Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(18)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bebe Beca

Picky, nu stiu de ce... sta numai pe spate, cu picioarele pedaleaza. Si abia astept sa stiu ce hram poarta...


Ioana 19+ si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebebeca





hihi exact asa facea si pufarina mea. Cand l-am vazut prima data la eco ziceai ca conduce masina.
Bafta multa si sa afli ce pitic/a ai in burtica



Felicia, cea mai fericita al ursuletzului-pufarina Gabriel (23 Mai 2008)
Pozici cu noi in noua formula
Ursuletzul-pufarina
Povestea nasterii
M-am nascut de ziua mea
Sa revenim la normal
www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">Sustin campania pentru reproducere asistata. SEMNEAZA SI TU !


Simplicity is the key to excellency

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

Baby_first sa ai pofta daca tot a iesit tortu si distractie placuta.

CarlaV, La Multi Ani sotului tau, multa sanatate, impliniri,zambete si realizari impreuna ; o sa ai familia ta (deja o ai dar acusi un pic mai numeroasa o sa fie) asa ca incearca sa te detasezi de supararile mamei tale ;probabil ea chiar are o problema, iar cea mai mare este orgoliul si nu va recunoaste niciodata ;las-o ; tu ai bb mic de adus pe lume.

Mariaaaaaaaaaaaaaaaaaaa,ooooooooooooooooo, bravo draga mea pentru fal fal ; asa sa faca pana la sfarsit ; si eu ma temeam ca s-a intamplat ceva dar aseara l-am simtit.

Fetelor, eram aseara la ziua unei prietene si cineva avea o cute de bere adusa de la rece care era aburinda asa acidulata ; trebuie sa va spun ca nu imi place berea de fel, ca am baut in toata viata mea un litru (daca l-am baut si pe asta, doar pe la mare cate o gura) ; ei aseara am baut un pahar fara sa suflu de ziceai ca-s cea mai mare betivanca ; si apoi mi-am turnat si al doilea ; nu stiu ce am avut ; imi era o pofta imensa, parca eram nebuna.Un pahar intreg baut cu pofta cea mai mare din lume. Si saraca crek de la ameteala, a inceput sa faca tumbe sa-l simta mami.Sunt nebuna….

Liana, multumesc de raspuns, iar aparatul de care zici tu il caut din luna a doua ; fetele tin minte ca le ziceam ca ma duc in farmacii sa-l caut dar nik.Doar de pe net daca e.O sa mai insist.Oricum imi iau-GARANTAT.

Apropo, la mine tot burtica moale, normala.Asa trebuie, nu ?

Va pup si sa aveti o duminica frumoasa


16 + Maicuta Domnului ne vegheaza si ne protejeaza!
binecuvantarea si minunea noastra
www.calendar-ortodox.ro/luna/noiembrie/noiembrie26.htm" target="_blank"> Sf. Stelian ne vegheaza si El
just "us" si casutza noastra si a lui BB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Citat:
citat din mesajul lui maria_bunica

Carla...imi pare rau ca mama ta v-a stricat ziua de nastere a sotului,sau mai bine zis v-a stricat buna-dispozitie!!Dar trebuie sa fii mai indiferenta si sa nu mai pui la suflet!!Oricum stii ce fel este si nu vei rezolva nimic daca te superi asa!!!Si eu care ma asteptam sa zici ca ti-a fost bine azi si ai putut manca linistita tort!!!OfffSincer nu ii inteleg pe parintii astia care fac copii sa sufere!!!Ai familia ta si trebuie sa isi vada de ale ei!!!Uite iti trimit multi ca sa te mai inveselesc!!!

Ce tare a fost Saby...Lasa fata,a papat si ea tort la ziua lui tati!!


Multumesc mult, din pacate partea cu nepusul la suflet nu mai functioneaza demult cand e vorba de rautatile ei la adresa mea. E poveste lunga, sunt multe de spus si nimic de reparat. Problema este ca, dupa ce ca am crezut ca o sa pierd bb2 de nervi din cauza ei, s-a razbunat si pe sotul meu, a carui singura vina era ca mi-a luat apararea si a rugat-o sa nu ma mai supere. El este foarte calm si rabdator, noi am facut foarte multe pentru ea, dar de data asta l-a suparat atat de tare incat o sa treaca mult timp pana sa revenim la niste relatii decente. Si dupa toate astea tot ea e suparata si asteapta scuze.

