Cancer la san stadiul 3

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mmmaria spune:

Lina, sanatate multa si putere.
Nu tot aici s-a vorbit de bratarile SEABAND?
Cineva spunea ca sunt bune in toate situatiile (ele sunt "proiectate" pentru rau de calatorie), inclusiv dupa chimio si postoperatoriu.
Se gasesc in farmaciile Catena in principiu, dar cred ca se poate face si comanda pe site-ul lor.
Curaj, mai e putin si o sa scapi tu si de astea...abia astept sa te vad la TVR2 din nou, invingatoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Pentru bratari eu am dat telefon la ei la firma si mi-au spus ei unde le gasesc,dar din cate am inteles au fost fete care au comandat direct la ei.

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmuletepovestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca
SA IL AJUTAM PE ANDREI






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linasobolina spune:

Stafilococ auriu, cu asta m-am procopsit!
Am inceput sa iau alte antibiotice, la care e sensibil minunatul...
Chimio in situatia data iese din discutie, pana nu ma vindec, pentru ca pot sa apara complicatii majore
iote noutatile!
mai nou imi cad si unghiile mari de la picioare, asta bonus de la taxotere
viata merge inainte sau usor, usor, ma usurez, ca sanii gata, burta.. unghiile si parul, se duc... oare ce o sa mai ramana???
grasimea??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

linasobolina ai un an de cacat! asta-i adevaru! trebuie sa fie nasol si f greu, nici nu-mi pot imagina. Dar, esti ( cel putin eu asta am inteles din mesajele tale) o persoana f inteligenta si foarte puternica. Asa ca, ai doar o posibilitate: sa invingi perversa asta de boala, sa te faci bine si sa incepi o viata de la 0. Cresc, si unghile, si parul, si sanii se pot opera. Mama ei de boala...
Te pup, sunt alaturi de tine si nu uita ca te astept oricand la Cluj sa vezi o casa de nebuni cu doi catei si doua pisici(plus copil si sot din dotare) si daca te pot ajuta cu ceva te rog sa spui!
Poti linasobolina! poti, fiindca trebuie sa poti!!!!



poze

inspiratie si putere...pentru cine crede ca nu mai poate...NEVER, NEVER, GIVE UP !
http://www.youtube.com/watch?v=flRvsO8m_KI
http://www.youtube.com/watch?v=vMCnjMbUOFg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

Lina scumpa de tine, nici numai imi vine sa citesc ca inebunesc de frica cand vad prin ce treci. Ieri am chemat preotul pt ca ma apropi si eu de tratament si cred ca am cedat nervos am plans vre-o 3 zile incontinu.Dupa venirea lui m-am linistit a spus sa ma las in mainile lui dumnezeu ca el este singurul care poate sa ne ajute sa ne insanatosim . Nu sunt o persoana bisericoasa de fel si chiar incepusem sa ma indoiesc de dumnezeu pt ca vad ca se tine numai de surprize cu mine , asa ca prietena mea mi-a trimes preotul la usa.Pe mine m-a ajutat enorm uite astazi am ras in ciuda surprizelor care se tin lant de mine , chiar nici numai imi pasa . Te sfatuiesc si pe tine din tot sufletul sa chemi un preot in casa ta sa te mai linisteasca si sa-ti mai ia din durere .
Te pup si ai grija de tine si sa auzim numai de bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linasobolina spune:

Nu trebuie sa plangiLemonica nu e la toti asa, fiecare organism reactioneaza in felul lui
Cu preotul e bine, e si la mine pe lista si vine cam odata pe an si la birou si acasa, asa chemat de mine, sa mai curete cele rele. personal cred ca indiferent ca esti sau nu bisericoasa, practicanta sau nu relatia cu DD e acolo in suflet intotdeanuna, nu doar cand e nevoie, dar El intelege si revolta si durerea si tot ce tine de noi oamenii
Si eu am inceput sa mai tamaiez prin casa poate o fi si ceva malefic care ne afecteaza in afara tratamentului otravitor
Dar scapam noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

Fetelor, Dumnezeu sa va dea putere! Nu disperati, sunt doar incercari si atat

uneori gandesc prea mult....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Lina sa stii ca eu intr-un fel ma bucur ca nu iti face cura ... din cauza operatiei , ca asta iti mai trebuia , o aplazie cu operatia deschisa . Desi clar nu este deloc bine sa amani curele dar in situatia asta ce sa faci? Totusi ce nu inteleg eu ... ma bucur ca ti-au mai adaugat inca un citostatic ca sa ai mai multe sanse sa distrugi raul ala , dar nu inteleg de ce nu au schimbat citostaticele care nu au mers ...
... si ce ai patit acum e tot din vina lor ca nu ti-au facut toate analizele inainte de cura , ca altfel iesea stafilococul si nu ai faceai nebunia aia ... of , dar ce draq iti mai zic si io , de fapt ma gandesc mult la tine si imi pare foarte rau de situatia asta
te si refacere cat mai rapida sa poti continua

Aida ... 22+
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali02 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aidaciolac

dar nu inteleg de ce nu au schimbat citostaticele care nu au mers ...

Aida ... 22+



Aida, hai ca-ti raspund eu, ca am fost in aceweasi situatie. Nu e vorba ca primele sitostatice nu au mers, ci e o schema de tratament care in studii a dat rezultate f. bune. Adica se fac 4 cure de citostatice clasice + 4 cure de taxani (Taxol sau Taxotere). Mie de la inceput mi-a spus ca asa voi face, actioneaza mai bine citostaticele alea in combinatie. Daca rezultatul dupa operatie era mai bun, se putea renunta la taxani.
Te pup Aida, sarcina usoara si liniste in suflet iti doresc.

Tino-lino-sobolino acusica te sun, ca azi is plina de treburi... o zi buna



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Lina, exista un produs care se numeste Immunocal si care te poate ajuta in aceasta perioada. Intra te rog pe link-ul acesta http://www.migpro.ws/immunocal.history.html si citeste studiile clinice facute pe cancer si pe alte afectiuni. E o proteina izolata din zer care te ajuta sa-ti cresti nivelul de glutation in celule. Te ajuta si pe perioada curelor de citostatice, le scade efectele negative si ce e cel mai important, iti creste imunitatea organismului, ceea ce conteaza foarte mult pentru tine acum.
Rasfoieste te rog acest site pentru ca are foarte multe informatii pe care cred ca le vei gasi utile.


Te pup si sanatate multa!

Elle

http://www.immunocalromania.blogspot.com/

Mergi la inceput