Cancer la san stadiul 3

Raspunsuri - Pagina 45

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Sanatate multa!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Bravo Lina!
Sanatate multa si sa te bucuri de viata si de tot ce e frumos in continuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helen75 spune:

Lina - esti un exemplu !
Sarbatori luminate !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Lina, mai scrie aici ... chiar daca nu raspundem, in mod sigur te citim si ne inspiram.

Ce mai face cel mai dragut mic lipovean ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina spune:

Fetelor, am scris si la subforumul de sanatate, o sa intreb si aici pt.ca sper sa primesc cat mai multe raspunsuri si sa vad ce aleg. Inainte de toate sper ca sunteti bine si sanatoase, toata admiratia mea pentru modul in care ati luptat cu boala.

Eu as avea urmatoarea intrebare:

Soacra mea a fost diagnosticata cu cancer la san...i s-a scos tot sanul stang plus ganglionii de la axila, iar rezultatul de la biopsie i-a iesit 2 A. Deocamdata atat stim si suntem putin socati, pt.ca este o persoana care a trait extrem de sanatos in ultimii 10 ani si n-a avut probleme majore.

Am inteles ca mai trebuie facute niste analize pana sa se poata stabili un protocol de tratament. As vrea sa va rog sa-mi spuneti la ce medici din Bucuresti ati facut chimioterapia si care a fost protocolul: adica ce a urmat dupa chimio.Ni s-a recomandat un doctor de la IOB, anume Serban Donea si inca o fata draguta de pe forum mi-a povestit de d-na doctor Ianculescu, ambii de la IOB. Stiti ceva despre ei? Pe net n-am gasit mare lucru.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

Lina, am intrat pe subiectul tau pentru ca prietena mea draga tocmai a primit un diagnostic de cancer la sin. Nu stiu ce caut, nu stiu diagnosticul, inca nu stim ce urmeaza, deocamdata doar citeasc fara sir, mi-e capul ferfenita. Dar am citit povestea ta si nu pot sa plec de pe subiect fara sa spun ca esti extraordinara! Ca sint impresionata de forta ta, de optimismul tau, de resursele pe care le gasesti pentru a face bine celor din jurul tau!

Sanatate, sanatate, sanatate si un brat mare de flori, frezii si orhidee, delicate dar puternice, ca tine!

Cu emotia mamei care mingiie un copil care doarme,
Simonna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linasobolina spune:

Da si vad ca nu se termina nicioadata
Cu boala canceroasa cica sunt bine
dar mai nou am gauri in creer,
adica saracul meu neuron incepe sa se dezbrace!!!!

mai serios vorbind din cauza ca mai aveam pauze de memorie am facut un RMN si cica am
Multiple Leziuni Punctiforme Demielinizate
care nu au nici o legatura cu boala

am pus subiectul pe site si aici si la generale , poate gasesc un medic capabil sa puna un diagnostic
inca nu este grav, dar poti sa stii ce ajung, morcov, varza sau alta leguma

ca si recomandari, ce stiu este ca doamna Inaculescu este in echipa Blidaru care are multa lume pe constiinta,insa asa cum spunea cineva la inceput, fiecare alege ce vrea, insa nu poti alege decat O DATA, asa ca mare grija



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

Buna Lina,

Am o colega ce trece prin acelasi cosmar...

Cum poti fi contactata ? Poate ca i-ar face bine sa discute cu alte persoane care s-au vindecat, sa-i ridice un pic moralul. Acum s-a operat, in Turcia, la clinica Anadolu. Urmeaza sa faca chimio si radioterapie, plus un tratament de un an cu o substanta foarte scumpa, produsa in Elvetia (Herceptina?).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina spune:

Lina noi am ales-o pe d-na Ianculescu in urma mai multor recomandari. De cine spuneai ca are multa lume pe constiinta: Blidaru sau d-na Ianculescu? Tu cu cine ai facut chimio? soacra mea nu s-a operat la blidaru, insa chimio face la Bucuresti cu d-na Ianculescu.

Merci mult de ajuror, m-am speriat putin cand ti-am citit raspunsul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linasobolina spune:

eu am avut "chics" cu blidaru
despre ianculescu stiu doar ca se cam spala pe maini cu pacientii din provincie,ii mai amana, dar poti sa stii? poate o sa fie bine

eu am avut noroc de echipa Prof Rodica Anghel (radio) si oncolog dr Gales pentru schema de tratament

Adica nu m-a operat blidaru in totalitate, adica a scos nodul NU A SCOS GANGLIONI!!! Si secunda 2 am inceput chimio si uite ca am scapat, deocamdata
bafta


Mergi la inceput