Puiuti de randunici 2008!! (158)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Cami O Doamne! Poate totusi nu va fi grav

Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (18.02.2008)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami33 spune:

Multumesc de intelegere. Respectiva dr este una dintre cele mai apreciate din oras, cu multa experienta si chiar nu-si explica nimeni de ce n-a intervenit, mai ales ca a stat langa prietena mea aproape tot timpul...si este si dr MEA


Cami, mami de Maria Alexandra(02.05.2002) si de Luca Razvan(28.03.2008)


pozici

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=7276c5de26b00cac7f8895&skin" target="_blank">distractie cu bubu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gbutucica spune:



Neatza,

Cami multa sanatate pentru puiutul mic , doame ajuta! sa se faca bine
eu nu am citit nik ,

Urez cu intarziere la multi ani Nicolailor si nicoletelor!!!

Eu in we am dus cupilu la bunici , din nou , si acum iar sunt singura cu sotzul , am sa va povestesc mai multe cind imi mai fac un pic de tipm , pina atunci va pupez si

PS am trimis un mail la Randunici , poate il trimiteti mai departe, as vrea sa- i ajutam pe copii acestia.







Giani .. Mamica de ANDREI ,....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nicoleta

La Brasov ninge... s-a depus binisor deja...

Nicoleta, mami de Stefan (27.01.2003)si de Matei (25.04.2008)




Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (18.02.2008)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Mimo, a ascultat Matei cu gura deschisa!!!

Nicoleta, mami de Stefan (27.01.2003)si de Matei (25.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

neata fete! deci,
SANTA CLAUS IS COMING TO TOWN!!!
LET IT SNOW!!!


mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
Oamenii maturi nu pricep singuri nimic, niciodata si e obositor pentru copii sa le tot dea intr-una, lamuriri.

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">DIN INIMA PENTRU O INIMIOARA
BAZAR PENTRU SONIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Citat:
citat din mesajul lui ariel_7000

neata fete! deci,
SANTA CLAUS IS COMING TO TOWN!!!
LET IT SNOW!!!


mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
Oamenii maturi nu pricep singuri nimic, niciodata si e obositor pentru copii sa le tot dea intr-una, lamuriri.

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">DIN INIMA PENTRU O INIMIOARA
BAZAR PENTRU SONIA


Vreau, vreau, vreau Costum de mos si bodyuri cate unul din fiecare...dar mai ajung pana la Craciun?

Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (18.02.2008)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

cami, Doamne ajuta fetitei si mamicii putere! mi-au dat lacrimile cand am citit de resuscitare si de oxigen...brrrrr. stiu pe propria-mi piele ca e cumplit sa-ti vezi copilul asa...brrrrr, hai ca-mi tremura tot corpul cand imi amintesc! noroc ca la noi s-a terminat cu bine si nu au aparut complicatii. sa dea Doamne Doamne sa fie bine si pt micuta.

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
Oamenii maturi nu pricep singuri nimic, niciodata si e obositor pentru copii sa le tot dea intr-una, lamuriri.

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">DIN INIMA PENTRU O INIMIOARA
BAZAR PENTRU SONIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pucca spune:

http://www.youtube.com/watch?v=PPxiejuQFto noua melodie Dj Project.

Bianca Maria - 28.03.2008
Minunea mea!
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aliceionescu spune:

Buna dimineata!

Cami, multa sanatate bebelushei si multa putere mamei, sa treaca cu bine peste asta. Si eu am o poveste de groaza din maternitate de aici, tot cu un dr. f. bun...dar povestea s-a terminat cu bine si minunea e nepotul meu, care are 2 ani si un pic acum.

Iona, martisorul tau e absolut minunat!! Iar tu ai slabit foarte mult si iti sta bine asa.

Zoze, sufletelul blond si cu ochi de nu-ma-uita merita sa-i trimit pozele alea in carutul-minune la un concurs, pe bune. Iar cu bunicii tati...mereu ma faci sa oftez si sa-mi amitesc ca n-am avut parte niciodata de asa ceva... Sper numai sa fiu eu o bunica grozava, atunci cand mi-o veni vremea. fata si sufletelul ei!

Olgutza, ma bucur ca Sophie este bine. Si bine ca Nila nu-i suparacios cand atenteaza altcineva la hrana lui. Despre inf. urinara, chiar zilele trecute citeam un articol, pe langa febra mai sunt cel putin inca vreo 3 simptome care trebuie sa o indice, iar la Merveille, din ce ai povestit tu, nu cred ca e cazul.Musai sa ne zici ce gust a avut cartea ta iar dc vrei sa te delectezi cu un umor de zile mari, iti recomand cu mare caldura Mircea Cartarescu, "Enciclopedia Zmeilor", e amuzanta rau!! Cat despre cartile pt. copii, eu sunt clar pentru. Thea resfoieste cu mare grija, inca de pe la 6 luni, o enciclopedie pentru prichindei, luata de mine stiind ca ma asteapta vremea "de ce-urilor": "Prima mea carte de intrebari" se numeste, e f. frumos creata si explicata iar pe Thea a invatat-o tac-so sa miroasa florile din ea.:)))Plus ca imi arata in ea diverse lucruri, atunci cand o intreb.

