Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Femina intim

Cancer la san stadiul 3

(4 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 47

membru veteran aidaciolac

11706 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite aidaciolac un Mesaj Privat  Reply with Quote
lina draga , poti sa ma suni cand vrei tu si la ce ora vrei , am inteles ca liana ti-a dat numerele.
te ai grija de tine , sper ca esti bine

Aida ... 19+
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba"
Mergi la inceput
liana.berbec
liana.berbec

376 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiliana.berbec Adauga semn de carte la raspuns Trimite liana.berbec un Mesaj Privat  Reply with Quote
Lina,
Azi am trimis numerele Aidei ca pana acum nu stiu de ce aveam senzatia ca nu am numarul tau salvat in memoria telefonului (te cautam dupa Toni nu dupa Antoaneta in agenda telefonului si erai salvata Antoaneta).

Te pup.

Liana
Mergi la inceput
roz6
roz6

136 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite roz6 un Mesaj Privat  Reply with Quote
In primul rand iti doresc multa sanatate!
Apoi as dori sa iti sugerez sa te documentezi si despre metodele naturiste de vindecare a cancerului:
http://www.youtube.com/watch?v=pEGKT6UqzFs&feature=channel_page

Printre cele mai eficiente ar fi:
- samburii de caisa care contin Vitatmina B17/Amygdalin(atentie la cantitate! sunt f toxici)
http://sceptik.wordpress.com/2007/09/29/socant-cancerul-are-leac-si-este-la-indemana-tuturor/
http://www.youtube.com/watch?v=SJAiutL8JyU&feature=related
- uleiul de canepa(THC)
http://www.terapeut.ro/commerce/marijuana-medicament-impotriva-cancerului-a-59.html?cArticlePath=53
Rick Simpson intreviu (12 Parti)
http://www.youtube.com/watch?v=F1GPnlbGweM&feature=PlayList&p=03B8C40026CB0FD6&index=0&playnext=1
-strugurii
-unele dispozitive electrice
http://forum.romedic.ro/prod/CANCERUL_IN_TOATE_FORMELE_SALE_POATE_FI_VINDECAT_01647.html

Editat de - roz6 on 09/05/2009 22:02:20
Mergi la inceput
Lemoni
Lemoni

1800 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Lemoni un Mesaj Privat  Reply with Quote
Lina cum te mai simti? mai da-ne de stire. Abia vineri pe 22 merg si eu sa aflu ce tratament am de urmat , dar inainte de toate as vrea sa aflu cum iti merge tie.

"To acquire love...fill your self up with it until you become a magnet."
Charles Haanel
Mergi la inceput
vali02
vali02

403 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite vali02 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Din pacate Lina iar a avut parte de o surpriza neplacuta dupa cura de chimio.
I-a aparut o galma in peretele abdominal care o durea si apoi a facut febra mare. A fost sambata seara la urgenta, a inceput tratament cu antibiotice dar febra nu ceda si galma a crescut cat un ou.

Asa ca astazi dimineata a fost operata la burtica pentu scoaterea galmei, care s-a dovedit a fi un abces abdominal de 20 x 4 cm (!!!). Dr. spune ca poate fi de la intepatura unei insecte, de la un streptococ existent in organism sau pur si simplu de la imunitatea aproape zero dupa chimio. Acum ii fac teste sa vada de la ce o fi fost.

Eu nu inteleg de ce nu i-au facut aceste teste dupa prima cura de chimio, cand a facut mai multe furuncule la brat, dintre care unul tot la cutit a ajuns. Ca la noi...

Cand ne-am vazut noi, sambata dimineata, Lina arata f. bine, era ok cu moralul, doar spunea ca o deranjeaza galma de la burta.
Acum, normal ca e iar suparata, satula de atatea efecte secundare ale chimioterapiei, care pe ea n-au ocolit-o deloc.

Vali, Alexandra (30.03.2003) si Ioana (28.09.2004)
Mergi la inceput

alina023

4046 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite alina023 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Lina, multa sanatate! Esti puternica, le treci tu si pe astea!!

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Emma este iubire!

Mergi la inceput
Lemoni
Lemoni

1800 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Lemoni un Mesaj Privat  Reply with Quote
Imi pare asa rau sa aud ca trece printr-o perioada mai grea , te rog Vali sa o imbratisezi din partea mea si sa ii transmiti sanatate maxima. Suntem alaturi de ea si sa dea doamne , doamne sa sa treaca peste aceste clipe groaznice cat mai repede.

"To acquire love...fill your self up with it until you become a magnet."
Charles Haanel
Mergi la inceput

membru veteran aidaciolac

11706 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite aidaciolac un Mesaj Privat  Reply with Quote
vali pt vesti desi nu sunt ce asteptam
tony draga , imi e gandul la tine si imi doresc sa ai cat mai putine efecte secundare si putere scumpa

Aida ... 21+
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba"
Mergi la inceput
vali02
vali02

403 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite vali02 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Fac in continuare pe mesagerul: Toni va transmite ca e mai bine, luni o externeaza. Ea a dorit sa ramana in spital pana luni, pentru ca sa nu mai faca drumuri la spital la pansat. Pe miercuri - joi va aavea urmatoarea cura de chimio.

Nu se plange de dureri sau altele, dar se cunoaste ca e amarata. Ce mi se pare mie ca e bine e faptul ca nu mai e asa revoltata impotriva bolii, ci mai degraba resemnata si rabdatoare, si spune si ea ca in curand va scapa de chimio si belele ei.

Haideti sa o sustinem, cu o vorba buna sau cu maturoiul cand e cazul

Vali, Alexandra (30.03.2003) si Ioana (28.09.2004)
Mergi la inceput

mychydutza

5541 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimychydutza Adauga semn de carte la raspuns Trimite mychydutza un Mesaj Privat  Reply with Quote
lina, nu-ti pierde optimismul. cu ajutorul lui dumnezeu si cu suportul nostru moral vei trece peste toate.

* "Romania, the land of choice".......of going anywhere else in the world*
Mergi la inceput
Pag. din 47 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com