Anyway, ziua a fost salvata de un cuplu de prieteni care au aparut pe seara si pe neasteptate, a fost foarte placut si am mancat si eu tort .

Carla, s.13 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Citat:
citat din mesajul lui dani3lla
Carla imi inchipui ce "purcica" frumoasa era mozolita asa,oricum ea e o dulcica...cu tort pe fata cred ca era delicioasa.Pe mama ta incearca sa o ignori parerea mea.Imi pare rau ca spun asa, nu am nici un drept, dar o persoana de asa natura care nu se gandeste ca ii poate face rau copilasului pe care il porti in pantece chiar nu merita nici macar o picatura de atentie


Nu, ai dreptate, dar ea nu vrea atentie, vrea scuze. Istoria e lunga, am zis mai sus, iar ignoratul nu mai functioneaza demult. Spune aceleasi rautati in mod repetat numai fiindca stie ca ma enerveaza. Sa ma ierte Dumnezeu, dar daca traia soacra-mea sunt sigura ca nu ma supara in halul asta.

Carla, s.13 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

lauraaaa si eu tot de pe net l'am luat ca in alta parte nu l'am gasit..si nu fi asa nerabdatoare..au aia dreptate cand zic ca e bun mai tarziuio la inceput am fost ff dezamagita..da usor usor am inceput sa'l prind pe bebe si sa aud cate ceva..nu mare lucru..dar stii tu ca si un partz conteaza
ma duc sa beau o bereeeeeeeeeeeepoate falfaleste di nou si al meu
bunicutzoooo
Laura austriacoo vino repede sa ma ajuti..zimi si mie cum ii zic doct de IR_eurile alea ca nu stiu..te pupp
pup pe toatee

luptatorul meu

"Stelele care cad, nu pier
Stelele care cad se duc pe un alt cer"!!!


Miauu sunt Ema sunt blanda si nu zgarii Miauuu
...Putin cu putin se aduna marea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Liana, BabyFirst, Laura, multumesc pentru urari, cu mama n-am ce face, de cand m-am mutat cu sotul meu acum 5 ani mi-a fost clar ca el este familia mea, care se va completa cu copiii nostri, iar in plan secund vin parintii. Asta e, stiu ca suna egoist dar cu un anumit tip de parinti este cea mai sanatoasa abordare.

BabyFirst, sotului! Bun soti sagetatorii, nu?
Ktalina, bravo sotului ca nu te mai lasa sa speli vasele!

Carla, s.13 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Buna fetele!!!

Carla...ma bucur ca pana la urma ati mai putut salva ceva din ziua de ieri!!!

Laurraa..ce tare ai fost la faza cu berea...,dar macar a avut si o parte buna...a miscat bebe!!!Multumesc pt urari!!

Liana...sa stai cumintica in pat !!Si sa ne spui daca a functionat si la tine faza cu berea!!!

Totul e bine cand se termina cu bine!!!http://www.flickr.com/photos/24984384@N08/


16+

http://bd.lilypie.com/xVz4p1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby-first spune:

Buna, burtici!!!

Azi am avut o zi de leneveala totala, dar nu se mai putea si a trebuit sa ma ridic din pat si sa fac cate ceva

happymum, merci de poza, am si eu o gramada si ma mai uit cand vremea de aici e naspa si mi-e dor de putin soare...

CarlaV, sa stii ca sunt soti super...Si eu mai am de furca, dar su soacra, care nu m-ar lasa sa stau nici o secunda, chiar daca sunt gravi...bine ca nu stam impreuna, am fi de-o cearta toata ziua

Laurraa, mai incet cu berea ca imbeti piticul...glumesc, dar sa stii ca am auzit multe gravidutze spunand ca au pofta de bere...

Nu va faceti griji fetele, ca o sa ajungeti sa-i simtiti pe bebei de n-o sa puteti nici respira din cauza lor...si eu eram ingrijorata ca nu-l simt, dar mai nou, daca stau pe scaun sau intinsa in pat il simt aproape tot timpul

19+

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:



Daca te tine..incearca!!Eu de la o gura de bere sau de orice bautura alcoolica,intru in coma!!Nu beau defel alcool!!Acum,insa,de cat sunt insarcinata mi se face pofta de bere fara alcool!!

Totul e bine cand se termina cu bine!!!http://www.flickr.com/photos/24984384@N08/


16+

http://bd.lilypie.com/xVz4p1.png

Mergi la inceput