Gravidutze si mamici de Cluj - 103

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

neatza
ANDREEA ce cuminte e Daria poate ai noroc sa nu traga de globuletzemie mi cam groaza
asteptati deja colindatorii?

sa aveti o zi super

INGERASHUL MEU TIADRIS-3oct2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

buna dimineata!
ce frumos a fost aseara cu piticotii...multi-multi...destui pentru o gradinitza...a venit si mosu', l-a primit stefan pe goofy, da' el a fost interesat mai mult de punga, ca era rosie. oricum, era mort de oboseala si l-am culcat imediat ce am ajuns acasa, dupa ce i-am dat un pic de papa.

la petrecere a fost cel mai scandalagiu invitat, a tipat la toata lumea (de fericire si ca sa atraga atentia), a speriat toate fetitele si le-a facut sa plinga....si nu se dadea dus din piscina cu bile...si de la casutza umflata in care sareau copii mai marisori...el le facea galerie de pe margine. bine, a si fost cel mai micutz de acolo (cu execeptia unui bebe de 4 luni)...

le-am vazut si pe printesele frumoase Ana si Stefania de Natalia si Ana de Anamica. Si cum au fost si taticii prin preajma, ne-am insris pe lista de petitori...hihihi


cireasa de pe tort...s-a trezit la 5 dimineata, cu durere de dinti...yeee...stiam ca urmeaza...sper sa nu se mai repete, sa iasa dintele repede si sa fie linistit de sarbatori.


Anca si Stefan (13.01.2008)
POZE NOI
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan 0-9 luni
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Alex, mai-mai ca m-am convins sa luam si noi brad artificial....ne decidem duminica

Andreea, ce frumos ca a participat si Daria la impodobitul pomului. Ma gindeam si eu sa facem anul asta bradul mai repede...noi de obicei il pregatim in 24 decembrie...

Andreea(eladeea)

Anca si Stefan (13.01.2008)
POZE NOI
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan 0-9 luni
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

buna dimineata!

mersi fetelor de raspunsuri legat de laptic.

si noi avem brad artificial de trei ani, mie tare rau imi pare ca se tai copacii numai pt ca oamenii vor sa aiba un brad cateva zile in casa. si cat ii trebe sa creasca...eh, asta sunt eu, tot asa cu animalele tinute in gradini zoologice(in afara de alea care corespund standardelor sau rezervatiile) si legat de pungile de plastic...ata ete.noi avem unul maaaaare, de aproape 3 metri, stam la casa si ajunge pana sus.abia astept s-o vad pe Timea cum va reactiona cand va vedea bradul,hihi.

ma duc sa mai fac cate una-alta, azi ma duc la control de 6 luni cu tzitzi, hihi, ce repede a trecut, de fapt au trecut 7 luni dar n-am avut eu timp sa ma duc.

va pusi si sa aveti o zi frumoasa!

Meli+Timea-Larisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

ANDREEA, LA MULTI ANI, din suflet!!!! Sanatate si fericire alaturi de familia ta frumoasa!!!!!

Meli, noi continuam cu formula cat mai mult. NOi bem Nan 1 JUnior, si Sara si asa bea putin, macar cat bea sa fie imbolgatit cu tot ce trebuie.

Andreea, ce frumos trebuie sa fi fost cu asa ajutor la impodobirea bradului!!!! Abia astept si eu!!!

Eu iar n-am dormit azi noapte, pe la 4 abia am atipit, sunt cam rupta. Am facut o prajitura delicioasa, reteta de la mami, cremes-minune, chiar o minune, l-am impresionat pe sot, mai putin pe Sara, fug sa ma pensez cat mai e cumnatul aici.

Ioana, eu cred ca un rol imortant in schimbarea de atitudine la copilasii nostri il au si maselele si dintisorii care ii supara. Sara toata ziua e cu mana in gurita. Nu stiu, ma gandesc sa ii pui in patut lucruri dragi lui ca sa nu-i mai fie groaza sa mearga acolo si eventual sa ramai si tu langa patut pana se reobisnuieste...

Ne-am intalnit ieri in Cor cu Ioana si Sara, o dulce...

Daca mai stiti ce se organizeaza prin mall-uri, ziceti si pe aici...

O zi frumoasa tuturor!!!

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

La multi ani Andreeaa!! Azi incep chefurile? Distractie placuta!!

L-am pus acum pe P in patutul lui, singurel. E frint, asa ca nu a vociferat f mult, din contra... Seara e mai complicat, ca seara e mai activ, chiar daca ii e somn tare, el mai vrea action... Nu voi insinsta in seara asta, miine plecam la bunici, sa stau si eu cu el acolo citeva zile, inainte de concediul de mamica pe care mi-l iau


Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bex spune:

La multi ani, Andreea!!!! Cum va chefuiti?

Meli, succes la control.

Noi mergem inainte cu Milulmil Junior, cred ca am mai scris despre beneficiile laptelui praf fata de cel de vaca.

Probabil peste vreun an o sa trecem si noi pe Parmalat sau ceva lapte imbunatatit.

Va pupam, un weekend minunat mari si mici


Co +Carina Alysa (13 noiembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

LA MULTI ANI ANDREEA!!! MULTA FERCIRE, SANATATE SI TOT CE ITI DORESTI!!!

Anca, felicitari pentru Stefanul mergaret. Noi inca tot de-a busilea mergem. Sa stii ca si Stefi tot asa isi exprima bucuria prin tipete si cam toti copilasii se sperie si plang.

Supernanny, eu am cumparat-o din Carrefour.

Alex, ma bucur ca v-ati hotarat pentru brad artificial. Si noi tot in Cora am ochit unul si mergem sa il cumparam saptamana viitoare.

Adriana, ce bine ca ai scapat de alaptatul nocturn. Stefana a renuntat pe la 8 luni sa suga noaptea.

Pitica mea ziua adoarme singura in patut la ea in camera acompaniata de plusuri si muzica. Insa seara nu adoarme singura sub nici o forma. Adoarme la noi in pat si apoi o mutam in patut. Asta daca nu adorm si eu. Dar mie imi place si sa dorm cu ea ca e asa de scumpa cum se lipeste de noi si ne cauta cu manutele . Oricum trece asa de repede perioada asta si vor creste si ne vor da ei afara din camera lor

Ani de Stefana (23.01.2008)
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Uitati ce subiect am gasit la umanitare http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=130582&whichpage=1. Au si numere de teledon.

Ani de Stefana (23.01.2008)
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne-marry spune:

incalcare a punctului 16 din regulament:
" 16. Concursurile de pe alte site-uri
Mesajele care fac trimiteri directe la concursurile sustinute de alte site-uri - nu sunt acceptate pe acest forum. Va multumim pentru intelegere."
Roxana

NICIODATA SA NU SPUI NICIODATA

Mergi la inceput