Mamici anti-stress de ian-feb 2009 (100)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

BINE AI VENIT PE LUME ANA MARIA - sa fii sanatoasa si mancacioasa si mami tau sa se refaca repede!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

prima nastere in direct - sa nu uitati sa dati smsuri sau ceva cand va vine randul ca uite ce frumos e cu majorete.

36+ cu Stefan Carol

sa fii sanatos pana la 40+ iubi lui mama
http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

AMR 3 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliacris spune:

Felicitari, Catalina!. Sa va dea DD multa sanatate amandurora! Asteptam poze cu grasulina...

Cine mai cotizeaza cu un bebe, ca vad c-a inceput sa se miste trenul?

Iulia 29+ Carla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rein spune:

Felicitari Billy! multa sanatate amandurora!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRINA.C spune:

Doamne doamne...ce emotii, m-a apucat plansul Felicitari Billy si sa va traiasca Ana-Maria!!Ce bebe mare si grasun, minunate vesti.Offf sper din toata inima sa mearga totul ca pe roate pt toate fetele si sa ne tinem copiii in brate sanatosi!

bb mic

POZE
34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rein spune:

Miere, cand un om e la ananghie cred ca orice raspuns e mai bun decat nimic, iar cel care-l primeste poate sa hotarasca singur daca i se potriveste sau nu. Cred ca suntem toate suficient de mature incat sa discernem daca ceva ni se potriveste.

De asemenea mai cred ca Odiseea are in titlu ceva de genul 'Suport, caldura, prietenie si atitudine'. Sunt (vor fi) si situatii in care nasterea nu se intampla cu zambetul pe buze, in care copiii nu spun din prima 'oaaaac' sau mamicile nu se recupereaza chiar in 2 zile. Nu suntem pe taramul fagaduintei. Realitatea nu e numai cu povesti frumoase, optimiste, nu e momentul sa ne incarcam negativ cu intamplari din astea (mai ales ca probabilitatea sa se intample asa ceva este extrem de mica.
Tocmai, daca vreuneia dintre noi i se intampla ceva mai putin placut, nu trebuie sa aiba tocmai acum retinere in a se descarca aici, de a cere ajutor, iar noi sa o sprijinim. O vorba buna si nu numai sunt mai mult decat necesare in aceste momente de sensibilitate maxima.

Nastere usoara, iti doresc sa povestesti numai de bine.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Felicitari Catalina.Sa-ti traiasca micutza Ana-Maria,sa fie sanatoasa,cuminte,mancacioasa si norocoasa.Refacere usoara si tie si mult laptic.
Felicitari mamico!

POZE CU NOI
Minunea mea
35+ cu David Christian

AMR- 12zile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Citat:
citat din mesajul lui rein

Miere, cand un om e la ananghie cred ca orice raspuns e mai bun decat nimic, iar cel care-l primeste poate sa hotarasca singur daca i se potriveste sau nu. Cred ca suntem toate suficient de mature incat sa discernem daca ceva ni se potriveste.

De asemenea mai cred ca Odiseea are in titlu ceva de genul 'Suport, caldura, prietenie si atitudine'. Sunt (vor fi) si situatii in care nasterea nu se intampla cu zambetul pe buze, in care copiii nu spun din prima 'oaaaac' sau mamicile nu se recupereaza chiar in 2 zile. Nu suntem pe taramul fagaduintei. Realitatea nu e numai cu povesti frumoase, optimiste, nu e momentul sa ne incarcam negativ cu intamplari din astea (mai ales ca probabilitatea sa se intample asa ceva este extrem de mica.
Tocmai, daca vreuneia dintre noi i se intampla ceva mai putin placut, nu trebuie sa aiba tocmai acum retinere in a se descarca aici, de a cere ajutor, iar noi sa o sprijinim. O vorba buna si nu numai sunt mai mult decat necesare in aceste momente de sensibilitate maxima.

