sunt pericol.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Aici gasesti mai multe info la un loc:

http://www.latifa.ro/veverite-m104.html


Am zis ca sunteti viteze si am propus soparlele dar a venit Madam cu tarantulele...mi s-a ridicat parul pe spate

Cred ca rata e mai bine pana la urma



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadameBovary spune:

Joey era actorul... the chick and the duck!! Super tare, cand am vazut episoadele alea prima data ma batea gandul sa imi iau si eu numai pentru ca in show parea ca sunt foarte draguti... rata statea intr-o galeata mare cu apa sau in cada, cu ratuste de plastic. hai ca i-am luat replica lui Kay care sigur voia sa iti povesteasca ea de Friends .

Si o prietena de-a mea a avut o gaina o perioada de timp, statea cu ea in casa si era afectuoasa si desteapta. Nu mai stiu pana la urma ce s-a intamplat cu ea.
Iar in privinta mirosului, cred ca toate animalele miros...unele mai mult sau mai deranjant, altele mai putin, dar toate au un miros specific.

I never fake ... sarcasm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

deci s-a sters tot ce scrisesem...

gaina : gainat-oribil
iarna-unde o bagi?
pt pisici - gaina = papa
trebuie sa speli dupa ea, sa cureti si sa suporti mirosuri la care nu cred ca te-ai gandit vreodata...

si acum cu a mea curca cand s-a pus Chirita la Comedie, era o curca acolo in piesa. si cand a terminat vedeta noastra repetitiile n-avea unde sa stea curca... si am luat-o eu la mine,am adus-o cu taxiu acasa, in portbagaj... cand m-au vazut ai mei cu o imensitate de curca, in lesa, la poarta...

am avut si eu un hamster, il chema Soricescu... a murit brusc si subit... facuse o micoza... deci nici asta nu e o idee. de rata nus tiu ce sa-ti spun... daca o iei si e ok sa ne zici si noua, ca vreau si eu o rata si o morsa... si un pinguiiiin


oana de SOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


S

www.helpsonia.com , povestea Soniei

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

Daca stati bine la capitolul perdele luati-va o ...maimutzica.
Mie chiar mi-ar palce insa am inteles ca, pe linga faptul ca's foarte scumpe, nici intretinerea lor nu e prea ieftina, bashca impozitul pe care tre' sa-l platesti anual la stat si care nici ala nu e de neglijat.



*********************************

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi


www.dropshots.com/popescu71#albums/verde/2008-12-14/05:27:48" target="_blank">Curiosilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martie spune:

Kay, Soricescu...

La primavara 100% imi iau rata, m-am hotarat, mai ales ca fetele mele ar sta numai in lighean vara (a se citi piscina).

Deci - eu si cu oligofrenul ala din Friends - ce m-am potrivit

Misha71 - nici tu nu esti pe-acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Citat:
citat din mesajul lui martie

De Craciun vreau neaparat sa le cumpar fetelor un animalut, mi s-a pus pata pe hamsteri, apoi m-am gandit - mai bine o rata, sa faca si baie cu ea, ar fi foarte distractiv, apoi m-am gandit la o gaina, sa avem si oua.

Are cineva rata sau gaina (una) pe post de animal de companie? Daca tin rata in casa imi face presupun o mizerie de nedescris.


Martie & Bebica & maimuta Sara







ca sa iti faca gaina oua, nu-i trebuie si un cocos?

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

Citat:
citat din mesajul lui martie

Misha71 - nici tu nu esti pe-acasa



Da' zau daca am pretentii

Citat:
citat din mesajul lui maraki

ca sa iti faca gaina oua, nu-i trebuie si un cocos?



...grea intrebare....






*********************************

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi


www.dropshots.com/popescu71#albums/verde/2008-12-14/05:27:48" target="_blank">Curiosilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martie spune:

Citat:
citat din mesajul lui martie

Kay, Soricescu...

La primavara 100% imi iau rata, m-am hotarat, mai ales ca fetele mele ar sta numai in lighean vara (a se citi piscina).

Deci - eu si cu oligofrenul ala din Friends - ce m-am potrivit

Misha71 - nici tu nu esti pe-acasa




Mergi la inceput