Cancer la san stadiul 3

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mmmaria spune:

Ufff, mi-era dor de tine si ma intrebam ce mai faci. Si mi-era dor sa scrii vesti bune.
Dar, daca nu se poate acum, asta e! Astept pana data viitoare.
Cat priveste "lista depresiei", eu nu o sa te cert, ca vali02.
Nu poti sa urci tot timpul muntii, trebuie sa te mai plimbi si prin niste vai/depresiuni/depresii...(nu tin neaparat sa fiu poetica dar asa vad eu lucrurile).
Orice om, oricat de puternic, are nevoie de asta. Ca sa se poata ridica dupa aceea si sa se lupte iar cu muntii.

Iti doresc numai bine draga mea. Si cand poti, intra si mai da-ne vesti despre tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

Lina eu sunt alaturi de tine , v-a trece si asta o sa vezi tu. Stiu cat esti de suparata , imi imaginez ce e in sufletul tau, dar invingatoare cum te stiu o sa treaca repede.
Ai grija de tine si relaxeazate cat poti de mult , mergi la masaje la filme comice sau citeste o carte care te face fericita.
Te pup si ai grija de tine , sanatate maxima si sa ne da-i numai vesti bune .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

of lina draga , si eu tot cu vin la tine ca asa sunt eu mai razboinica. Si sa stii ca gresesti. Toti ajungem acolo , dar depinde cum . Emma a iubit viata enorm si din cauza asta a si trait atata , iar pentru noi anii in plus petrecuti impreuna cu ea sunt inestimabili. A luptat pana in ultima clipa.

Te draga mea si te rog din suflet fara ganduri negre. Stiu ca e foarte greu si va fi din ce in ce mai greu , dar daca o tot amintesti pe Emma stii cum facea ea? Alerga pe holul spitalului razand si agatandu-se de dr pe care ii cunostea si striga invingatoare "incep cura azi" ... desi urmau 5 zile de rau si chin si dureri si toate cele pe care tu le stii si apoi inca 2 zile pana isi revenea cat de cat , doar atat , ca avea treaba sa se joace si sa experimenteze ... chiar daca incepea din a 10-a zi aplazia cu toate neajunsurile ei ... si cu toata boala nenorocita pe care a carat-o ea a reusit sa bata toate statisticile , sa fie o supravietuitoare , sa intre in inimile atator oameni , iar pe noi sa ne mangaie ca o avem langa noi inca o zi si inca o zi ...

lina draga , tu cine esti? Te stiam pe baricade cu arma in mana , nu comparand niste diagnostice total diferite ... si daca a scimbat medicatia si ai un citostatic in plus , atunci trebuie sa te bucuri pentru ca te va ajuta mai mult sa invingi boala. Aduna-ti fortele si la lupta ca mai ai mult de luptat si inca foarte multe sanse sa iesi invingatoare.

Aida ... 18+
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

lina, asa cum spunea si aida, important este sa nu renunti, sa nu capitulezi. trebuie sa mergi inainte, sa fii optimista, sa ai incredere ca te vei vindeca. noi suntem alaturi de tine....te pup si mii de pt tine.

* za rabbit rules *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki1970 spune:

Lina imi pare rau ca trebuie sa ai parte de mai mult tratament, dar tu fiind o femeie puternica vei trce si peste asta. Acum sa stii ca important este sa te gandesti doar la lucruri frumoase, vesele sa incerci sa fii optimista.
Eu nu am inteles de ce ai facut pauza 2 luni de chimio ptr ca stiu ca sub nici o forma nu trebuie intrerupt tratamentul. La mine, daca era cazul, operatia era considerata ca tratament si apoi dupa 3 saptamani urma alta serie de chimio. In fine, fii sigura ca toate trec.
Multa sanatate si putere sa treci peste toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linasobolina spune:

Pai am facut chimio, apoi la 3 saptamani operatia si dupa o alta luna din nou chimio, deci au trecut aproape 2 luni intre sedintele de chimio
Dar stati sa va zic altceva,m-am intalnit cu cineva pe holurile spitalului, femeie tanara, care era intr-o adevarat depresie, care nu stia pe ce carare sa mearga, macinata de zbaterea voi mai trai sau nu?
Ei bine acesta femeie, era moarta pe dinauntru, o macina depresia, si nu tratamentul si nu o ajuta nimeni!
Nici macar nu putei avea o conversatie cu ea, era doar ea cu gandurile ei, si abia atunci, am inteles la ce se refereau indemnurile, ai curaj, nu dispera, lupta, ca trece!

Asa ca, Lemoni, dupa ce m-am intalnit cu ea,ma intrebam,
"oare sunt eu inconstienta si o tratez prea usor boala, ca pe o gripa?"

Acum sa revenim, am facut primele 2 zile de chimio, am stat 6 ore in prima zi si 3 ore a doua zi la rehidratare
Mi-au bagat atatea"anti" in perfuzia cu taxotere, anti alergice, antiemetice, antimicotice, anti inflamatorii..
asa ca se da lupta acum intre "anti" si medicatie
Sa vedem ce va fi maine, dar speranta moare ultima



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

dupa, cand ai sa te simti bine hai la Cluj intr-un concediu:)
te pup, multa sanatate si putere

www.de-azi.ro
poze familia mea


inspiratie, dragoste, putere ... pentru oricine crede ca nu mai poate...
http://www.youtube.com/watch?v=flRvsO8m_KI
http://www.youtube.com/watch?v=vMCnjMbUOFg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linasobolina spune:

Deusesti acelasi de pe formul cu catei??
daca da, te stiu...si poate o-i veni si la Cluj sa va vizitez TOATA familia

Eu am 2 catei, un coker de 18 ani, senil si pisacios, surd, dar pe care il iubesc de nu mai pot si care sta acum la curte cu sotul meu care l-a preluat pe el si pe Fane, metisul de boxer, ca eu nu ma mai descurcam cu ei, echipa de tarani completandu-se cu Charlotte-pisica si cu micul Toulus care are 2 saptamani, pisoiul frantuzit al ei, ambii fiind botezati de fetita de 4 ani a prietenilor nostri din Paris, asa ca avem catei neaosi Naitza si Fane si pisoi EU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linasobolina spune:

Deus imi poti trimite PM cu adresa ta de email, te rog?
Vreau sa te intreb cum ai hranit pisoii cei mici, ca si eu trebuie sa incep

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

oare a ajuns mesajul meu la tine? iti dai seama ca am uitat sa-ti trec adresa de email dar ti-am scris o adevarata epistola! m-am trezit cu fundul in cap!mai trimit un mesaj insa te rog da un semn daca le-ai primit
te pup, numai bine

www.de-azi.ro
poze familia mea


inspiratie, dragoste, putere ... pentru oricine crede ca nu mai poate...
http://www.youtube.com/watch?v=flRvsO8m_KI
http://www.youtube.com/watch?v=vMCnjMbUOFg

Mergi la inceput