Puiuti de randunici 2008!! (163)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Oauuuu Olgutza, 4 dintisori odata!!!!!! Saracuta, nu-i de mirare ca a patimit atata...Foarte bune sfaturile, mare parte le stiam de la pediatra Rebeccai, am tot timpul saruri Prolyte in casa pentru cazuri de genul acesta. Si Smecta de asemenea... dintisorii lui Sophie!

mami de 2 minuni, Razvan si Rebecca.

Sufletica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Alicel ! Spor la smotru, eu zic pas anul asta Asa de agitata am fost zilele astea, incat imi vine sa zac pe canapea cu Lolita mea in brate, sa nu fac nimic. Si nici ca fac, pe bune!

Cu cadourile acum: inca de la inceputul relatiei noastre, eu cu Radu am convenit ca suntem doi Tauri absolut neromantici si prozaici. Asa ca nu vreau sa vina cu flori la mine, sa se uite ca vitzelul cu ochii blanzi cand imi spune ca ma iubeste, pentru ca m-ar busi rasul, as incerca sa ma abtin, si ar deveni totul extrem de penibil pentru amandoi. A fost in asentimentul meu, asa ca ne-am linistit in privinta asta

Inelul de logodna l-am cumparat amandoi, si mi l-a daruit in magazin , am hotarat la modul cel mai rational ca e momentul sa ne punem pirostriile daca tot venea Skufie pe lume, iar cadouri ne facem de genul: "am vazut/imi place/e misto cutare". "ok, e cadeaux, deci" Sarim peste surpriza, si sa stiti ca ma simt tare confortabil Nici nu risc sa fac cadouri gresite si sa am reactii nasoale la ele, sau sa nu am niciun fel de reactie, nici nu am parte eu de surprize nedorite, care sa ma puna in situatia de a-mi cenzura emotiile

E total lipsit de romantism, dar asa suntem noi doi. Inseamna cat o mie de buchete de flori o simpla imbratisare, un zambet si un "ailabiu" ( nu ailaviu ) spus strengareste.

Revin, ma duc sa bucataresc

Olga mamica de Ioana-Sofia, 25 feb 2008 - cu www.flickr.com/photos/olguselu/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Olgutza, f de bun simt tot ce ai scris tu...Si felicitari pt cei 4 dinti! Eu deja incept sa ma gandesc (sa sper) ca Iuliei ii vor iesi deodata toti dintii definitivi, pe la vreo 6 ani
Cum va ziceam, m-am vazut aseara cu amicele; randunoiul a stat cu Iulia, i-a dat si sa manance, s-a descurcat perfect si fata cica nici pis n-a zis la masa. Eu am primit de Craciun niste balerini mov splendizi iar Iulia un strutz de plush si asta

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Cami, ITI DAI SEAMA ca m-ai omorat cu bradul tau, nu????
Despre cadouri: al meu imi face rar dar bune. Au fost si surprize, atunci cand stia cam ce mi-ar trebui sau as dori dar nu am spus. La fel si in cazul meu. La fel si cu florile, il "apuca" uneori, rar, dar suficient pt gustul meu. Totusi in multe ocazii ne asemanam cu Olga si Radu si ne-am cumparat reciproc pe principiul "asta mi-a placut", "de cutare am nevoie", eventual impreuna. Poate ca suntem si trecuti de varsta romantismelor...si oricum niciunul nu am fost vreodata formalisti cu cadourile, in general.

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Clau, de cand ai povestit de pomana porcului, eu balesc la gandul unui caltabos cu hrean Pup printesele!

Naty, o dulce Iulia cu palaria ei Dar balerinii nu ii pozezi ? Ai deci maini de incredere pe care sa o lasi, asa ca iti doresc cat mai dese iesiri cu fetele! Fac fffff bine, uite si CristiGoji cum era obosita, dar cu "pisicu' " in al noualea cer . Ai vazut cine e propus ca ministru al sanatatii?

Olga mamica de Ioana-Sofia, 25 feb 2008 - cu www.flickr.com/photos/olguselu/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Naty,am uitat de dinti! Lasa-i, ca apar ei, fara dinti nu ramane sigur Mi-am adus aminte ca mi-a spus colegul meu ca dupa operatia de la Tg.Mures facuta copilului lui i-au dat primii doi dinti, consecinta a administrarii intensive de calciu postoperatorie. Crezi ca are vreo noima...? Ca tot a venit vorba, copilul e fff nasol, a facut crize nasoale de epilepsie, e cu medicamentele pe doza maxima si tot face crize foarte lungi, in prezent e internat pentru ca nu mai vrea sa inghita nimic. Se pare ca o sa se duca mititelul, ma buseste plansul de fiecare data cand ma gandesc la el Numai nenorociri aud, de el, de fetita Aidei, de fetita prietenei lu' Cami, de amniocenteza prieteni mele suspecta de sarcina molara si cu TT in aer...Gata, nu mai zic nimic, ca nu vreau sa intristez pe nimeni.

Olga mamica de Ioana-Sofia, 25 feb 2008 - cu www.flickr.com/photos/olguselu/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Bravo Lolita mica pt. cei 4 dintzosi!

Si Stef mai are inca 2 sus de azi deci 4 sus si 2 jos

Mai, la noi daca avem nevoie de ceva sau ne place ceva ne cumparam pur si simplu iar de cado e surpriza

Naty, f. frumoasa palariuta
Da, da, pozeaza si balerinii

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
www.onetruemedia.com/shared?p=774cd5d8b8e87294224ee2&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Olgutz,
1. Of, nasol cu crizele...e posibil sa scape de ele...sau nu...oricum, in materie de epilepsie progresele de tratament sunt mari azi.
2. Da, am auzit cine e propus
3. Iete balerinii mov

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Naty, foarte frumoasa caciulita Iuliei! Si la fel si balerinii mov, sunt foarte draguti.

Olgutza, imi pare tare rau de vestile astea negative, te cred ca esti trista cand te gandesti. Offff!

Bubu, bravo si voua pentru dintisori! Si la noi cadourile sunt surpriza , iar ce avem nevoie ne cumparam oricum...

mami de 2 minuni, Razvan si Rebecca.

Sufletica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Inainte de a zice mai multe...cine e propus ca ministru?
ca n-apuc nici sa deschid Tv-ul cu monstruletii astia!

Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)

Mergi la inceput