Cancer la san stadiul 3

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Multa sanatate!!! Trebuie sa ai incredere in tine si sa crezi cu adevarat ca veri invinge boala. Regimul intradevar poate ca la inceput o sa ti se pare greu, dar este un pas important in tratamentul pe care in urmezi, iar eu cred ca pentru viata noaptra trebuie sa facem absolut orice

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
www.flickr.com/photos/15923681@N07/" target="_blank">Mario prima oara la mare
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

din Edgar Cayce:
3.fructe cat mai multe fructe... si fara carne...
dar mai ales citricele sunt pentru bolnavii de cancer

NU mancati carne. Ea a fost pana acum, pentru tine cea mai catastrofala!
-atunci ce regim ar tr sa tin ?
Alimente gata digerate. Si cele care nu creaza aciditate. Retineti ca exista fructe care par acide dar care odata patrunse in organism, numai sunt: este cazul citricelor. L569-16

Citricele cu gust acid nu produc aciditate in canalul digestiv, cu exceptia cazului cand sunt cosumate odata cu feculentele. L152-2

este OBLIGATORIU sa fie consumata izolat in loc de o masa (cel putin o masa pe zi)

Citricele consumate singure favorizeaza eliminare toxinelor. Dar consumate cu cereale devin un dezastru digestiv.L710-1
(consumate cu cereale dau chiar raceli, gripe , artrite, obezitate,...)

Ar fi mai bine sa adaugati putina lamaie la sucul de portocale si la fel la grapefruit, nu prea mult ci putin. Va fi mai bine. Pentru ca maj ac fructe sunt hibrizi, intelegeti? L3252-1 (as comenta ac "intelegeti?' ca: fara lamaie nu au ac efect)

Aveti nevoie de multe vitamine ca sa va refaceti. Le veti gasi in lamai, care trebuie sa detina un loc important in alimentatia dv.L2528-1

VITAMINA este cea care permite stocarea resurselor vitale, din acest stoc se consuma atunci cand aveti o nevoie, si cand carenta incepe sa deregleze org, este nec sa se aduca un supliment din vitamina respectiva- daca nu, se produce imbolnavirea.L2071-9

(exista in ele saruri minerale aur, iod, fosfor, mangan, fier,calciu, zinc... + vitamine B,B1,A, C si D... datorita ac proprietati ele pot curati activ organismul: super-detergentul !)

Mariti, cant de saruri min din org dv, pentru a accelera drenarea completa a toxinelor... si mai eles in acest scop mariti consulul de citrice.L5625-1
(Vorbind despre lamai spune :... mult, adica foarte mult, tone de suc ...)

Portocale cat mai multe din cauza aportului de calciu.L2456-4

Si nu consumat fructe coapte artificila chiar daca sunt la cutie. Cu ac precizare ananasul si sucul de ananas sunt bune ptr dvs.L509-2

Fara Banane cu exc cand va aflati in tara unde cresc se cocL820-2.Incercati sa aclaturiti un regim pe baza de alim care produc o reactie alcalina(bazica) in sist digestiv, deci nu prea multe zaharuri, fie la mic dejun sau nu. SI NU banane.L480-13
-Pot sa mananc capsuni ?
Rar si f putine....Nici Capsuni si nici alt fruct cu gust acid.L3751-6(i.e mure, zmeura,agrise ... bolnavul un copil de 3 ani atins de cancer)

Regimul dvs: sa mancati aproape numai pepeni verzi, pentru o perioada, in fiecare zi.L3121-1 (regim nerecomanda la cardiaci) (lectura p un caz de cancer renal)

Stafidele si mai ales migdalele sunt fructe ce ar tr sa le mancati in fiecare zi cateva ca sa va aparati de cancer L1158-21( un bolnav care se temea de cancer - profilactic - deci - antirecidiva )

Atentie la mere, sub orice forma - cu exceptia cazului cand sunt gatie, ar tr sa fie consumate gatite dar niciodata, niciodata crudeL3109-1 (p.copil de 2 ani !!! -rareori recomanda merele crude dar numai ca si dieta de 2-3 zile... gatie cu sos, cu unt si mirodenii...)

(si in general orice fruct singur fara cerele/cartof/tarte... feculente)
Uleiul de Masline

in general e pentru toate bolile... inclusiv soc post operator convalescenta... nu are contraindicatii.... dar sa fie cat mai putin prelucrat , presat la rece... cat mai brut (asta e valabil p toate uleiurile)
si nu trebuie GATIT ... se adauga la final in toate cruditatile...salate si mancare ... mai ales salate si morcovi,telina... fara ulei ele nu elibereaza vitaminele... se duc la canal!!!

SI este considerat un medicament ESENTIAL pentru cancer L275-45 siL583-8

Puteti consuma uleiuri dar niciodata ca grasime incinsa, ci sub forma de sosuri, contribuie la lubrefierea sist digestiv. Cu mult mai eficiente decat dozele mari sunt dozele mici, luate mai des.Dar atentie, nu depasiti global doza pe care org o poate asimila,. Incepeti cu doze mici si nu luati o lingura intreaga odata. o jumatate sau un sfert si asta la 2-3 ore, si niciodata noaptea. totul va fi bine daca perseverati si va bucurati de sanatatea regasita.L667-1
(deci nici un tratament fara a multumi ptr ac dar si a va bucura - amaraciunea este toxica)

Ar fi bine p dvs sa cons cant mici de ulei de masline,1/2 de lingrita la 2-3 ore de la 14 la 21( pentru o femeie in faza precanceroasa)
NUCILE

(pentru o tanara cu cancer datorat abuzului de carne)
-ce tr sa mananc ca sa ma vindec?
Un regim vegetarian, cat despre fructe cele din familia nucii - caju,migdale,alune. Si absolut fara carne.L569-19
(multe lecturi ale cancerului au ca origine un supraconum de carne si zahar)

(pentru tumora - necanceroasa)
Un reg intaritor . Fara carne. Numai putina, de pasare si peste. si mai ales fructe din fam nucii, din pamantul unde traiti.
-ac crescatura la san este canceroasa ?
NU este necanceroasa.
-se poate rezolva fara operatie?
da daca urmati prescriptia. Starea sangelui dvs se va ameliora daca luptati impotriva constipatiei. Circulatia sanguina va lucra pt resorbtia tumorii si eliminarea deseurilor din organism.L683-3
( as zice sa vizualizati acest proces in timpul mediatatie/rugaciunii dvs)

Nucile sunt bune dar nu le combinati cu carnea inlocuiti una cu altaL1151-2

In special migdalele sunt bune pt dvs. Si daca mancati o migdala pe zi , in mod regulat (deci 2-3buc pe zi toata viata) nu veti mai avea niciodata tumori sau proliferari de tesuturi de ac gen. Caci retineti Migdalul infloreste atunci cand tot restul vegetatiei este inca mort. Aceasta este Viata ! L3180-3
(bolnava de 50 ani careia cayce ii ingrijise in mod eficient cancerul)
Strugurii

(Pentru totate bolile suc de struguri dar mai ales pentru OBEZITATE)
2 pahare de suc (nefermentat) amestecate cu unul de apa de 4 ori pe zi cu 1/2h inainte de mese si la culcare. Acesta este modul bun de folosire.L...
si cum sucul de struguri taie pofta de mancare, vei manca mai putin, nu te ingrijora, este normal!L2084-11
(cayce specifica ac. trat pentru obezi si pentru cei in tentinta de ingrasare si care daca s-ar ingrasa ar ingreuna tratarea inimii,ficatului,rinichi..)

... si de regula nu se amesteca fructele... de ex strugure cu lamai...
'suc de vita' - medicament pentru cancer

Regimul dv ar tr sa fie in m parte lichid .Si in maj timpului, pe baza de suc de vita. Nici carne ,supa, sau rasol numai sucul, in cantit f mica.
... puneti la fiert buc mici de c de vita cruda SLABA intr-o oala se pune la fiert pe baie de apa... lasati sa fiarba incet, pana ce carnea e patrunsastrecurati si adunati sucul...Pastrati-l la rece. - se ia o lingura la fiecare masa diluat in apa ca o supa- dar f putin o data, adica o lingura la 2-3 ore aprox.L570-1
(bolnal de 68 ani cu cancer)

Mult ficat de vitel la gratar de 2-3 ori pe saptamana.L5374-1
(un bolnav bolnav de cancer la plamani)
...sunt gasite pe forumul editurii for you. Multa sanatate si Doamne ajuta!

mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)

http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Iti scriu un mesaj pe care i l-am transmis si lui Vali:

Eu nu pot sa nu-ti povestesc un istorie de succes: fina mea la 35 de ani a descoprit ca are cancer la san, s-a operat, a facut toate etapele de terapie, dar credea ca viata ei s-a terminat... nu era casatorita, nu avea copii... Dupa doi ani de la terminarea terapiei a ramas insarcinata (2 luni a mers la 7 doctori incercand sa afle daca e bine sau nu) a hotarat sa pastreze copilul si la 38 de ani a devenit mamica a doua fetite gemene. Au trecut aproape 10 de ani de la aflarea diagnosticului si desi merge periodic la controale se bucura ca viata i-a oferit sansa asta!!!

