Gravidute & Mamici de IASI (75)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

Citat:
citat din mesajul lui tuscut

Si daca tot bantui singura pe aici am pus si cateva poze noi din noiembrie incepand de aici si cateva din decembrie aici.

Irina, de Maria Iustina- 12.10.2007

Ce fetita frumoasa si harnica

Michelle mamica lui Mario Dominic 15.05.2007

POZE POZE NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

Lacramioara - ce suparata era printesica la inceput la gradi, foarte frumoase pozele si torturile, e superba papusa ta, sa-ti traiasca!Mi-a placut rochita galbena

Michelle mamica lui Mario Dominic 15.05.2007

POZE POZE NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

La multi ani, Porumbita!

Kriss, Michelle, Ella, multumesc pentru urarile de ziua mea.

Daniela, pe Stefy am dus-o prima data la teatra de papusi cand avea un an si doua luni si a stat foarte cuminte pina la final. Nici nu-mi venea sa cred.

Alina, in ceea ce priveste ceaiul, eu la inceput i-am dat de chimen, apoi de tei, dar neindulcit. Baby drink, mai putin. Pediatrul mi-a zis sa nu-i dau indulcit. Si pana acum nu a primit apa nefiarta. Ai grija cu apa plata la varsta asta, ca la pediatrul la care mergem este un copil, cu probleme mari, cauzate de apa plata data de la 3 luni. Mie mi-a zis pas, la apa nefiarta deocamdata.

Ella, felicitari Biancai pentru “mama” si pentru ca bea cu paiul.

Michelle, multumim de aprecierile la adresa domnisoarei. Rochita e crosetata de sora mea, pentru petrecerea de doi ani a Stefaniei.

Noi am inceput duminica pe 30 nov intarcarea de biberon si suzeta. Primele trei nopti s-a mai trezit si a mai facut galagie, dar acum vad ca doarme .... sper sa nu-i mai trebuiasca. Ea le folosea doar inainte sa adorma. Si dupa doua zile de plans ca i-am luat "jucariile de nani" am constatat ca alegerea momentului nu a fost cea mai potrivita, pentru ca au inceput sa ii iasa ultimele patru masele.... in dreapta sus deja a spart un colt.... dar daca am apucat si am spus ca le-am dat la alta fetita mai mica... cale de intoarcere nu mai e... asa ca am mers inainte. Ea ziua, ceai sau apa bea din sticla cu dop din ala care se trage, deci ziua nu folosea, doar la somn.

vacanta la mare
Poze din august-septembrie
Poze din Copou
Lacramioara (08.12.1975) mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

buna dimineata
vad ca nu sa dat , asa ca va invit sa o savurati la de la mine, e tare si fierbinte de a facut-o sotul meu.
danyella , vigantolul noi avem 3 pic la 4 lunite ale noastre
iulia noi fierbem apa plata ... drept sa iti zic nu prea am incredere in ea .... asa ca o fierb inainte

PorumbitaLa multi ani!!!!! sanatate si fericire alaturi de cei dragi

in legatura cu ceaiul ... am revenit la "Baby- drinK" si "Baby calm" ... pun la 120 ml de apa un plic din fiecare, ca sa nu iasa asa de dulce si vad ca ii place.
mamici, mai poate fi vorba la Darius de colici .... de ce intreb? la masa de la ora 22.00 dupa ce papa se strange la burtica si daca il masez pe burtica , asa cum faceam la colici ii trece si se linisteste ... si dupa aia adoarme.

Alina mamica lui Darius Gabriel (29/07/2008)
http://community.webshots.com/user/Anilansa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelle005 spune:

Cu scuzele de rigoare La multi ani! Lacramioara. Foarte eleganta Stefy

La multi ani! Porumbita

Irina f. frumoase pozele cu Ochioasa ta I-ai mai taiat bretonul?

Ella felicitari pt vorbareta

Daniela, mami de Amalia Maria-10.10.2007
Poze
Poze 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

La multi ani, Porumbita! Multa sanatate!
Mihamora multumim pentru listuta cu piese teatru!
Oare de ce nu ma trage inima sa fac treaba?! Ce am strans cateva rufe si mai departe sa mai fac greu, greu!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si [ 17+] cu
Concediu la mare 2008

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca0234 spune:

buna
intamplator, de ieri m-am hotarat si eu sa il intzarc noaptea pe dragos. insa cum de la zisa la fapta e cale lunga aseara tot i-am dat de 2 ori un pic de tzatzica. ma gandesc ca e cam timpul sa doarma si el toata noaptea ca baietii mari. am citit ce ati scris, dar nimeni nu spune cum exact a reusit sa "convinga" seful casei sa nu se mai trezeasca. sincer mi-ar fi de mare folos un sfat ca nu mai fac fata cu trezitul. is din ce in ce mai obosita. tati incearca sa ma ajute, dar din pacate singura lui solutie e sa il legene pe picioare, lucru pe care i l-am interzis noaptea(asta imi mai trebuie, sa ma trec de la alptat noaptea la leganat).
am vazut ca intrebati de vigantol. doza zilnica e de 400-800 de UI pe zi (1-2 picaturi), dar e de preferat sa ii dai 3 picaturi pt ca ei mai scuipa, mai varsa. sa fii sigura ca au absorbit cat trebuie.
anilansa, voiam sa te intreb ce si cat mananca darius ca e cam de aceeasi varsta cu dragos al meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

anca programul lui Darius este: dimineta la 8.00-8.30 se trezeste si papa 180ml de laptic, apoi la 10.30-11.00 papa 50-75 ml de suc de morcov, nani pina la 1.00(sucul de mar nu ii place deloc, lam combinat si cu morcov sitot degeaba), pe la 1.30-2.00 papa 150-180ml de laptic,la 5.30-6.00 lapte si dupa care mai papa inca 210ml de laptic la 10-10.30 si adoarme la 11.00-11.30. cam asta e programul lui ... nu ii dau sa pape intre 11.30-8.00 ii pun numai suzeta in gurita si atat.
intre mesele de la 2.00 si 10.00 imi mai bea ceai, cam 100ml pe zi.... si nanita cam de 2 ori dimineata si de 2 ori la pranz (intre 45 minute si 1h.30).
nici pe Darius nu il leganlam leganat primele 2 luni si jumatate, dupa care a inceput sa ma doara coloana fff mult cand il leganam si iam luat un balansoar ... si daca nu are stare il legan acolo, dar cand e vb de culcare il pun langa noi in pat, se uita la noi, se intoarce pe burtica, se mai joaca un pic si adoarme singur... il mai mangai putin pe cap si gata ... somnic garantat si dupa aia in patutul lui

Alina mamica lui Darius Gabriel (29/07/2008)
http://community.webshots.com/user/Anilansa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca0234 spune:

cred ca dragos e un pic cam alintat. pana la 4 luni asta i-am dat doar san si babycalm. din noiembrie, pt ca a trebuit sa ma intorc la servici am inceput diversificarea. dar printul meu nu adoarme decat la san sau leganat. noaptea se mai trezeste doar de drag cred. il pun la san si adoarme intr-un minut. mai mult e chinuiala mea, ca ma trezesc il pun la san, il mut in patutul lui si dupa ma chinui sa adorm.
nu am incercat pana acu sa il adorm intre noi, dar o sa incerc si asa. poate daca se obisnuieste sa adoarma fara asistenta nu se mai trezeste noaptea.
apropo, daca darius mananca lapte praf ar trebui sa ii incepi diversificarea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca0234 spune:

in plus, dragos nu prea e priaten cu suzeta. nu a invatat decat cum sa o scuipe din gura.

Mergi la inceput