Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (244)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Buna si de la noi...am vrut sa intru mai devreme, dar inca nu am reusit s ail adorm pe junior....nu vrea sa doarma si pace...efectiv nu stiu ce are.

Fetelor vreu sa va multumesc pentru sustinere, pana la urma ne-am impacat spre dimineata...eu am fost oarecum botoasa...cadouri nu ne-am luat pentru ca el mi-a comandat ceva de afara si idem si eu...asa ca sunt pe drum... Am sarbatorit la restaurant la isoleta si a fost super, mancare buna, atmosfera la fel, dar eu m-am avantat la fructe de mare si uite asa mi-a aparut a doua zi un herpes la buza si ma enerveaza cumplit

Multumesc din suflet celor care ne-ati urat: Sabina, Carpatina, Roxana, Yaia (4 ani), danuta36, diwana, Celia, Cecilia, Roxali iar daca am uitat pe cineva imi pare rau...sigur nu am facut-o intentionat

Moldoveanca la babyspa trebuia sa mergem azi, dar cum sotul meu e speriat de bombe uite asa nu ne-am mai dus si o sa ma duc cred ca pe saptamana viitoare.

Yaia

Melania bine ai trecut pe la noi...foarte dulce tudor

Adimercedes f frumoasa camera Lisei; ce-i drept si eu trag de al meu sot sa ii cumpar lui Mario un pat de baietel mare, dar nu am reusit sa il conving, cu toate aparatorile posibile

gata, fug ca Mario tipa din patul lui de zor



Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
www.flickr.com/photos/15923681@N07/" target="_blank">Mario prima oara la mare
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

gabitz, am votat
Yaia, multumesc pt informatii. Cred ca o sa-i placa si Mariei - de impins sunt oricum obisnuita, ca facem ture-ture cu tricileta prin toata casa
prisi-harnicutza, pupici multi Mirunicai, sa nu fie decat dintii

Abia acum 10 minute a adormit si atomica mea, a culcat-o tati cu forta, ca daca era dupa ea, cine stie cat ar mai fi stat treaza

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

www.kinderstudio.ro/concurs" target="_blank">Poftiti va rog de m-admirati
Si-apoi un vot sa-mi acordati !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Am uitat de aniversarea lui betty
{bis] La multi ani fericiti impreuna !
Sa fiti sanatosi, sa va iubiti mult si sa va bucurati de tot ce ati realizat impreuna ( incepand cu Mario, fireste )

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

www.kinderstudio.ro/concurs" target="_blank">Poftiti va rog de m-admirati
Si-apoi un vot sa-mi acordati !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Multumim fetele
Betty poate ajungeti sapatamana viitoare cu siguranta ii va place lui Mario.Vladut a fost incantat la a doua sedinta ,nu mai avea rabdare sa termine cei mici si sa intre in apa.Repeta ca o maimutica tot ce-i arata instructoarea.Cred ca s-a indragostit de ea ca pe mine nu ma mai baga in seama

mami fericita de Vladut Dominic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

hop si io .
am fost in seara asta la auchan,la locul de joaca. Mi-a placut mult ca e mare, e cam scump ( 10 ron/ora), dar era muzica data foarte tare si fumul de tigara se cam simtea acolo. Am inteles ca numai in weekend e asa, in rest nu vin prea multi la biliard si bar ( sunt exact in aceeasi sala).
deci ghighi a alergat pe-acolo singurel, s-a distrat de minune, nu ma asteptam sa stea o ora fara mine sau tati.eram cu okii pe el de dupa gratii, e drept ca misunau alti parinti pe-acolo, multi copii,plus angajatele. cel mai mult a stat la bile, le arunca afara una cate una,spre disperare ingrijitoarei, care s-a dus sa-l invete sa se arunce prin bile, doar-doar scapa ea de munca (sa nu mai bage bilele la loc) .Nu prea i-a convenit cand am plecat, dar era deja ora 10 noaptea , a adormit imediat in masina.

.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )

www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi
Filme Ghighi

ajutoarele lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

maine dimi mergem la vaccin, in sfarsit facem infanrixul, sper sa scape fara febra de data asta.Voiam sa mai zic ceva, dar am uitat.e cam tarziu, ma bag la nani.

.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )

www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi
Filme Ghighi

ajutoarele lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dantje spune:

Gabitz votat si eu.
Adimertano.....moama super ca ai ajuns la concert,pe aici nu prea e de prins...s-a invatat baiatul si se cara prin lume...
Am citit ceva din urma, dar evident am uitat tot, aveam o multime de spus dar voi reveni in forta.
Noi suntem bolnaviori, chiar stereo, printesa are febra, mucisori si tuseste insa imparatul a plans azi cam tare ca-l doare o ureche, pe langa ca are inca febra si tuseste,of si am sunat la serviciul de garda in week-end....si....paracetamol.
Si asa fonfaita cum e ma striga : Danaaaaaaaa.Revenim in forta maine, sper sa nu mai fie asa Valea Plangerii.Pe mine ma lovi aerul Craciunului mi-e dor de colindat( p-alea cu carnati....si restul ) nu va mai spun.
Ma retrag la somn ca intru in butoi.... noapte buna.

