Cancer la san stadiul 3

Raspunsuri - Pagina 33

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns linasobolina spune:

Da, statistici de plans 4000 din 6000 dau coltu'!
Maine va fi materialul si pe net, la "Stop indiferentei, sanatatea in coma"
A fost cam impresionant facut, mama boceste, fiica mea de nu m-a vazut de mai bine de un an m-a sunat si m-a intrebat:"mami, chiar asa rau esti?" ea credea ca m-am lovit la unghia stanga, nu stiu ce e in capul ei, insa sigur a ravasit-o imaginea lui mami care inainte muta muntii si acum...
in sfarsit, asta e, vorba mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lo_li_Ta spune:


Te-am vazut. Sa stii ca nu arati rau. Nu stiu cum erai inainte, poza aceea n-am vazut-o bine, dar zau ca fizic te mentii f bine. Baticutul socheaza, dar vad eu ca esti stapana pe situatie Ai in ochi teama fireasca, dar stiu eu ca tu vei bate toate statisticile (rele). Felicitari! pe mine cred ca ma lovea plansul cu camera pe mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linasobolina spune:

uite link-ul de la emisiunea cu cancerul

http://www.primatv.ro/stiri-focus/stop-indiferentei-sanatatea-in-coma-7.html
sau pe situl prima tv, la cautari "cance" si gasiti:
Institutele oncologice din România sunt la p#259;mânt
Sub deviza „Stop indiferen#355;ei- S#259;n#259;tatea în com#259;” reporterii Prima TV v#259; arat#259; ast#259;zi, 28 iunie, în cadrul jurnalului Focus, problemele bolnavilor de cancer din România.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Lina, eu am vazut acolo o invingatoare! Bravo!

Si cu intarziere, La multi ani!!!

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei
**************************

Emma este iubire!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Lina am vazut si eu
Da chiar nu stiu ce zici tu ca arati rau! E o perioada mai grea si e normal sa nu te simti grozav, dar nu arati rau.
la invingatoare si la fetitele tale dulci. A, si vroiam sa zic doar atat, ca nu trebuie sa te gandesti nici un moment ca nu esti mama buna cat esti bolnava!! Cum vine asta? Esti mami a lor in orice dispozitie
Hai multa sanatate si sa auzim numai de bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

Lina sper ca mesajul tau sa salveze viata la multe femei.Sunt mandra de tine esti frumusica si sa vezi ce par cret o sa ai tu dupa . Ce ne uitam noi la statistici poate noi facem parte din alea 2000 care traiesc ce zici? Radilogistul meu mi-a zis sa imi tin bani de pensie ca eu deja ma apucasem de cheltuit!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Lemoni, hi, hi hi! Lasa soro banii la ciorap, ca tre sa mergem in vacante dupa ce terminam treaba:))
Eu abia astept, hai treaca de la mine si fara soare
Statistici? Ce statistici?:))) Dupa mine nu exista statistici!!

Numai bine tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui Daiopri


Statistici? Ce statistici?:))) Dupa mine nu exista statistici!!






si adaug eu, doar VIATA! care trebuie traita la maxim!






Unii oameni au petrecut o viata intreaga si au adunat averi facand lucruri firesti, nefiresc de bine!







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iael spune:

Lina arati foarte bine ,esti o femeie frumoasa .
Imi place ca esti optimista si in general modul tau de gandire arata ca esti o femeie puternica care va reusi sa treaca peste acest vis urat .


Oare in cazul tau ( o femeie care isi facea anual mamografie )nu cumva a fost vorba de o citire gresita a mamografiilor anterioare ?
Eu stiam ca mamografia detecteaza orice anomalie cu 2 ani inainte de aparitia unui nodul .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linasobolina spune:

Puterea cred ca vine din inconstienta
Acum dupa ce am aflat statisticile sunt pleostita rau si incep sa am indoieli, e ca la Loto, practic, daca ai noroc sa fii in cei 30% poate o mai duci...
Nashpa!

Iar de bani, da-i incolo rau cand ii ai, rau cand nu ii ai
Si eu am asigurari de viata si de pensie, insa valorezi mai mult mort decat viu si sunt pentru cei care raman, nu pentru cei asigurati, asta e o alta abureala ce face parte din viata noastra

Ideea este sa te bucuri de viata si de sanatate cat o ai!

Ca noi suntem invatati sa avem griji, sa facem economii, sa avem restrictii de tot felul sociale sau financiare si la sfarsit te trezesti ca a trecut viata pe langa tine fara sa ai si tu o bucurie fara sa te duci si tu intr-o excursie, doar munca, familie, copii,si tu mamica, pe planul7

Mergi la inceput