Cancer la san stadiul 3

Raspunsuri - Pagina 39

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns linasobolina spune:

Incepand de maine 16 oct 2009, pana saptamana viitoare,

in Pasajul Universitatii,
va avea loc vernisajul( la ora 18.30) expozitiei foto cu tema "Alaturi de tine",
dedicat celor ce se confrunta cu CANCERUL DE SAN

Intrucat este luna octombrie, luna in care ne aducem aminte de cei ce sa confrunta cu aceasta boala,

Alisa Tarcimiu organizatorul si producatorul acestui material
si
Antoaneta Istrate, pacient

va invitam sa fiti alaturi de noi,
sa comentati si sa expuneti parerile, experientele
pentru ca in final, acest efort sa isi atinga scopul:
femeile sa mearga la doctor!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

hallo Lina, am primit revista si am citit despre tine! pentru curajul tau, pentru optimism si taria de care ai dat si dai dovada.





Bazar pt Mihaita

cont pay-pal:mihaela77oprea@yahoo.com

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA


M-am nascut pentru succes!







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Lina, am vazut aseara fotografiile din Pasajul Universitatii. Din pacate am ajuns cam pe la 19:30 si nu v-am vazut pe acolo (nu am putut ajunge mai devreme). Esti o femeie curajoasa ! Te imbratisez cu toata dragostea mea si iti transmit multa-multa-multa putere! Si, da, avem nevoie de oameni ca tine care sa ne aduca aminte ca trebuie sa ne oprim din goana nebuna a vietii de zi cu zi si sa ne gandim si la noi, sa avem grija de noi, sa fim atente la ce vrea corpul sa ne transmita.

Te imbratisez cu mult drag!

Daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linasobolina spune:

Sunt in Germanica! La munchen si stau pana sambata
Insa am o scarba si un sictir....
Pe la cusaturile de la san zeia o pauzasc, ca sa zicc asa, adk imi curge limfa si cand nu curge se formeaza ca un dop., stagneaza si colecteaza o mizerie pe care o storc la dus, ca in filmele cu prosti
Cica sa merg sa vada ce e, ca probabil e deviat traseul limfei
Va tin la curent, ca la mine nu te poti plictisi
Mai am o intrebare; tratamentul post chimio, ala cu femara in cazul meu, INGRASA????????????
Ca iau proportii de la o zi la alta si fara motiv, adk nu mananc

Asa, sunt in discutii majore cu sot, legate de perspectivele crizei si ale afacerilor, si numai asta nu imi lipsea, asa ca mi-am luat valea si am plecat la matusa mea sa iau o pauza, ca altfel, ma duc cu capul
in rest,va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anisia27 spune:

Buna lina,


Acum 3 saptamani sora mea s-a operat la san. In situatia ta suntem si noi dar disperarea, frustrarea, lacrimile nu aduc nimic bun. Din lupa cu cancerul poti iesi invingator doar daca vrei. Iti recomand o carte " Cartea bolnavilor de cancer". Acolo vei gasi alimentele pe care ai voie sa le consumi (implicit carne dar de pui si peste) insa cel mai important lucru, modul in care sa-ti prepari mancarea cat mai sanatos.
Inca un lucru pe care ti-l recomand cu caldura: nu lua medicamente "minune" dupa ureche. Iti pot face mai mult rau. Asculta sfatul medicului si fa exact ce-ti recomanda.
In cazul in care ajungi la Fundeni sa nu te sperii, sunt doctori foarte buni acolo, profesionisti.
In urma cu 17 ani mama mea s-a operat de cancer la san, la Doctorul Gogescu. Nu a facut citostatice si iata ca treieste foarte bine. Boala nu i-a reaparut. Din pacate cea in suferinta este sora mea.
Am dat-o exemplu pe mama mea ca sa-ti ridic moralul si sa-ti dovedesc ca se poate, poti invinge cancerul iar cel mai important medicament.....CREDINTA IN DUMNEZEU.


Sa auzim de bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Lina, ce ma bucur ca aud vesti de la tine! putin la nemti, nu strica! sa te plimbi daca ai timp si energie in Altstadt, (in centul vechi al orasului). sa ai un timp bun, restul ce-o fi sa fie...afacerile si altele! tu esti o invingatoare!!



Bazar pt Mihaita

cont pay-pal:mihaela77oprea@yahoo.com

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA


M-am nascut pentru succes!







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Lina scumpa te pup si mai pune si tu ceva poze cu Bubu frumos si sarmos


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Lina, ce faci tu scumpete? de mult nu mai stiu de tine....fie ca in fiecare zi sa fii tot mai puternica si sarbatorile care vin sa-ti aduca pace si bucurie in suflet!



Bazar pt Mihaita

cont pay-pal:mihaela77oprea@yahoo.com

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA


M-am nascut pentru succes!







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linasobolina spune:

Sa incep cu noutatile bune!
O SA FIU BUNICA!!!!!

M-a sunat Ioana, copilul ratacitor de la subiectul adoptii-desfierea, de Sf. Niculae si ne-a zis ca vine si ea de Mos cu o veste care spera sa o anuleze pe cea de anul trecut, adk aia cu cancerul!

Si uite asa am aflat ca in iunie, de ziua mea, probabil o sa fiu bunica

Si m-am bucurat tare si mi s-a schimbat starea de spirit si am uitat de cele rele si de ranchiune si am inceput sa ii adun lucrusoare, asa ca, daca ma puteti ajuta sa ii fac o mica zestre v-as fi recunoscatoare

Si ca o mama dusa cu capu ce sunt, ca nu ma mai fac bine, o sa o conving sa i se recolteze si celule stem, pe care o sa le platesc eu, insa pentru protectia copilului fac orice! ca la cate probleme de sanatate a avut ea.....macar cel mic sa fie ok

Mai departe despre mine cu cele ce nu sunt tocmai bune
Acolo la operatia de sector e o zona tare, dura, cica de la cicatrice si raze
la mamografie, echo, Ct si markari e OK.

Insa unii zic ca trebuie sa o elimin sa nu degenereze, altii spun ca se intervine numai la 6 luni dupa radioterapie, si eu m-am cam saturat!

In rest ma simt bine, a inceput sa mai imi creasca si parul asa, usor, usor.

Dar planuri mari de viitor, cam subtire
Poate noul statut de bunica il va inlocui pe cel de "gripat"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

WOW!!!!!!!!!!!!!!! ce veste!
venirea unui copil pe lume, trbuie sa aduca numai bucurie. o noua viata, o noua speranta!!!

orice ar fi fost in trecut, relatiile se pot reface intr-o oarecare masura, daca fiecare doreste si face un mic efort!
a trecut un an! un an cu multe pentru tine, dar ai invins si esti cu noi, esti cu familia ta, mergi inainte cu toate fortele ca esti o FEMEIE puternica!



Bazar pt Mihaita

cont pay-pal:mihaela77oprea@yahoo.com

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA


M-am nascut pentru succes!







Mergi la inceput