Puiuti de randunici 2008!! ( 166 )

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Citat:
citat din mesajul lui tuchita

Am spart un castron si un borcan...asa ca am luat o pauza! mama ei de bucatarie ca nu mai poci si am o presimtire ca n-o dovedesc azi!

Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)




Same here....nici eu nu cred ca termin azi cu bucataria, mama ei de treaba!!! Bine, ce-a fost mai greu este gata, dar mai am niste detalii de pus la punct...Si peste 2 ore plec la serbare...

mami de 2 minuni, Razvan si Rebecca.

Sufletica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Pentru ca sfaturile cu sunatul la Medlife au fost primite la o oar inaintata, l-a trimis pe randunoi de dimineata....sa-l bata aia acolo, ca trei zile nu erau ieri ci azi...deh, eu stiam ca microbul creste si in weekend, numa' ca nu m-am gandit ca nu-l insamanteaza nimeni!

acum pe net nu sunt, se duce el personel la 4!

Giani, vezi si tu partea plina a paharului...n-ai mancare de facut, nu tre' sa speli biberoane, poti beli ochii prin magazine cat vrei...zic si eu asa de incurajare, ca stiu ca ti-e greu!

Ccris, s-a mai blonzit Andreea, nu? Si e bulanoasa rau de tot!


Ioana, te-ai intors de la pediatru? Sa povestesti cum a fost!
Clau, of, iar n-ai dormit? si spor la treaba! oare ti-am zis ca am vazut minunile? razvanel are asa o fata de copil cuminte si intelegator, iar Rebe e o bomboana!

Mimo, sa-ti mai zic cum fac planuri si stau cu ruleta in mana? Scpt sertarele si imi fac loc pentru masina de vase?Randunoiul are capul patrat deja, dar vad ca nu se opune....

Ma rog, e una din tacticile lui, sa ma lase sa-mi bat gura si apoi asteapta sa-mi treaca!

Naty, sa stii ca mi se pare ca Ilinca era mai avansata neuromotor decat e Seb, cat despre vorbit...mult mai! Cred ca cel mai mare beneficiu il are Seb din punct de vedere emotional!

A, si am uitat sa zic, ca al doilea copil te ajuta sa nu te mai concentrezi chiar atat de mult pe primul...in sensul ca nu ti se mai pare sfarsitul lumii daca a facut un partz cu zgomot!( mai plastic nu mi-a iesit, ati inteles ideea!)

Zoze, imi pare rau ca esti asa suparata de sarbatori! Sper sa fie bine bunelul!
Eu ma minunez mereu cum de a iesit Mihai asa de blond, cand brunetii au gena dominanta!

Gecko, ce misto e Patrick cu pantalonii suflecati! ca de voi stiam ca sunteti frumosi si mandrii foc! sa fie intr-un ceas bun!

Cami, la noi replica cu fetele si baietii e la ordinea zilei, numa' ca eu nu-s niciodata in avantaj! ca baietii nu se descurca mereu fara fete!

Nicoleta, vezi ca daca mai stai in butoi o trimit pe Simo cu o bomba de-aia fumigena pentru cartite si te scoate de acolo! Poate se sparge si butoiul!



Liana, pe bune ca nu-nteleg cum sare Teo din premergator!

Ilinca s-a bagat si ea in a lui Seb si a avut dificultati in a iesi!

Cat despre dinti, la noi s-a terminat de iesit number six, mai sunt bale de curs pe Dambovita!

Kya, durerea lombara cu caracter mai accentuat noaptea nu e in regula...ar trebui sa te vada un reumatolog! Daca ai nevoie de ajutor sa zici, ca am o prietena!

Pana atunci ia paracetamol si niste ARCOXIA 60mg, ca o sa-ti ia durerea!
Am vazut zana razacioasa, ce mai seamana cu tac'so!
Simo, felicitari pentru dinte! Ce fac cartitele?
Raluca si Cami, succes la serbari!

Ralucaspm, ai niste copii asa de frumosi!
Si eu cred ca cel mai mult l-am neglijat pe Seb , mai ales la inceput! Acum am mai echilibrat situatia!

Luny, gata galustele?
Vezi ca daca iti ies bune o sa le faci tu mereu!

Olguta, ce poveste frumoasa!


send ca-s gata cu capuccino...


Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

clau multam de capitol si succes la serbare!
nicol si eu sunt de aceeasi parere cu fetele, ti-au spus ele deja..sunt sigura ca fata ta va intelege si te vei recompensa frumos, cu o gramada de cadouri, stiu ca asta nu tine loc de prezenta ta acolo, dar nu aveai cum sa stii, se putea intampla oricui.Ii explici frumos si sunt sigura ca va intelege..
bitza ce idee mi-ai dat, si lui iub ii place un anume whisky mult, Jameson, o sa-i iau si eu!!bravo!! de unde ai comandat, am vreo sansa sa vina pana in Craciun? de masina de barbierit, nu stiu sa-ti spun..

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Nicol, sa treaca supararea! Asta-i viata, din pacate nu putem sa controlom totul oricat am vrea!

Clau, eu am terminat partea superioara din partea dreapta si cuptorul!
Am pierdut la cuptorul ala peste o ora!

Succes maxim la serbare!
Ala din poze era costumul lui Razvan pentru serbare?

Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Bitza, nu stiu ce sa zic de maisn ade ras electrica! Parca imi amintesc ca avea una randunoiul cand ne-am cunoscut, dar n-o folosea ca nu ii placea ca se irita! Acum au trecut niste ani, cine stie ce jaf o fi fost, ma gandes ca sunt unele mult mai bune pe piata!
Al meu nu bea decat crema de uischi ca damele si si-a cumpara singur o sticla!

Si m-am hotarat la cadou...ii iau o imprimanta multi functionala!

Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lianam spune:

tuchi nu prea stiu cum s adescriu procedeul de evadare .......oricum, e experta in nazdravanii ....cam asa sta treaba: se apleaca in lateral peste marginea lui, ridica piciorul din partea opusa unde se apleaca, si apoi il scoate din chiloteul ala; cum e deja jumate iesita, da mainile jos de pe marginea premergatorului, si se sprijina de podea, dupa care isi da usor, pe rand, cate un picior jos.....si gataaaaaa!!!!! ai inteles ceva ? daca reusesc o sa o filmez (desi uneori e asa smucita, ca mi-e si teama sa nu faca vreo miscare mai brusca atunci cand sare din el )

Liana, mami de Teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Liana, imi amintesc bine oare ca aveai premergator Chicco?
Ca al meu de ala e , si are 3 nivele de inaltime, poate ar trebui sa il pui la un nivel mai sus!
Oricum, mare smechera e donsoara!

M-a sunta randunoiul, ca era la medlife, cica analizele nu sunt gata...poate maine dupa doua! astia sunt nesimtiti sau se fac?
Cica a vrut sa faca reclamatie si n-a avut unde!

ma indoiesc ca o sa mai obtin ceva, numa ca s-a terminat antibioticul si mi-ar fi fost de mare ajutor sa stiu daca continui cu el sau il schimb!

Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca2107 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bitza037
[
MAi feteleor stiu ca ati scris despre cadourile de Craciun pentru sotii nostri, dar eu nu am apucat sa va scriu si va rog sa-mi ziceti si mie daca stiti, ce parere aveti despre o masina electrica de barbierit.Adica daca are cineva dintre randunoii vostri sa-mi ziceti concret avantaje/dezavantaje. CAm asta as vrea eu sa-i iau.

IRINA
Mami fericita si implinita de Antonia
sufletel

www.flickr.com/photos/21646834@N06/" target="_blank">poze



Sotul meu nu o suporta zice ca il irita, dar eu stiu...poate alte fete au si alte variante...

Raluca - mami de Briana Maria (06.06.2001) si Sabin Matei (13.03.2008)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

am uitit sa va spun: Mufarinu' a papat cu succes jumate de castronel peste+legume!
..siiiii..am facutceva ce seamana cu galustele! par cam tari si nu pre pufoase..

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicol_conte spune:

Liana,Clau,Bitza,Luny,Tuchiva multumesc pt ca incercati sa ma consolati, oricum sunteti printre putinele care ma inteleg. Restul lumii imi spune ca nu e un capat de tara, ca vor mai fi serbari.Asa este, dar asta era PRIMA din viata ei.

Va pup si va doresc spor la treburi, ca aveti destula treaba, eu macar de asta am scapat, daca e sa vad si altfel lucrurile

Mami de Antonia(23apr2008) si Alexia(24aug2005)

Mergi la inceput