Dantje & Martijn & Hannah

















































































Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Neata,


Iar am avut un weekend agitat.De cand am venit n-am reusit sa stau pe-acasa vreo duminica.Insa nu-i nimica,noi sa fim sanatosi.
Ieri am fost in vizita pe la bunica(stra-bunica) care s-a buucrat mult sa vada bulgarele de energie devastandu-i casa.
Iar pe seara am fost la un restaurant chinezesc cu niste prieteni iar Erika a balotat la greu,se pare ca ii place mai mult mancarea chinezeasca decat ce ii prepar eu

papanasha ce manca nenea ala era soba,japonezii au o groaza de paste pe care le mananca in diverite feluri....cine zicea ca italienii sunt cu pastele,a gresit...n-a ajuns in japonia.Au:udon(niste paste groase),lamen(paste imprumutate de la chinezi),soba,harusame...si astea toate se mananca in toate felurile...in supa,prajite,cu legume,fara,cu ou,cu carne,cu sos iute,cu sos soia,cu sos chinezesc...cu curry...au o varietate de invidiat.
Insa ce manca tipul ala sunt foarte bune.Mie imi plac vara mult....si in sos se pune gheata,sunt foarte racoritoare.
Iar japonezii adesea dupa terminarea serviciulul ies sa manance intr-o crciuma si sa bea o bere.Dupa genul asta de admosfera tanjesc si eu...pentru ca japonezii in mediu profesional sunt destul de rigizi si retinuti la vorba si fapte

dana imi pare rau sa aud ca zana este bonlavioara.Triimitem pupici si imbratisari din tara soarelui rasare...sa aduca cateva raze si la voi,sa incalzeasca mititica.
Sper sa ne gasim intr-o zi pe mess sa iti trimit din retelele promise.M-am gandit deja la cateva feluri de mancare.

Luy si noi avem o masinuta.e poza undeva prin blog...parca pe la 9-10 luni.De cand ne-am intors,Erika a fost tare fericita sa-si regaseasca masinuta...deja se poate plimba si singura...mai mult in marsalier...insa e o realizre...ca reuseste sa se jooace singurica.


Aici la sfarsit de an se fac bonenkai-uri.Intalniri cu prietenii,si cu colegii de birou.Iar revelionul se petrece in familie.
Ieri ne-am intalnit cu o parte din prieteni,iar azi mergem intr-o plimbare la gradina zoologica cu un baiat de 1,9 luni si parintii lui.
Iar eu m-am tuns si vopsit si sunt foarte multumita de rezultat





Jurnal de mogalneata
www.flickr.com/photos/54445410@N00/" target="_blank">Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. siwww.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank"> Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:


Va era dor de noi?
Eu sunt destul de ocupata pe la munci, asa ca de abia imi ramane timp sa citesc tot ce scrieti. Acasa, nu se pune problema sa pot deschide calculatorul cu copilul treaz. Asa ca nu ma cred in stare de extemporale... Asta daca mai are cine sa-mi dea
In rest, Robert e energic si zglobiu, iar de o saptamana foarte lipicios iar, nu vrea sa dispar din raza lui vizuala. De vreo 2 zile e un pic racit, doar niste muci la purtator. Are si 4 masele pe langa cei 8 incisivi, se trezeste tot la fel de des noaptea si e cel mai fericit cand iese afara. Cu bona se intelege foarte bine in continuare, mai ales ca il tine pe afara cate 2 ore minim si uneori cand pleaca vrea sa mearga cu ea afara .
In rest, e si el un harnicut care sterge praful cu servetele umede sau plimba mopul. Ne imita in toate cele si incepe sa isi dea drumul si la vorba. E foarte curios si toata ziua intinde mana si zice che? Asa ca povesteste-i despre toate .
Mananca binisor, in 90% singur (si cu mana si cu lingurita).

Roze cu Robert luna asta aici.

Luy, Robert a primit de mos Nicolae de la unchiul lui o masinuta asa. e foarte incantat de ea. E ok ca si stabilitate, nu a luat decat o tranta ca nu-i fixase tati piedica de la spate. A luat-o din Kaufland Floreasca si a fost destul de convenabila ca pret (25 lei). Acum, am ajuns ieri pe acolo si mai erau doar cateva si nu stiu cat de intregi.

Va pup ca s-a trezit




Mad cu Robert Stefan (09.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Buna dimineata. Nu ma lasa deloc Bubu, tot trage de capacul de la laptop si ma calareste. Ii place multa wallpaper-ul cu Alexandra, o tot striga Ada si o mangaie. Daca deschid alta fereastra incepe scandalul.

Aseara am avut o cina minunata, a gatit exceptional sotul meu, cred ca acum nu mai fac nimic, si asa eram codasa la capitolul asta. Astazi avem prieteni invitati la masa de pranz, cica o sa pregateasca tot el masa.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput