Cancer la san stadiul 3

Raspunsuri - Pagina 46

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

lina, un an mai bun sa-ti dea dumnezeu.
as vrea daca nu-ti este cu suparare sadescrii putin simptomele pe care le ai in legatura cu uitarea. daca nu cer prea mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linasobolina spune:

pai de exemplu: stabilesc o intalinre, vorbesc cu omul si a doua zi, habar nu am avut ca am vorbit cu persoana, deci nu ca am uitat sa merg, nu am stiut ca ar trebui sa merg
sau am intrat pe un sens interzis pentru ca NU am vazut la momentul ala semnul sau am vazut dar nu am procesat
sau trebuia sa duc ceva si in loc sa ma intalnesc cu domnul respectiv am sunat-o pe sotie, adica am avut informatia partiala

chestia asta s-a intamplat 3 zile la rand si atunci am decis rmn,

cred ca a fost ceva pasager, pentru ca dupa aceea nu am mai avut incidente

nu stiu ce a declansat, ori puseu de tensiune ori stress ori gripa, ca la analize , nu a iesit nimic in neregula

ei au zis ca sa repet rmn peste 6 luni sa vada daca s-au mai inmultit neuronii dezbracati sau au ramas in acelasi stadiu
asta e o sa vad.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Lina multa sanatate iti doresc si totul sa fie bine!

Din pacate si noi avem un mare necaz...mama afost operata de tumori la ovare,uter si pelvis.I s-a scos tot afara...inainte de operatie i-a zis ca e stadiul 3...dupa operatie i s-a zis ca de fapt acelea sunt metastaze si ca tumora mare ar fi in alta parte...acum urmeaza sa-i faca alte investigatii,colnoscopie si endoscopie...mi-e frica ca ar putea fi stadiul 4...Off Doamne nu inteleg cum a fost posibil una ca asta...Cred ca va urma sa faca citostatice...dar e foarte slabita...
Daca cumva stiti ceva remedii naturiste pentru cresterea imunitatii m-ar ajuta foarte mult...A inceput sa ia Flavin7,Noni...bea kefir facut de ciuperca...mi-e tare frica...e groaznic de dureros...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linasobolina spune:

Ai mare grija la ce iei chiar daca e natural!
sunt produse naturale care in combinatie cu medicametele sunt catastrofale!

Parerea mea este sa nu faci nimic fara sa intrebi medicul, sau daca ai facut macar sa il informezi

Eu am patit ceva de gen,
cand m-am dus la oncologul de sctor sa imi dea o trimitere, atunci eram in tratamentul chimio si m-a intrebat foarte intrigata de ce nu iau vitamine, imunostimulatoare si hepatoprotectoare????

la randul meu am intrebat ( mi se paruse de bun simt recomadarea ) si am primit marele raspuns:
CAND FACI CHIMIO, SE INJUMATATESTE EFECTUL TRATAMENTULUI
daca iei minunile alea, lasand la o parte ca nu iei vitamine sa stimuleze si celula canceroasa

Dar de la legume si fructe nu m-a oprit nimeni

Si cu stimularea imunitatii e cu dus si intors, ca o poti stimula pana dai intr-o oala autoimuna, deci mai bine intreaba nu un doctor,mai multi pana iei o decizie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Lina, Danke

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Multumesc mult Lina.Intradevar sunt o gramada de pastile care promit vindecarea si celor mai urate cancere...ma gandesc ca Noni poate sa bea,pentru ca e un fruct...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauraa3 spune:

Felicitari invingatoarelor in crunta lupta pe care au dus-o!
O intrebare am si eu, poate cineva are cunostinte sa-mi raspunda: care ar fi criteriile pt care un medic (chirurg oncolog de la IOB) decide operatia ("cel mai probabil mastectomie" citez) doar in urma vizualizarii unei mamografii + palpare? Linasobolina vad ca a facut biopsie + multe altele inainte + chimio.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Sunt mai multe criterii dupa care se hotaraste tipul operatiei si se poate face mastectomie totala decisa in urma unui examen clinic si a vizualizarii mamografiei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauraa3 spune:

Merci, XIO!
Un alt medic ne-a recomandat ca mama sa faca un TC inainte de operatie, pentru a verifica daca nu cumva exista metastaze la nivelul plamanilor. Apoi chimio. Biopsie nu a facut. Suntem destul de derutati, si oricat de mult citesc, nu reusesc sa inteleg cat de grav este daca se face direct operatia apoi restul de tratament.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linasobolina spune:

Pentru Lauraa3
si mie inainte de a face prima operatie, mi-au facut CT, pentru a vedea daca sunt sau nu metastaze, si este chiar logic asa

Stiu persoane, pacienti ai dr Blidaru, care au facut doar examen local, au fost operate si aveau metastaze de care nu se stia si s-au curatat rapid, din cauza accelerarii procesului de metastazare
Insa Ct l-am facut eu ca asa mi-a spus cineva nu ca mi-a recomandat blidaru

Mastectomia totala sau partiala ramane la decizia medicului si depinde de stadiul bolii
eu mi-as fi dorit sa scap de san, de boala, de chimio, la momentul acela si sa imi faca total, nu sector,
insa medicul a judecat si a ales sector.

Acum e ok, ca am totusi si eu un rest de san pe acolo si chiar daca am 50+ de ani, e destul de confortabila oglinda

in sfarsit, mai importanta e sanatatea

Mergi la inceput