Cancer la san stadiul 3

Raspunsuri - Pagina 34

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alexa Ioana spune:

lina... te'a sunat ioana ??????? doamne... ce'a mai zis ? cum a fost discutia ? (hai prin celalalt "barlog" si povesteste'ne)

legat de tine... nu pot zice decat si
din motive care as prefera sa nu existe, tot intru si citesc...

multa sanatate la toata lumea... iar pentru luptatoarele noastre, un munte de flori si ganduri bune

lina... tot respectul !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iael spune:

Lina eu nu inteleg de ce statisticile furnizeaza aceste rezultate intrucat mereu se face recomandarea sa se prezinte femeile din timp la medic intrucat daca e depistata din timp e 100% vindecabila .

Altfel ar putea sa nu se trateze daca lucrurile stau asa cum le prezinta statisticile intrucat alte studii arata ca aceasta boala (nedepistata )evolueaza lent 10-15 ani .

Lina ,tu vei fi oricum in acel procent invingator !
Am cunoscut de curand o doamna operata acum 20 ani si era foarte bine .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariasm71 spune:

Si mama mea e operata la san inca din 1985 si e bine, Slava Domnului! Statisticile cuprind o perioada lunga de timp si din ce am citit eu multe din referatele de asa-zisa actualitate in Romania sunt niste vechi arhive in afara tarii....
Linaesti o femeie superba, puternica si o mama extraordinara! Am citit tot acest topic si celalalt cu Ioana si ma inchin in fata ta...esti foarte puternica si stii cum se zice: Iti da Dumnezeu cat poti duce!!!!! Multa forta si in viitor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mmmaria spune:

Da' mai lasa incolo statisticile...alea sunt facute pentru cu totul alte scopuri.
Tu nu esti parte dintr-o statistica, esti un om si un om cate se poate de VIU.
Am vazut acum emisiunea, dar pe "mute" si crede-ma ca ma asteptam sa vad ceva infiorator. Arati absolut normal, daca cineva care nu-ti stie povestea ar vedea emisiunea nu ar spune ca arati bolnava.
Hai, lasa gandurile negre si statisticile, ca mai ai multe de facut pe aici...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mmmaria spune:

Asa, ca acum am vazut emisiunea si cu "voce" In primul rand ai o voce minunata, o voce de om tanar si ne-bolnav.
In al doilea rand, emisiunea a fost facuta cu siguranta, sa determine cat mai multe persoane sa mearga la medic, lucru laudabil pe de o parte; dar eu, auzind cifrele acelea aruncate asa, n-am putut sa nu ma revolt inca o data impotriva statisticilor.
Asa ca nu vreau sa mai aud de cifre pe aici, draga Lina/Toni, fiindca e vorba doar de tine si de Dumnezeu, pe de o parte si de boala pe cealalta parte.
Astept sa castigi partida.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linasobolina spune:

Luni incep cobaltoterapia!!!!!
Da, dupa ce am stat mai multe zile si multe, multe ore sa astept sa intru la D-na profesor Anghel, in sfarsit am reusit si mi-a facut planul de tratament si de luni o sa incep

DAR va rog cele ce stiu si au trecut prin asta sa imi spuneti ce sa fac si ce sa nu fac, de exemplu,
unii spun ca nu am voie sa am metale pe corp- inele, cercei...
Sa ma dau cu creme sau nu?
Sunt periculoasa pentru cei din jur?
asa ca... pana luni astept indicatii ca pe cei din spital nu ma pot baza, la cati pacienti au

Sa va mai zic ceva, mi-a murit catelul
Era sufletelul meu si avea 18 ani
Si atunci cand faceam tratament pentru a ramane gravida, ii ziceam lui DD, ca dk nu mi-e dat sa am copii sa mi-l lase pe Naitza! ( care era de fapt menit altcuiva)
Si asa a fost, ala de fat a fost semnul ca nu voi avea bb

Si sa mai spun ceva, care poate unora li se va parea aberant, pe mine nu m-a iubit nimeni asa cum a facut-o acel caine,nici copilul, nici nimeni, cockerasul meu iubit, baiatul meu

Si am bocit si jelit zile si nopti in sir, si unde ma uit il vad pe el sau lucrurile lui, ii simt mirosul...
Doamne e atat de greu!
Si sotul meu i-a facut casuta si i-a pus o pernita de a mea in sicriu, ca sa aiba mirosul meu si l-a ingropat langa un pomisor in gradina, of.of, ca iar ma apuca jalea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

Lina imi pare tare rau pt catelul tau , stiu sentimentele pe care le ai pt ca si eu am trecut de doua ori prin acest cosmar asa ca , defat cuvintele nu isi au rostul.

Nu stiu daca colbaltoterapia este aceasi cu radioterapia , sora mea a fost ok la radioterapie chiar acolo nu avut nici un efect negativ, poate numai putin arsura pe san dar stiu ca isi dadea cu o crema altceva nu stiu si abia peste o luna doua voi avea parte de ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linasobolina spune:

Am inceput sa fac "plaja" la Fundeni, ca la rotisor, fata,verso si profil
Primele zile au fost cum au fost insa ieri seara, m-a apucat o moleseala si o stare de a nu face nimic.. evident ca am sunat consultantul personal, adica pe vali02 si m-a mai calmat, ca cica asa e!
Insa mie nu imi place asa, eu vreau sa fiu mai activa
Si cica e de abia inceputul...

Lemoni, citesc la tine citesc si la mine, viata merge inainte, noi sa fim sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

Lina cum e la plaja? Cred ca floare la ureche pe langa ce ai trecut nu?
mai da si tu un semn.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana11 spune:

Va citesc si ma .
Mama mea, 64 ani, a facut cobaltoterapie acum 3 luni pentru neo col uterin. De 2 saptamani a fot operata si zice ea ca se simte bine, asa ca dupa o operatie.
In timpul radioterapiei s-a simtit cam fara vlaga, dar le-a tolerat binisor. Nu stiu daca are vreo importanta sau daca a avut vreun efect dar ea a luat viusid si oncoxin (sper ca nu e reclama).
Nu stiu care e procedura pentru san, dar ea facut cam 23 raze, si dupa a 15 raza s-a simtit cam fara vlaga.
Sper din toata inima sa fiti bine.

Mergi la inceput