Cancer la san stadiul 3

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns escu spune:

Citat:
citat din mesajul lui linasobolina

Nedumerire am si la medicul italian, daca e ciuperca de ce nu iese la analize ciuperca??????Ca doar se iau tot felul de probe, nu?



am inteles ca are un website unde poti sa-i pui intrebari

Din mesajul Aidei am dedus ca ea a luat cumva legatura cu el si i-a zis ca-i prea tarziu. Daca are ea un numar de telefon sau fax sau email, intreaba-l pe el ce si cum cu analizele de ciuperca. E cel mai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

seara buna, la voi toate!
lina, eu te-am cunoscut acum cativa ani, la agentia ta...precis nu-ti mai amintesti de mine...in fine...aseara am citit aici si am fost incapabila sa scriu cateva randuri. asa am fost de impresionata.

nu pot decat sa-ti doresc sa alegi calea cea mai buna de tratament, sa faci ce simti cu inima si sufletul ca este bine pentru tine,
sa te gandesti mereu ca ESTI O INVINGATOARE!

sper din toata inima sa fie "mai putin" decat ti-au spus medicii, sa se fi inselat pe undeva...
multa sanatate si putere, vei reusi!

si pentru celelalte fete, care trec prin aceasta "incercare", multa putere si credinta, ma rog pentru voi toate!

Kari

Daca schimbi calitatea gandirii, vei schimba obligatoriu si calitatea vietii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Citat:
citat din mesajul lui linasobolina

Aida, spune-mi, te rog, cum se face cand trimiti dosarul la o clinica?
Ce anume trebuie sa contina dosarul? Si mai ales, trebuie tradus?

Lamele cu probe raman ale tale si le pastrezi tu, avand posibiltatea sa fie reanalizate?



Nedumerire am si la medicul italian, daca e ciuperca de ce nu iese la analize ciuperca??????Ca doar se iau tot felul de probe, nu?

Si aceasta imunohistochimie dureaza si dureaza.... si fara ea nu pot sa fac nimic, 3 saptamani pierdute
Vine Craciunul, trece Reveloinul......
In sfarsit, cum o fi!

Intreaba si vei primi un raspuns!


Pentru ca esti la inceput nu ai un dosar stufos , dar esti suspecta. Asa ca rezultatele de la eco , CT , biopsie , scinti trebuie traduse in engleza si trimise. Eu trimit format e-mail ca e mai la indemana.

Lamele nu vor ramane ale tale pt ca spitalul este obligat prin lege sa le pastreze 20 de ani parca , dar tu le iei pe semnatura si promiti ca le returnezi ...

Da imunohistochimia dureaza , dar 3 saptamani e intradevar cam mult in general dureaza 14 zile. Este un intreg procedeu care dureaza atat

Buna intrebarea pt Simoncini , eu ca gandesc ca nu iese ciuperca pt ca este cumva evoluata si transformata cu cateva zeci de denumiri ...
Uite adresa lui de mail
t.simoncini@alice.it si numarul de telefon la care l-a gasit bretonica si a vorbit cu el :
Cell. (+39) 335294480

Te pup , ai grija de tine!

Aida
Poze cu noi
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns escu spune:

In November, 2007, I contacted Dr.S and started the injections for Stage 3B, bilateral, metastasized breast cancer (out of the ducts into neighboring breast tissue): 5 cm & 2cm.

I had no symptoms before or after injections. I appear to be in perfect health. Yet the oncologists want to do radical mastectomies & remove part of the chest wall.

I have video of treatments on me that show how easy it is to administer injections IF you can find needles and have some recourse to pain pills and/or topical pain killers.

Cancers shrunk, changed shape, swelled up again, shrunk, SUV cellular activity in the cancers went from 16.5 SUVs down to 2 SUVs. and this has been going on for 6 injection periods.

My sentinel lump node on the side of the largest lump (size and felling of a hardboiled egg!) --- is very large --- doing its job, I presume.

Have emailed Dr.S all along the way
as he guided me day-to-day. But I haven't been able to get to him through is usual email.

Does anyone know how to reach him? Is he still in Australia?

I'm open to questions. Let me know your experience.

