Mamici de zmeurici de iulie - august 2009 (8)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

Moniland nu sunt eu iulie.aug09, acesta este userul nostru comun pentru odisee. E f greu ca o singura persoana sa se ocupe de prima pagina asa ca la fiecare odisee se creaza un user comun si fiecare dintre noi se poate loga cu el si face modificarile necesare pe prima pagina.
Cine vrea sa ajute sa trimita PM la mine sau la mcrissa sau cine mai stie parola si va dam parola si intrati si voi sa ne ajutati. Eu intru cat pot de mult, dar de multe ori sunt asa obosita ca nu sunt in stare nici macar sa scriu ceva, daramite sa mai urmaresc ce nu s-a modificat la timp pe prima pagina, iar in we de obicei nu intru deloc de acasa...

Anca de gandacel Elena (03.11.2007) si 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Ancuta , asta stiu, doar ca in mod normal un capitol are 20 pagini si noi ajunsesem la 24 si nimeni nu facea nimic. Dar ai aparut si ai anuntat deschiderea noului capitol. Sa fie unul cu vesti bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Fetele din Buc, cu cit inainte v-ati facut programare pt eco morfo de 12-14 sapt?
avind in vedere ce greu am gasit loc pentru prima eco, ar fi cazul sa ma ocup de acum oare?? v-ati facut si pentru cea de 20-24s unele din voi?

Patricia s6 si Rebecca 05.02.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

Anne_marry eu nu cred ca bebe poate miusca la 11 saptamani,este imposobil.
Mcrissa ma bucur ca scrii.
Si eu dupa ce merg la doctor ma duc sa-mi iau pantaloni de gravida,bluzite am de la Teo.

Mami de Teodora Ioana(29.09.2007) si
http://community.webshots.com/user/jojo_miha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

BB misca mult mai devreme dar noi nu percepem.
anne-mary, eu te cred, desi rebecca era prima sarcina, pe la 12s sitmeam niste chestii ciudate dar la fel, nimeni nu ma credea.
Parca aveam niste virtejuri mici prin burta, ceva ce nu mai simtisem niciodata. asta doar cind eram intinsa pe spate si foarte linistita.

Patricia s6 si Rebecca 05.02.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

Citat:
citat din mesajul lui PatriciaArdeleanu

Fetele din Buc, cu cit inainte v-ati facut programare pt eco morfo de 12-14 sapt?
avind in vedere ce greu am gasit loc pentru prima eco, ar fi cazul sa ma ocup de acum oare?? v-ati facut si pentru cea de 20-24s unele din voi?

Patricia s6 si Rebecca 05.02.2005

eu mi-am facut la medicalcity pentru 22 decembrie.locuri cred ca gasesti, dar depinde si la ce dr vrei.eu inca nu mi-am facut pentru eco de 22 de saptamani, o sa-l intreb pe dr cand merg pe 22 decembrie unde sa o fac.

Doamne ajuta sa fim bine!

Bulina mea

Cristina, graviduta fericita 11+
Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Patricia eu mi-am facut programare la eco morfo-fetala de 22 saptamani dar a fost intamplator caci am sunat la Sanador sa vad cand are dr. Herghelegiu programare si nu mai avea loc decat pe 18 martie cand o sa fiu in 21 saptmani si cateva zile de la ultimul UM. Sper ca o sa fie ok.

Eu la eco trim I am inca dileme caci dr meu a zis ca o face el in cabinet, dar eu tot la Herghelegiu vreau si o sa incerc printr-o "pila" sper sa am noroc....cam pe 12-17 ianuarie ar cam trebui.



8+

Bubi mic poze


Nunta noastra 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buburuza1979 spune:

zmeuricile

fetele insfarsit m-a programat dr la prima eco pt joi cand voi avea 8 saptamani si 2 zile ... am emotii si sper sa fie totul bine...
atunci o sa o intreb si de eco morfologica si bitest ...

in rest de bine ce ma laudam ca nu am simptome ele au aparut si tare rau e ...
dimineata nu am absolut nimic... dar de pe la 6 seara incepe ameteala prost dispozitia generala si greata si asa o tin pana ma culc ... foarte nasol e si abia astept sa treaca ... nu suport pe nimeni in jurul meu si ma enerveaza toata lumea care vbeste cu mine ... si de greata nu stiu ce sa mananc ca nu pot inghiti nimic desi mi se face si foame ...


8+

zmeurica mea

www.flickr.com/photos/thea_g/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Solike spune:

Salutari burtici.

Nu am scris de mult, insa am reusit sa recuperez partial citind conversatiile voastre.

In sfarsit, maine este prima eco. Mi-am facut griji ca este prea tarziu si mi-am pus de zeci de ori intrebarea de ce medicul nu mi-a recomandat eco imediat ce am fost la primul consul, adica saptamana 7. Programarea o am inca din 26.11, si foarte greu imi stapanesc emotiile acum. Noaptea treuta am avut vise ciudate, astazi nu mi-am gasit starea si numai la eco m-am gandit. O voi face la Departamentul de medicina morfofetala din Filantropia.

Am doua intrebari pentru cele care deja au efectuat o eco morfofetala:

- se cere consum de apa, ca la o eco pelvina obisnuita, pentru contrast? Intrebarea poate parea stupida, insa este prima sarcina, nu stiu de la nimeni altcineva amanunte, iar medicul am hotarat sa-l sun maine dimineata;
- voi cum ati procedat in legatura cu un eventual filmulet de la ecograf? Este posibil sa solicitati medicului? Este contra cost? Ati adus voi dvd de acasa?

Va multumesc mult. Sper ca intrebarilemele sa nu fie inoportune.

Oana Solike

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

bine v-am regasit la un capitol nou sper sa fie numai cu vesti bune

am ajuns si eu de la sevici...am tot vrut sa va scriu de la servici dar n-a fost chip...
am facut azi eco si bebelinul e foarte bine, pliul nucal este de 1,84 mm dr a spus ca e foarte bine, inimioara ii batea cu 169 batai pe minut, am si auzit-o eram asa de emotionata ca nu puteam scoate un sunet...totul e bine si sunt super fericita
eu azi am facut 11 saptamani iar bebe arata de 12 saptaamni
din pacate fibromul a mai crescut 1 cm...dar atata timp cat bebe e bine nu ma mai intereseaza

Dublu testul eu l-am facut pt ca asa a zis doctorul, mai ales ca am 32 de ani si antecedente in fam de SD
oricum eu nu-mi mai fac griji, dr a zis ca e super bine si sa stau linistita

pe 30 dec mai fac o eco la Iosup si daca zice si el ca e bine atunci nu mai fac triplu test

am fost asa de emotionata azi...pana mi-a zis cat are pliul nucal...aveam atatea intrebai sa-i pun...am uitat de toate cand mi-a zi sca e bine nici ca m-a mai interesat altceva
Doamne ajuta

Adriana mamica de Cezarica (23 aprilie2005) si minunea din burtica 11+

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput