Mamici anti-stress de ianuarie-februarie 2009 (98)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

cadia - pt 32 de saptamani cu greutatea e chiar bine



36+ cu Stefan Carol

sa fii sanatos pana la 40+ iubi lui mama
http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

AMR 3 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CADIA spune:

Cristi, .Cum este acasa???

Bee, sa va dea Dzeu muuulta sanatate, fericire si intelegere in noua casutza.Asteptam pozele promise.
Ai fost la Picasso pentru perdea?

Naty, fiti cuminti fetelorNu mai este mult, dar sa nu va grabiti decat daca este absolut necesar.
Ai un PM.

Fetelor, s-a mai hotarat ceva in leg. cu repetarea intalnirii?

32+cu CLARA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

gata pauza ptr micul dejun si la mine... ca nu mai pot. frate ce zi azi.... dar si cand s-o termina....
Cadia toate masuratorile sunt ok, bcf in repaos/miscare inseamna masurarea ritmului cardiac in repaos si in miscare (pentru copil nu ptr tine). pelvian incomplet inseamna ca nu e cu totul cu fundul in jos. e pe jumatate [:d]
Raluca sper din suflet sa nu trebuiasca totusi sa te internezi in curand. ce zice Ioana, ai vb cu ea?
Eli cum te simti??
albinut, hai ca mai e doar o zi in afara de asta si dupa aceea va fi totul ok, da?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Cadia nu s-a hotarat.
Poate ar fi bine sa ne mai vdm in functie de cum ii convine fiecareia, ca zona si distanta...de locul de intalnire

Sarcinile sunt destul de avansate si cred ca fetelor nu le e usor sa traverseze orasul..

Asadar pt locatia Plaza daca se inscrie cineva, cu mare drag.
Eu maine chiar cred ca voi da o fuga pe acolo. Stiu ca si tu stai in zona. Deci ne putem vedea amandoua daca altcineva nu poate.

Nimeni nu a mai propus vreo alta locatie... ca sa-mi pun problema daca pot ajunge. In principiu as putea, inca mai conduc (mai am doo degetzele de la burtik pan' la volan..numai ca depinde de ora intalnirii, deoarece urasc traficul de dimineatza si pe cel de dupa ora 16.

Alinuk, Teo si minunea mica
nasterea - una dintre minunile lumii
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4b43ab1fe6e90f0fd2caa0" target="_blank">fericire, implinire..un an de Teo!
www.flickr.com/photos/13087113@N06/" target="_blank"> franturi de viata
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2ad52edce530b33f65f3b1&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">spicuiri de botez
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
...................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CADIA spune:

Roxana,
Eu credeam ca se refera la mine cu repaus-miscare

Chiar zambea doctorul ca bebelina are o pozitie ciudata.Cica sta cas, aproape pe orizontala, cu capul in sus dar cu fatza in jos.
Si la asta seamana cu ta-su ca el are niste pozitii f.f.ciudate de stat in canapea sau de dormit.

Alinuk, as fi venit cu mare drag maine dar am programate niste drumuri prin cartier: sa cumpar de la metraj finet, sa platesc niste facturi, si poate trec pe la targul de industrie usoara de la Moghioros.

32+cu CLARA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

cadia - ieri a fost nasol rau de tot acasa, am simtit ca-mi iau campii (plus ca nu imi iesea o campanie la Caesar... ) da azi ma apuc iarasi de bucatarit, calcat si spalat podele

se simte ca am iesit de dimineata din casa ca parca altfel incepe ziua. ca dupa sange am mers la banca la cristi unde bebele e mare vedeta

36+ cu Stefan Carol

sa fii sanatos pana la 40+ iubi lui mama
http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

AMR 3 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

Citat:
citat din mesajul lui Naty

Neata!

Eu aseara am avut niste contractii groaznice, dupa 3 no-spa am reusit sa adorm cu gandul ca ce-o fi o fi ...
Vad ca si acum cam am.

Aseara am facut partial bagajul de spital si am inceput sa o pregatesc pe Ioana caci s-ar putea sa ma internez curand.

Fetele, revin cu un subiect pe care l-am mai abordat mai de mult, dar eu tot nu sunt hotarata. Probabil majoritatea v-ati facut "bugetul" pentru nastere si va rog mult, fetele din Ro, care nasteti la spitale de stat, sa imi spuneti la ce tarife v-ati oprit. Eu ma gandeam cam asa (pentru cezariana):
- moasa 150 RON;
- dr. mana a 2-a: 200 RON;
- anestezist: 150 Euro;
- neonatolog - intre 200 RON si 200 Euro depinde de situatie.
Pentru dr. principal nu m-am hotarat.


Raluca, mami de Ioana - Alexandra (10.10.2004) si 34+ cu Nadia - Ana
Ioana la 3 ani
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI



naty eu m-am ot conversat pe pm cu fetele de la nov dec care au nascut la municipal si cu altele de pe alte forumuri;

la doctor merge intre 600 si 1500 in fct de tipul de nastere si cat e de cunoscut doctorul;
la moasa intre 50 si 100
la anestezist intre 150 si 300
la mana a doua nu mi-au spus sa fi dat
la neontolog la anstere normala nu; la cezariana depinde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns justme25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ciufik

Helau, helau!

Just - mie mi-a zis doc-ul de Perifix 402 de la Braun , nu 750, sau am inteles gresit???


Ciufik, mie nu mi-a precizat de care..mi-a zis doar trusa pentru peridurala BRAUN. Am comandata deja la o farmacie de langa noi. O ia sotul meu azi.

Justme 36+
http://bd.lilypie.com/sejIp3.png
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=justme25&year=2009&month=1&day=3&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

Citat:
citat din mesajul lui Naty

cristi la Municipal se face o anestezie rahi - peridurala, o combinatie intre cele 2.
Eu una voi face generala ca si prima oara. De la rahi facuta la apendicita era sa mor si nu am cea mai mica intentie sa repet experienta.
In schimb, de la cea generala nu am avut nimic. La ora 10 fix m-am uitat la ceasul din sala de operatii si urmatorul lucru pe care l-am vazut a fost acelasi ceas care arata 11 fix. Nici nu mi-am dat seama in primul moment ca am dormit o ora, timp in care am si nascut. Dupa nu am fost de loc ametita, nici nu am mai dormit macar, nu am vomat, nu m-a durut capul. Doar m-a jenat un pic pe gat de la intubatie, dar nesemnificativ.



da de ce a fost asa rau?

eu sunt stresata cu anestezia pt ca si de la o banala anestezie la masea imi e super rau...
doctora a zis ieri ca anestezistii de la municipal sunt cam lenesi si fac rahi;
mie mi-a zis ca dc fac cezariana pot zice ca sunt alergica la xilina si sa fac generala...
eu nici nu m-am gandit pana acum la generala ce e drept...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CADIA spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristi_2003

cadia - ieri a fost nasol rau de tot acasa, am simtit ca-mi iau campii (plus ca nu imi iesea o campanie la Caesar... ) da azi ma apuc iarasi de bucatarit, calcat si spalat podele



Spor la treaba!!!!

Si eu am fost harnica ieri, am facut tortellini
Azi astept ciorbita de oase cu bors, de la socrela.
Din fericire la capitolul calcat am arvunit-o tot pe socrela.
Dar inca nu am spalt lucrusoarele.

Tu cu ce le-ai spalat, cu Dermalin?

32+cu CLARA

Mergi la inceput