Nastere usoara, iti doresc sa povestesti numai de bine.


rein

Rein,nu era vba de vreuna din noi,de povestile noastre,ci de cele aduse din afara,gen "uite ce a patit o cunostiinta de-a mea,vecina de la 3,sau stiri de prin ziare"Eu cel putin asa am inteles.
Cred ca acum trebuie sa fim optimiste.Si nu uita ca sunt fete care se panicheaza foarte usor si citind astfel de povesti se streseaza aiurea.Deci inca o data,nu cred ca Miere se referea la vreuna din noi,Doamne fereste!

POZE CU NOI
Minunea mea
35+ cu David Christian

AMR- 12zile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

Al treilea licurici... Bine ai venit Ana-Maria . Billy recuperare usoara .
Vai fetelor ce stare pot sa am dupa ce am citit atatea vesti bune .

si Dariei si Adrianei.

Asteptam vesti si de la Stefania .

Celor care sunt atat de aproape de marele eveniment le doresc sa isi tina cu bine bebelusii in brate.

Atat aam citit ca nu mai am nimic in cap Dar cel mai bine e ca nu ma mai doare nimic, ma asezasem in pat cu niste dureri infernale pentru ca de doua zile bat orasul, gatesc, impachetez cadouri si nu m-am odihnit deloc ceea ce s-a simtit. Da acum mi-au trecut toate .

Multam fain pentru retetele de cosulete, tort cu ciocolata si pui fermier de care s-a bucurat sotul meu astazi. Dar cred ca ii ajunge cu atata rasfat.

O seara placuta schimbul 1 si o zi buna schimbul 2.
Nu uitati sa dati startul la agitate cand va apucati de nascut.

29+ cu Fabian si Dorian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Citat:
citat din mesajul lui Leditia

Citat:
citat din mesajul lui rein

Miere, cand un om e la ananghie cred ca orice raspuns e mai bun decat nimic, iar cel care-l primeste poate sa hotarasca singur daca i se potriveste sau nu. Cred ca suntem toate suficient de mature incat sa discernem daca ceva ni se potriveste.

De asemenea mai cred ca Odiseea are in titlu ceva de genul 'Suport, caldura, prietenie si atitudine'. Sunt (vor fi) si situatii in care nasterea nu se intampla cu zambetul pe buze, in care copiii nu spun din prima 'oaaaac' sau mamicile nu se recupereaza chiar in 2 zile. Nu suntem pe taramul fagaduintei. Realitatea nu e numai cu povesti frumoase, optimiste, nu e momentul sa ne incarcam negativ cu intamplari din astea (mai ales ca probabilitatea sa se intample asa ceva este extrem de mica.
Tocmai, daca vreuneia dintre noi i se intampla ceva mai putin placut, nu trebuie sa aiba tocmai acum retinere in a se descarca aici, de a cere ajutor, iar noi sa o sprijinim. O vorba buna si nu numai sunt mai mult decat necesare in aceste momente de sensibilitate maxima.

Nastere usoara, iti doresc sa povestesti numai de bine.


rein

Rein,nu era vba de vreuna din noi,de povestile noastre,ci de cele aduse din afara,gen "uite ce a patit o cunostiinta de-a mea,vecina de la 3,sau stiri de prin ziare"Eu cel putin asa am inteles.
Cred ca acum trebuie sa fim optimiste.Si nu uita ca sunt fete care se panicheaza foarte usor si citind astfel de povesti se streseaza aiurea.Deci inca o data,nu cred ca Miere se referea la vreuna din noi,Doamne fereste!

POZE CU NOI
Minunea mea
35+ cu David Christian

AMR- 12zile.


Mey, exact la genul asta de povesti ma refeream, auzite de pe la cunostinte, vecine, care nu au legatura cu vreuna din noi. Nu trebuie sa te revolti asa. Nu cred ca facem nimanui un favor dc ne apucam sa povestim cum i-a murit vecinei de la etajul patru copilul in burta la 38 de saptamani (e doar un exemplu, fara legatura cu realitatea). La astfel de lucruri ma refeream, sorry dc nu am fost prea clara, acum sper ca s-a inteles.

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album


Aidan

Mergi la inceput