Multa sanatate si multa forta!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Lina, sunt alaturi de tine. Mult curaj! Tot ce ti-au scris fetele inainte e foarte important, sub nici o forma nu mai manca carne, si, mai ales, mezeluri si dulciuri procesate.
Mie personal mi s-a recomandat terapia Gerson, in special clisma cu cafea.Suna oribil la inceput, apoi am citit ce rezultate uimitoare s-au obtinut.Cumpara cartea, tot ce scrie acolo poti aplica singura.


Noi am comandat aceasta carte, prin posta:

http://www.editura-foryou.ro/index.php?where=detalii&carte=62&nume=O_terapie_naturala_eficienta_-_pentru_tratarea_cancerului_si_a_altor_boli_grave

Stiu multe cazuri care s-au vindecat nemaimancand carne, si numai sucuri de fructe si legume stoarse proaspat.

Multa sanatate!!!!!

V

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oliv spune:

Multa sanatate si multa forta sa treci cu bine peste toate!
1. Pentru dieta si pentru tratament cumpara cartile dr Laza http://www.fundatiaeden.ro/intrebari.html
Se pare ca foarte important este, pe langa faptul ca nu trebuie sa mananci carne, dulciuri, produse conservate, E-uri, nu trebuie sa mananci nici lactate.
Daca vrei, programeaza-te pentru tratament in clinica eden a dr laza, la breaza, am inteles ca pretul este de 2400 RON/ internare. ureaza cam 1 an de la programare pana la internarea propriu-zisa
2. Contacteaza-l pr dl Aosan, reprezentantul in Ro a clinicii Nova Vita din Belgrad - vezi referinta in Formula As, care trateaza cu produse naturiste. Trimit tratament la domiciliu.
3. Cauta cartea Cancerul Leucemia de Breuss (eu am gasit-o la un chiosc de carti din P-ta Romana) explica tratamentul cancerului cu sucuri de fructe; trebuie baute fara pulpa, deci bine strecurate, dupa stoarcere
4. Este indicat sa iei suplimente alimentare - antioxidanti care ajuta sistemul imunitar sa lupte contra celulelor canceroase, sa se impiedice proliferarea celulelor canceroase:
- coenzima Q 10 trebuie luata in cantitati de 400 - 500 mg/zi;
- omega 3 15 g/zi
- produse Forever: o sa revin cu schema de tratament ca nu o stiu pe de rost;
- Megamin 15 pastile/zi - ajuta f mult in timpul citostaticelor;
- Mult sport - trebuie oxigenate celulele;
- Suplimente alimentare de la firma Energy plus; Sunt f scumpe, nu le cunosc eficienta, le stiu doar din ce am citit in formula as.

Este o boala cu care trebuie sa lupti pe f multe planuri, cel mai important poate cel spiritual. Mergi la manastirea Radu Voda la sf Nectarie, cum ti-a recomandat cineva mai sus, ia mir de acolo, poate e bine sa te duci si la sf Maslu.
Trimite-mi o adresa de mail sa iti mai dau niste link-urid espre cancer.

Gratiela, din ce carte dadeai acel paragraf?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oliv spune:

Uite schema de tratament pe acre o am, cu produsele Forever Living:

Aloe berry nectar-gel de aloe , se ia in functie de greutatea
corpului.Cat timp faceti tratamentul chimic,aveti nevoie de 1ml/kg
corp,de 3 ori pe zi.De exemplu,daca aveti 50 kg,trebuie sa luati 50ml
gel,de 3 ori pe zi,pe stomacul gol.Se bea cu inghitituri mici,se tine
in gura 10/15 secunde inainte de a-l inghiti,pentru ca elementele cele
mai active se absorb prin saliva.Dupa desigilare,recipientul de gel se
pastreaza la frigider,si se agita inainte de intrebuintare.Sa nu va
ingrijorati daca in primele zile veti avea scaun moale si de mai multe
ori ,nu dureaza decat cateva zile si este urmare a detoxifierii
puternice a organismului incarcat cu substante chimice.Este foarte
important sa consumati min.2l de apa plata pe zi, pentru ca toxinele
sa poata fi eliminate mai usor prin urina.Daca aceste toxine nu se
elimina,va pot apare eruptii pe piele.
-lycium plus-citostaticul natural 3x2 tablete pe zi sublingual
-natur min- 3x1/zi se beau dupa 30 de minute de gel,sunt minerale
marine,necesare sistemului osos bolnav,au in compozitia lor si calciu
extras din cochilie de scoica.Calciu in compozitie pura nu trebuie sa
luati decat dupa ce terminati sedintele de chimioterapie.
-a beta care-betacaroten,3x2/zi in timpul meselor este cu efect
antioxidant,impiedica inmultirea celulelor canceroase.
-aloe blossom herbal tea-ceai din muguri de aloe,protejeaza
ficatul,stomacul si intestinele de actiunea dura a chimioterapiei.
-pomesteen power-cea mai noua compozitie de antioxidanti,va ajuta sa
nu mai fiti obosita,reduce inmultirea celulelor canceroase ,se iau
30ml dimineata,dupa cele 30 de min.in care lasam gelul sa-si faca
efectul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oliv spune:

