Ajutor din Germania

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doina_cel spune:

Apai Mihaela, Robert a avut noroc si "a scapat usor", daca pot spune asa , avand in vedere ca s-a ales cu o raguseala si cu niste probleme care au putut fi rezolvate.

Andrei s-a ales nu numai cu raguseala, dar si cu niste nervi complet decupati, drept si pentru care o pareza de diafragma pe dreapta care a condus la probleme in cascada... Si uite asa copilul nostru se lupta nu numai cu atrezia de esofag, dar si cu o insuficienta cronica respiratorie si cu un retard de dezvoltare de 1 an... Sa nu mai zic ca nici nu stim daca isi va reveni vreodata din punct de vedere al retardului. Uneori viata e... pur si simplu tampita.

Si saracii oameni, de unde sa stie ca cei care vin in halate albe sunt macelari sau nu??? La noi a venit recomandat de seful chirurgiei, "marele, renumitul si respectatul" sef al celui mai mare spital de copii din Romania. Asa ca... NO FURTHER COMMENT.

Robert e norocos ca te-a gasit. Si parintii lui la fel. Le doresc tot binele si sa fie in continuare o familie fericita si sanatoasa.

A propos, cel mai important lucru: Maria are website? Are nevoie?

Happiness is a smile



Haideti sa il vedeti pe Andrei !

Despre Andrei pe DC: Andrei - atrezie de esofag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_cel spune:

Dragele noastre dragi,

Avem si o propunere de website: l-am denumit Reda zambetul copiilor!. Incepand de maine, vor fi active pentru acest site URL-urile urmatoare: http://smile.seek-on.com si http://zambet.seek-on.com .

Am prezentat deocamdatacateva cazuri, puteti propune bineinteles si altele. In pagina intitulata in criza de inspiratie "despre website" am zis despre noi si ce putem face. Rog aduceti completari, modificari, comentarii etc.

Avem si carte de oaspeti si contactul merge direct pe lista de e-mail anterior creata.

Am pus 2 bannere, am solicitat si bannerul pentru Alexandra... Din pacate nu voi putea pune foarte multe deocamdata, nu am gasit inca o solutie tehnica mai buna.

La design probabil ca voi mai lucra un pic dar acum nu mai sunt in stare.

Va rog sariti cu propuneri si observatii

Si va mai rog ceva... cititi cazul lui Alexandru de acolo, este un tanar pentru care mi-a solicitat ajutorul varul lui. Nu stiu cum sa il ajut, am nevoie de orice idee si sfat imi puteti da. Rog mult insa sa nu imi raspundeti pe acest subiect aici, nu am cerut autorizatie la admin pentru deschiderea de subiect, iar acesta este pe cu totul alta tema. Asa ca rog mail sau PM.

Va multumesc mult de tot!

Happiness is a smile



Haideti sa il vedeti pe Andrei !

Despre Andrei pe DC: Andrei - atrezie de esofag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha-germ spune:

doina e greu sa-ti vezi copilul in suferinta, o s afim alaturi de tine, si o s avezi ca va fi bine...eu am un feeling pt toti copii.

Pana acum nu m-am inselat...sa speram sa construim o mica comunitate sa ajutam pe cat mai multi, am contactat si oameni cu influente din media, poate ne ajuta, si aud strigatul nostru.
Mai am ceva cunostinte pe la ziare, am inteles ca si fete de aici cunsoc si putem sa ridicam umarul sa ajutam.

Pt acel baiat am trimis deja actul si decrierea la spital, sa speram sa avem repede un raspuns.
Maine o sa sun si pt Maria ...

miki-mami de trei muschetari!

"Omul cel mai fericit este acela care face fericiti pe cat mai multi oameni" Diderot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_cel spune:

Ai dreptate, Mihaela... E foarte greu. Nici nu pot sa va spun cat de teama imi este de ce va urma. Si nu ma gandesc numai la spitalizare si tratament, care in cazul lui Andrei au fost niste experiente cu adevarat crunte, ci cred ca mai teama imi e de incertitudinea a ce va urma... Nimeni nu stie cum va reactiona la noua spitalizare, fizic si psihic, ce efecte va avea asupra lui, fizic si psihic.

Dar mai bine nu ma mai gandesc ca ma innebunesc singura. Sa ne bucuram de moment. Vorba unei prietene (azi i-am vazut motto-ul pe messenger): "Viata e ceea ce se intampla acum, in timp ce noi ne gandim la viitor".

Uite o de la mine pentru ca sunteti aici si veti fi langa noi ATUNCI...

Happiness is a smile



Haideti sa il vedeti pe Andrei !

Despre Andrei pe DC: Andrei - atrezie de esofag


Reda zambetul copiilor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha-germ spune:

doina mercic pt site, e tare fain si abia astept sa-l termin sa-l postez aici...
spor in tot ceea ce faci...si o sa te sprijinim cu puiul tau sa se faca bine.

miki-mami de trei muschetari!

"Omul cel mai fericit este acela care face fericiti pe cat mai multi oameni" Diderot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mamecitta_C spune:

ma bucur ca exista romance in strainatate care ajuta... in geenral nu prea se implica... poate pt ca voi, ca si noi, ati fost "patite"... imi pare rau totusi ca nu v-am descoperit acum un an, cand ne pregateam de operatia baiatului nostru cel mic in aachen...
e mare lucru un ajutor cat de mic cand esti departe de sansa pe care stii ca o are copilul tau... mult succes!!!

Vlad: 12 ani (clasa a VI-a) si Dani: 1 an si 9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Fetelor din Germania!Va multumesc ca ati deschis acest subiect.Cautam de mult acele geluri pentru escara lui Dan.Azi Eugenia mi le-a trimis!!!!Doresc sa ii multumesc mult de tot pentru ajutorul dat.
Faceti lucruri minunate!!!
DOAMNE AJUTA!!!!

Doina Bita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha-germ spune:

Robert a plecat azi spre o noua viata in Romania si ne bucuram ca acest caz s-a finalizat cu bine...
Acum avem alte povesti de viata triste, postate pe situl meu personal si pe altele...incercam sa ajutam cat mai multi.
Multumesc Doinei inca o data pt realizarea acestui site...

www.andy.seek-on.com

miki-mami de trei muschetari!

"Omul cel mai fericit este acela care face fericiti pe cat mai multi oameni" Diderot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Sunt alaturi si de DENISA

Doamne ajuta!



Blogul lui Bogdan-Andrei

Varsta lui Donu'Bodo

Varsta lui BB2

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha-germ spune:

dodo-pui merci...

am vazut ca e postat la tine cazul Teodorei, m-am ocupat de el azi, inca nu are nevoie de operatie pe cord, mai dureaza 2 ani pana ii va face operatia mare. In italia ziceau ca ii vor face 3, dar aici in Germania cu o operatie ii corecteza tot. Am luat legatura cu mama ei, are toate informatiile.

miki-mami de trei muschetari!

"Omul cel mai fericit este acela care face fericiti pe cat mai multi oameni" Diderot
Haideti sa il vedeti pe Andy!

Mergi la inceput