I've come up with some new "tricks" that help a lot. By the way, I am a raw vegan who bikes, plays tennis and swims everyday. There is greata love in my life. I am not afraid of cancer as long as Dr. S can guide me.

Your friend, Leigh

My
May 20, 2008 3:32 PM

Lina am gasit un forum de discutii aici: http://candida-international.blogspot.com/2007/03/is-cancer-caused-by-candida-fungus.html

sunt multe intrebari, raspunsuri si discutii interesante.
Eu mi-am scos ceva info, sa mi le pastrez "just in case"

Sa ai o saptamana buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iael spune:

Ma gandesc ca daca tratamentul aplicat de acest dr nu avea rezultate apareau imediat critici la adresa lui .
Daca este adevarat aceasta descoperire este ceva nemaipomenit , nu stiu de ce nu o adopta toti medicii .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linasobolina spune:


ATENTIE,sa va minunati
Rezultatele mele la analiza punctiei ori sunt bune ori sunt gresite.
Sa inebunesti, nu alta.

Deci punctie facuta in sistemul privat, 7 milioane lei, cica releva tesut adipos, ceea ce daca e din nodul, e de bine

Insa se poate sa fi alunecat acul pe langa nodul din cauza xilinei si sa fi luat tesut de pe delaturi
Si atunci nu e bine...

Solutia lor????
Sa merg si sa fac o a doua punctie,
Sa o creada ei!

Am sa merg maine la profesor sa vada toate analizele pe care le am si sa decida el ce sa fac si mai ales cu cine

Va tin la curent cu aventurile mele in ale Fundenilor si doctorilor, ca vorba cuiva, "traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali02 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Iael

Ma gandesc ca daca tratamentul aplicat de acest dr nu avea rezultate apareau imediat critici la adresa lui .



Critici la adresa lui exista destule. Am gugalit si eu un pic si am gasit marturii ale celor ce se considera vindecati de el dar si informatii care atentioneaza ca i s-a retras dreptul de practica medicala in Italia si ca a fost condamnat pentru decesul unei paciente (a murit din cauza ruperii intestinului, nu am inteles in ce circumstante, daca facea tratament cu bicarbonat sau altceva).
Daca cineva stie mai multe, sa ne spuna si noua.




Lina,
numai de dubii la rezultatul analizelor nu aveai nevoie, nu?
Iti doresc sa fie totusi bune, sa fie nodulii ok.
Dar cel mai bine e sa-l asculti pe profesor, daca el iti cere sa repeti punctia, fa-o, e foarte important pentru stabilirea tratamentului.

Sanatate si curaj,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Lina, refa punctia, ce inseamna 7 mil si un alt drum si bataia de cap fata de linistea ta? am fost si eu intr-o situatie oarecum asemanatoare si crede-ma ca am spus la fel. Doctorul meu are cancer, oncologul meu are cancer si mi-au spus ca ar da oricat sa fie in locul meu. S-a dovedit ca aveau dreptate, mi-am recapatat linistea si viata. Multa sanatate!

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank"> o sa implinesc 9




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iael spune:

Deci la momentul actual acestui dr italian i s-a retras dreptul de practica si el lucreaza ilegal ?Sau i s-a retras in urma cu ani si i-a fost redat ?
Tocmai ma intrebam daca are drept de practica .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali02 spune:



Citat:
citat din mesajul lui Iael

Deci la momentul actual acestui dr italian i s-a retras dreptul de practica si el lucreaza ilegal ?Sau i s-a retras in urma cu ani si i-a fost redat ?
Tocmai ma intrebam daca are drept de practica .





Nici mie nu mie clar. Pe Wikipedia am gasit acest articol

http://it.wikipedia.org/wiki/Il_cancro_%C3%A8_un_fungo

de unde inteleg ca a fost radiat din Ordinul Medicilor si ca formal, acesta nu mai este chiar un doctor (nu stiu italiana, asa mi-a tradus translatorul google)

Nu vreau sa-l denigrez pe acest dr., sunt intesesata de metoda lui (si eu am cancer), dar nu vreau sa ma amagesc, de aceea caut informatii.



p.s.: scuze Aida pt. off-topic.
Ai fost la profesor?

Mergi la inceput