Cancer la san stadiul 3

Raspunsuri - Pagina 43

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns linasobolina spune:

Multumesc tuturor pentru urari
oh Lemoni!!! ce mai faci, imi era dor de vesti de la tine si Daiopri, nu mai stiu nimic de voi

De ce zici ca mai ai tratament?

Mai spune situ ce ti se mai intampla, ca la mine de exemplu in perioada asta pot tratament desi sunt ok
tot mai apar fel de fel de chestii cum ar fi intoxicatia de la floare de tei, da foarte ciudat, nu alergie sau dureri de cap de la miros ci dea dreptul intoxicatie sau supersensibilitate la tantari, care acum la noi sunt teroare

sau sunt meteo sensibila si la caldura se unfla mana cu ganglionii scosi

am devenit si putin uituca, asta chiar nu imi place

mai scap din mana cate o furculita , cana, de le zdroncan la spalat de face sotul misto de mine cu nora'n blide, dar asta e..

vorbesc acum despre "maruntelele" cotidiene, dar care exista si care fac parte din tablou

Intrebare: parul cret o sa tina sau daca il tund creste drept?

va pup pe toate

o sa fiu buni peste o luna



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Lina LMA si de la mine (scuze de intarziere)si felicitari pt statul de bunica
Daca il tunzi nu o sa mai fie cret
Al meu e doar ondulat si deja se vede la radacina ca apare mai drept caci e mai lungut ca al vostru cred
Si si culoarea e schimbata nitel, parca mai inchis decat originalul, dar iar parca se vede mai deschis la radacina.
Scriu dincolo nitel mai detaliat.
Ma bucur ca suntem bine cu toatele si va doresc multa multa sanatate si tot ceea ce va doriti!

Numai bine tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

LINA, cu intarziere iti urez din inima LA MULTI ANI! sanatate si bucurie, sa-ti dea Dumnezeu tot ce-ti doresti!







Bazar general pe DC

*********************


VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA


M-am nascut pentru succes!







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mmmaria spune:

Lina, ce face Ioana ? Am vazut la stiri ce e in delta cu ploil astea, ei sunt bine ? Sunt feriti ?
Sanatate si putere,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linasobolina spune:

Oare chiar sa raspund?
ioana o sa aiba un bb luna viitoare si ca de obicei face numai ce vrea[alcool
]
adica degeaba o sfatuiesc ce sa faca, ca ori uita sau nu o intereseaza
de exemplu:
ar trebui sa nasca prin cezariana din caua problemelor anterioare de sanatate si ii spun sa vorbeasca cu doctora ei, pe care ea a ales-o sa o programeze si sa ii faca epidurala
raspuns:
in Tulcea nu se face epidurala ptr ca e riscant si cezarienele se fac cand se declanseaza nasterea

ii spun sa aiba bagajul de spital facut,
la care raspunsul e: lasa... ca o sa vad eu ce fac

dosarul cu analize si echografii e la un medic de familie, nu are copii, nu are nimic

3D nu a facut desi i-am trimis bani, ca "de ce sa faca daca nu i s-a recomandat de doctor"

mai zice ca in luna a 8 a a crescut copilul doar 100 gr, adica ori e o problema ori e prost ecografistul, ceea ce nu mar mira

asa ca, eu ca o fata desteapta, am hotarat sa nu ma mai bag,
faca ce vrea si ce stie, desi e viata ei la mijloc si a copilului, dar asta e, asa cum supravietuiesc altii asa o face si ea!

prea multa implicare dauneaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Lina, ma bucur tare mult ca esti bine!

Nu te ingrijora pentru Ioana, bucura-te ca e independenta totul va fi bine!

Ecografele masoara vorba vine greutatea, mai bine zis o estimeaza dupa calcule foarte ciudate (inmultesc ceva de genul lungimea femurului cu circumferinta abdomenului si cu un coeficient x), deci chiar nu conteaza cat a estimat ecograful ca a crescut copilul in luna a 8-a.

Cezariana cand se declanseaza nasterea - asa e cel mai bine pentru copil, atunci e el pregatit sa iasa. La copiii scosi "programat" apar adesea probleme de respiratie in primele zile.

Nici eu n-am avut cu mine la nastere dosarul cu analize, dar mergeam regulat la control, medicul cu care am nascut mi-a urmarit sarcina si imi vazuse analizele la vremea lor, cand le-am facut, stia ca sunt OK si gata.

Ceea ce face Ioana sunt alegeri, nu sunt greseli capitale. Poate vrea si ea sa-si manifeste independenta fata de tine, maturitatea!

Relaxeaza-te, totul va fi bine! Asteptam sa ne dai vestea cea mare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adrriana spune:

Buna...Nu vreau sa deschid un subiect nou...Vreau sa va intreb care e diferenta intre un nodul si un canal de lapte infundat?...Am terminat alaptarea acum 5 luni si inca imi mai curg picaturi de lapte din sani...Am fost la control imediat ce am terminat de alaptat si a zis ca e ok,ca o sa se opreasca lactatia....Atunci nu aveam canalul infundat sau nodulul...Se simte galma doar intr-o anumita pozitie....Daca ma palpez cu miscari circulare nu se simte nimic...M-am palpat asa cum am citit pe net si nu se simte nimic,doar intr-o anumita pozitie...de ex.cand stau drepti...Mai dureaza pana ajung la medic,si nu stiu ce sa cred...Va multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linasobolina spune:

Buna fetelor!
Revin cu noutati, asa informative

Mai nou din cauza caldurii din vara aceasta am facut edem linfiatic la mana cu operatia

A inceput sa se unfle si s-a tot unflat...
Am facut masaj de drenaj de 2-3 ori pe saptamana,
am luat o maneca compresiva insa aia chiar nu a ajutat de loc,
in sfarsit, incerc sa tin sub control povestea asta sa nu se unfle si mai mult

diferenta la circumferinta antebratului este de 7 cm la o mana fata de alta

am inceput sa tin si dieta, ca mancam ca purcica si ziua si noaptea, chiar nu stiu de ce aveam asa o pofta de mancare...

deci, cam asa stau lucrurile


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Lina, stiu ca nu am vb dar te citeam de multe ori si chiar zilele trecute ma gandeam la tine si la Ioana, ce mai faci, cum va mai intelegeti.
Edemul limfatic vine odata cu tipul operatiei, nu prea poti face mare lucru.
Si sora prietenului meu a aparut creata-creata, ca o oitza. Nu stiam ca dac a il tunzi revine la normal :(

***Fur is for petting**
http://www.flickr.com/photos/greecky/?saved=1

http:/www.4animals.ro/ajuta.html/ www.adoptiicaini.ro www.adoptiipisici.ro
www.accesoriisihaine.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui linasobolina

Buna fetelor!
Revin cu noutati, asa informative

Mai nou din cauza caldurii din vara aceasta am facut edem linfiatic la mana cu operatia

A inceput sa se unfle si s-a tot unflat...
Am facut masaj de drenaj de 2-3 ori pe saptamana,
am luat o maneca compresiva insa aia chiar nu a ajutat de loc,
in sfarsit, incerc sa tin sub control povestea asta sa nu se unfle si mai mult

diferenta la circumferinta antebratului este de 7 cm la o mana fata de alta

am inceput sa tin si dieta, ca mancam ca purcica si ziua si noaptea, chiar nu stiu de ce aveam asa o pofta de mancare...

deci, cam asa stau lucrurile


Intreaba si vei primi un raspuns!


Lina, putere multa iti doresc!


Bazar general pe DC

*********************


VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA
Speranta si incredere pentru David


_M-am nascut pentru succes!







Mergi la inceput