Miha, m-ai lasat masca! Nu-mi pareai deloc genul implicat in politica, dar recunosc ca-ti statea bine asa..."implicata", mi-au placut pozele! Cat despre micul calaret, am si eu una bucata acasa, iubeste rau calul ala, desi mie nu-mi place deloc si-l tin aruncat pe dulap la ea in cam. Insa Thea, cum se trezeste, cum mi-l cere! Uite-i aici:
http://good-times.webshots.com/album/569006157KclnKy?start=24

Luny, eu sunt convisa ca Thea imi zice in mod constient "mama". Asta pt ca face/ zice in mod constient si altele: Stie sa zica (si ce inseamna) "da", "gata", "nu" (da din cap cand nu vrea/nu-i convine ceva), "tata" (pe care-l zice in repetate randuri mai ales si in special dupa ce vine sotul de la sv), mai zice intr-un fel anume "cartea", referindu-se la cartea despre care ii ziceam Olgai, ma duce la baie, bucatarie, masina de spalat, camera ei, de mana,(dc ii cer), fara sa o directionez eu, asa ca...am motive intemeiate sa cred ca "mama" nu-i simpla asociere de silabe. Asa cum cred eu ca nu-i doar o joaca nici la Mufa. Ce ati rez. cu centrala?

Adriutza, eu de bengosul si fortosul tau n-am cuvinte!!!

mimo, si eu...tot ca tine sunt, mereu vad latura mai gri a lucrurilor, desi vesnic ma fortez sa vad si eu un pic de roz...Dar cred ca avem noi o pb cu culorile si cand o da rozul peste noi, atunci sa vezi huzur! Sa-ti fie de bine tunsoarea, am ratat pozele...poate am noroc si le gasesc si eu.

Clau, intr-o zi o sa fiu si eu la fel de blanda si calma ca tine! Asta e o promisiune pt. mine, dar iti multumesc ca te gasesc aici, sa vad ca se poate!

Ariel, bafta in afaceri!!!

Nicol, ti-am vazut mandrele!! Bai, oi fi avand tu 2 fete, da'-s frumoase foc amandoua!!! Ma gandesc ce vremuri il asteapta pe al tau cand o sa va programati toate 3 la coafor! Saru'mana de apreciere la adresa lu' fii-mea, da, am explicat mai sus ca mi-e clar ca mie mi se adreseaza.

tuchi, cand n-o sa mai vrei tu masina aia galbena si o sa-ti doresti rosie, sa mi-o dai mie pe cea veche, da? Ca eu nu fac figuri la culori! Acu' pe bune, musai sa vedem si noi viitorul asta frumos, nu ca-n bancul : "Ce e mic si negru si bate la usa?"/ "Viitorul"

Kya, si eu cant de cand o am pe Thea...eheeee, nici nu baiam ca-s posesoarea unor asa talente!! Pana sa descopar "Cutiuta muzicala", i-am cantat copkilului in franceza de cred ca o sa deteste limba asta toata viata ei!:))Si dc esti singura de Rev., eu te astept la Bz, ca si eu tot singura o sa fiu. Adica cu Thea, scuze.

Naty, cat mai aveti pana scapati de branula? Si am inteles ca a inceput Iulia sa vorbeasca, eheeee, sa vezi de-acuma proteste si vocalize!!

Nicoleta, sa stapaniti sanatosi aspiratorul si sa fie ceea ce v-ati dorit!

Sim-cea-noua, n-am retinut bine ID-ul si nu-l mai caut acum. Sa stii ca si eu am oarecare retineri in ceea ce priveste netul, nu cu pozele, ci cu faptul de a "circula la vedere", ca si eu am trait o chestie aiurea pe un alt forum, al profesorilor.

Si mai am, dar deja scriu de nu stiu cat timp....La noi ploua de zor, vreau si eu zapada, iarna...atmosfera de Craciun...Poate o sa ninga si aici. Va doresc o zi buna!

Editez, ca tot uit pe cineva drag, scuzeee:

butucicoooo, m-ai pus pe jar cu tortul ala demential si cu Andreiul manjit tot pe fatuca cu bunatatiDe cand am vazut pozele, numai le ce tort mare si frumos o sa-i fac eu Theei la ziua ei ma gandesc! Iar Andreiul tau s-a facut un flacau pe cinste!!

Mergi la inceput