Mai am ceva scos din Fprmula As:

. Apelati cu toata increderea la tratamentele Maicii Violeta Mocanu din comuna Barsesti - Vrancea (tel. 36, prin comanda interurbana). Din cate tratamente naturiste exista, cele folosite de ea (pe baza de plante si miere) dau cele mai bune rezultate in stabilizarea acestei boli. Scrisorile de multumire publicate in revista "Formula As" confirma afirmatia mea. De altfel, am beneficiat si eu de acest tratament.
Mariuta - Pitesti

2. In cartea "Autovindecare prin tratamente naturiste", de Aurelian Carjeu Gogan (Editura "Teora", Cp 79-30 Bucuresti, tel. 01/252.14.31) exista tratamentul lui Rudolf Breuss, pentru leucemie si cancer. E numai pe baza de sucuri de legume si ceaiuri. Reteta este mult prea ampla pentru a o reda in scris. Multa sanatate!
Carasel Maria - tel. 064/12.26.04

Draga Maria, exista mai multe tratamente naturiste pentru cresterea imunitatii si dezintoxicarea organismului, care au dat rezultate bune in lupta cu aceasta cumplita boala, si anume: tratamentul complex al firmei "Favisan" din Lugoj (dr. ing. Virginia Faur), tel. 0256/35.28.91 - terapia cu vasc a dr. E. Togoreanu din Campina (F. As nr. 610, martie 2004), tel. 0722/70.73.06; injectii cu vasc (Isorel), practicate pe scara larga in Germania; tratamentul complex cu gel de Aloe Vera si suplimente alimentare antioxidante ale firmei americane Forever Living Product. Cea mai noua terapie, numita ortomoleculara, cu preparatele Oncoxin si Viusid- vezi Asul Verde din luna august - dr. Albu Horatiu, tel. 0722/20.06.57. Tratament naturist al d-l ing. Petre Anca, ucenicul lui Valeriu Popa (F. As nr. 644). Ramane sa decizi ce cale alegi, sau mai multe odata. Ai incredere in tine, fii optimista, gandeste pozitiv si cu credinta in Dumnezeu te vei vindeca. Multa sanatate!
Minerva M. - tel. 0722/30.14.47

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Draga linasobolina in primul rand imi pare foarte rau ca treci prin asemenea necaz. Pentru ca ai intrebat o sa iti dau si eu ceva sfaturi , asculti daca vrei.
In primul rand greseala fara proteina animala am facut-o si eu cand am aflat acum mai bine de 3 ani ca fetita mea are un sarcom agresiv tot in high risk. Din pacate nu stiam ce va urma Luni intregi de otrava care intra pe vena in doze mari si punctii , anestezii ... Din cauza lipsei de proteina animala organismul ei s-a anemiat si dintr-un copil de 22kg a ajuns in 4 saptamani la 17 kg. La a doua cura de citostatice primea deja punga cu sange si punga cu trombocite.
... scuze , revin mai pe la noapte

