Ajutor din Germania

Ajutor din Germania | Autor: misha-germ

Link direct la acest mesaj

Va scriu aici pe un nou subiect, pentru cei care vor un ajutor din Germania. Am ajutat copii sa vina aici la operatii pe cord cu malformatii foarte grave, cu sanse 0 in Romania...si vreau sa intind o mana de ajutor celor care sunt in aceasta situatie si oricare ar fi boala copilului tau.
Ne oferim serviciile voluntar, ajuntand parintii si copiii de la primirea in aeropoe#341;t si pana la externarea din spital. Daca va pot ajuta cu ceva , puteti sa imi scrieti pm, si daca este cazul va las si adresa unde puteti sa ma contactati.

miki-mami de trei muschetari!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tania2 spune:

sal,

Jos palaria in fata ta, pacat ca nu se da curs acestui subiect!
Ar trebui sa fie pus in cap de lista!

pupici si multa fericire

Adminii pot lua masuri

Bianca Alexandra Iris 15.04.2006


http://community.webshots.com/user/red_tania

http://www.onetruemedia.com/my_shared?z=1882c89b2180ca682996d7&utm_source=otm&utm_medium=text_url

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_cel spune:

Ma ofer si eu pentru colaborare, atat cat pot si asa cum pot. Sa stiti insa ca o fac cu draga inima si cu dedicatie. Momentan ce pot face este sa incerc sa ajut sa facilitez contacte cu spitale, sa ma interesez ce spital ar fi recomandat pentru diverse probleme si sa ofer servicii "informatice" (de ex creare de web-site pentru copilas).

Happiness is a smile



Haideti sa il vedeti pe Andrei !

Despre Andrei pe DC: Andrei - atrezie de esofag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

misha, esti minunata !

Doina, stii ca tu i-ai gasit noua sansa la viata Soniei !

Eu pot sa ajut copiii cu malf cardiace sa ajunga la Munchen. Vb direct cu dr, ma cunosc, pot sa fac legatura direct, rapid si eficient chiar luni am vb pt un baietel.



oana de SOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


S

www.helpsonia.com , povestea Soniei

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Fetelor sunteti minunate

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca
SA IL AJUTAM PE ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

am citit de cand a aparut subiectul si am notat .Importat e ca cei cu nevoii sa afle
Daca-mi permiteti pot face cunoscut si pe blogul lui Bodo?!Astept raspunsul vostru





Blogul lui Bogdan-Andrei

Varsta lui Donu'Bodo

Varsta lui BB2

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Minunat subiect!!!Bravo fetelor!sunteti extraordinare.Pe Dan il puteti ajuta sa cumpar gelul pentru escara din Germania?Trimit banii numai sa gasesc gelul!!!SUPRASORB G!!!!vA ROG DIN SUFLET!!!

Doina Bita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_cel spune:

Oana, tu stii ca Soniuta a devenit o feblete de-a mea... Asa ca sunt in continuare cu gandul si sufletul alaturi de voi in perioada imediat urmatoare si nu numai. Si sa dea Dumnezeu ca urmatorul Craciun sa il petreceti fericite si sanatoase impreuna acasa.

Dodo-puiDin punctul meu de vedere, salut ideea ta de face cunoscute incercarile noastre de ajutor, oricat de stangace or fi ele. Am vazut ca intotdeauna cand apare un caz pe care il "imbarisezi" il faci cunoscut si prin blogul lui Domnu' Bodo . Mi se pare foarte frumos, stiu cum e sa nu poti ajuta material dar sa incerci sa te implici cat poti. Uneori e pur si simplu greu sa stai deoparte. Asa ca iti cer si eu permisiunea sa fac legatura la blogul tau pe unul dintre blogurile pe care le-am creat.

De asemenea, as vrea sa pun si eu un anunt pe blogul respectiv si ma gandeam sa creez o "lista de e-mails" (stiti, din aceea la care scrii la o adresa dar primesc simultan e-mailul toti membrii), astfel incat sa putem sta in contact si primi cu toatele "strigatul de ajutor" si fie sa incercam cu toatele sa gasim o solutie, fie sa decidem cine poate ajuta mai eficient. Propun acest lucru pentru ca mie cel mai adesea mi s-a intamplat sa fiu contactata pentru astfel de probleme de pe site-ul lui Andrei.

Ce ziceti?

Happiness is a smile



Haideti sa il vedeti pe Andrei !

Despre Andrei pe DC: Andrei - atrezie de esofag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_cel spune:

Doina, eu ma duc zilele astea la farmacie pentru o reteta de-a lui Andrei. Intreb si de gel.

Doina

Happiness is a smile



Haideti sa il vedeti pe Andrei !

Despre Andrei pe DC: Andrei - atrezie de esofag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha-germ spune:

Buna fetele...ma nucur ca sunt fete din Germania care intind o mana de ajutor.

In acest moment se afla cazul Robert care este operat de pe 1 dec, o operatie foarte grea reusita.
Este internat intr-o clinica privata din St.Augustin unde a beneficiat nu numaid e conditii exceptionale, dar operatia e mult mai ieftin ca in alte centre ca Heidelberg sau Munchen, unde costa peste 53000 euro, bani imposibili de obtinut in timpt record.
am reusit sa obtin o operatie de 30000 euro, pt ca acest spital are subventii de la stat, si ajuta peste 800 de copii cu malformatii la inima pe an.
Ne bucuram ca am ajutat acest copil si o sa ajutam si alti copii, egal de ce malformatii au, pt ca si noi am trecut printr-o experienta de genul asta, cu propriul copil, la fel cu o malformatie a marilor artere la inima...operat in Heidelberg.

Stiu prin ce trece un astfel de copil, si mai stiu ce e suferinta...

miki-mami de trei muschetari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Doina_cel ai voie permisiunea mea;

Misha-germ





Blogul lui Bogdan-Andrei

Varsta lui Donu'Bodo

Varsta lui BB2

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Mergi la inceput