Aida
Poze cu noi
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

... probabil ca se termina totul mai repede daca continuam asa.
Drept urmare am ascultat sfatul medicilor si am reintrodus carnea. Stupoare , nu o mai suporta , drept urmare a inceput cu aplazii urate si febrile inca de la a doua cura de citostatice. In perioada de aplazie nu ai voie sa mananci cruditati sub nici o forma. Aplazia medulara este ca urmare a curelor puternice de chimioterapie , leucocitele , hemoglobina , trombocitele si mai cateva scad la nivele periculoase si atunci nu ai voie sa te lovesti , nici macar sa tusesti , fara cruditati ... avut mare grija de gura ca se umple cu afte in cateva minute (eu nu am fost de acord cu periuta de dinti ca de fapt nu o poti curata cum trebuie , asa ca gargara , ata dentara si badijonajul cu glicerina boraxata dupa fiecare masa are mare succes - pe noi ne-a ferit de multe bube in gura , de fapt a facut doar de 3x in 15 cure si mai o data gura plina in transplant).
Sunt foarte multe de spus.
Ce am incercat:
-produsele insirate mai sus de Oliv de la FLP fetita mea a inghitit cu tona. Singurele medicamente de aici care au avut efect au fost: *Echinaceea care reducea drastic numarul zilelor de aplazie si ii tinea leucocitele la un nivel de siguranta adica putin peste 1.000
*Pomesteen care il dadeam doar in momentul in care trombocitele ajungeau 30-20 si refuzam punga trombocitara si in 2 zile reuseam sa i le cresc. De retinut aici ca aceste 2 produse se folosesc cu pauza ca altfel isi pierd efectul.(cand am pierdut efectul la pomesteen am crezut ca turbez ca nu am fost destul de desteapta sa il intrerup cand nu mai aveam nevoie si sa las organismul sa se refaca)
Restul se pare ca degeaba le-am dat ca dupa 10 cure de citostatice fetita mea a facut recadere dupa 3 luni.
-produsele cu Tien Xian (alea chinezesti ffffff scumpe) si restul pomelnicului (cam 15-16 dadeam intr-o zi) nici un efect in afara de buzunarul gol (cam 23mil la 2 sapt)... macar sa stopeze...nici vorba si asta dat cu constiinciozitate si fara intrerupere aproape 3 luni.
-BIOBRAN - cred ca este un produs bun , dar nu trebuie intrerupt , asta nu l-am dat mult timp probabil si de aceea nu a avut efect. DAR cred ca ajuta f mult , intra la ei pe site.
-biorezonanta - nici sa nu te gandesti , am facut 2 luni jumate si parca a accelerat. Era acolo o doamna exact exact cu problema ta care a tinut si cura Braise si clismele cu cafea de 2-3x/zi si ineptiile d-nei Hulda si asa rau s-a anemiat ca parca nu mai semana a om viu , a plecat la Anadolo pt bilant ... rezultat deloc inbucurator. Acum sa vezi ce mananca carne si face chimio acolo inainte sa o bage la Cyber Knife. Culmea e ca ea a refuzat operatia si chimio ca se trateaza naturist si era f constiincioasa ... si rezultatul e ca de fapt tot otrava pe vena e mai buna. Clar ca a suportat f greu primele 2 cure (era sa ...) din cauza anemiei in care ajunsese. Acum e ok continua tratamentul acolo.
-Metoda Markov - inelul cu neutrini adus din Siberia - povesti de adormit , culmea e ca la unii chiar merge. Oare? Desi patroana de acolo o adevarata doamna si painea lui Dumnezeu
-clinica din Belgrad , au zis ca nu ne pot ajuta din start la diagnosticul nostru (nu stiu ce ar zice la tine), dar am auzit de multe cazuri care s-au intors de acolo si nu erau bine.
-bioenergie - nop
-energie tchi (sau cum se scrie) - nop
-reintregire a aurei , potiune miraculoasa energizata + bionergie - nop
... ma mai gandesc si iti mai zic ce am incercat pe fetita mea cobai.
Tine minte ca sunteti cazuri diferite si sa fi avut acelasi diagnostic si tot nu e sigur ca veti reactiona si raspunde la fel la tratamente.

Ce as face daca as putea sa o iau de la inceput?
Pe draqu in patru si afara la tratament , operatie , radio ...
Unde?
Oriunde de la Viena spre vest.

Eu iti doresc multa putere , pentru ca vor urma zile teribil de grele , sper ca nu te-am speriat si sa gasesti imediat formula de tratament care sa te faca sanatoasa.
Te , Aida

Aida
Poze cu noi
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellla222 spune:

In comuna Borca, sat Sabasa locuieste o femeie data in Formula As , numele ei este Lupescu Ana, dar e cunoscuta peste tot ca mama Ana. Daca dati cautare pe google, gasiti un articol din ziar. Ea vindeca boli f grave cum ar fi cancerul in urmatoarele conditii:
1 sa nu faceti biopsie
2 sa nu faceti chimioterapie
3 sa nu fiti operate
4 sa nu fiti in ultima faza
Nu are rezultate la cancerul pulmonar, diabet sau vitiligo.
Mergeti cu incredere pt ca merita si nu este scumpa. Daca sunt oameni care nu au bani, ea nu le ia nimic, E f credincioasa. A ridicat singura o biserica. La ea se trateaza si profesori universitari de la Iasi.
Iar daca nu mai are persoana nici o sansa ea spune rudelor.Nu le plimba pe drumuri degeaba
Multa sanatate va doresc!

Mergi la inceput