Gala Laureatilor Desprecopii 2008 (Cei mai iubiti)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

aidaciolac pentru curaj si puterea de a zambi atunci cand altii ar fi clacat de mult in propria durere. E un model pentru noi toate si sper sa ne ramana alaturi mereu!

Hoinari suntem in viata asta, iar drumul spre casa cu greu il regasim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

Lara, pentru curajul de a-si cauta drumul, cu mult timp in urma anda, pentru echilibru, pentru intelepciune, pentru ca atunci cand eram jos de tot a deschis o 'usa' invizibila mie pana atunci - iar pentru asta va fi pentru mine mereu 'laureata' sufletului meu
deianira, pentru altruism si daruire fata de copiii napastuiti!
fetele de pe 'Impreuna-Timisoara' - pentru solidaritate si prietenie pur si simplu

si in special:
aida, pentru IUBIRE si pentru sacrificiu



un copil creste in inima mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MirelaV spune:


nu comentez motivele pt care va admir.. dar sunteti in sufletul meu. ordinea e intamplatoare
july_g, tumpi, anis, liana30, marius, tora si rufus, mikiriki, preda_viki,cristina_26, oana_b.acu' daca am uitat pe cineva.. sa-mi fie cu iertare.
chiar daca sunt cateva dintre fetele de la racusori mai sus.. toate sunt in sufletul meu.
oricum, urez Sarbatori Fericite tuturor membrilor , celor simpatici, celor antipatici si celor care inca nu mi-au atras atentia

MirelaV
pupicei pe burticei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

nominalizez si eu pe aida pt curajul ei.
bretonica ambitioasa mea draga
felicic mamica de sept.oct 2008 care mereu a stiu sa spuna totul cu mult umor si ale carei postari le citesc ca sa ma inveselesc.


poze, Just Me
ambitioasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda spune:

Aida, cu siguranta!
Este cea mai deosebita persoana pe care am cunoscut-o vreodata.
Nu pentru situatiile limita prin care trece, ci pentru felul cum reuseste sa-si gaseasca puterea si forta si energia si iubirea si speranta...
Te iubesc OM minunat ce esti si te pretuiesc nespus.






Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in 24 Decembrie, ora 13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Vikinga
Noe
Denizel
Diana21
Guestus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fomalhauti spune:

Vreau sa il adaug pe HAM (tot nu stiu cum faceti sa apara in culori) pentru trei aspecte(in ordinea asta...)

1.Pentru semnatura

2.Pentru mesaje extrem de rationale

3.Pentru ca e tata de 4 copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Citat:
citat din mesajul lui Fomalhauti

Vreau sa il adaug pe HAM (tot nu stiu cum faceti sa apara in culori) pentru trei aspecte(in ordinea asta...)

1.Pentru semnatura

2.Pentru mesaje extrem de rationale

3.Pentru ca e tata de 4 copii

Selectezi cuvantul (respectiv, numele) si de sus de la optiunea "Culoare" alegi culoarea dorita.

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Privind in urma spre deja trecutul 2008, si incercand sa caut urmele lasate in suflet de comunitatea DC, vad un an bun pentru comunitate, marcat de evenimente care i-au consolidat caracterul si forta.

Eu personal, ii admir pe cei care se implica cu adevarat in aceasta comunitate virtuala. A te implica si a incerca sa faci o diferenta este o responsabilitate si un dar. Nu imi place indiferenta si rasul de pe margine - sunt insa impresionata cand ii vad (citesc) pe acei membri care depasesc linia gri a indiferentei.

Am admirat-o pe Voljena pentru taria si forta de a-si duce la capat un proiect personal - desi nu am fost de acord cu punctul ei de vedere, am admirat-o pentru ca a reusit sa demonstreze ca fiecare din noi are puterea de a schimba ceva. Mentalitati, realitati, decizii, preconceptii. Felicitari Voljena.

Am admirat pe fetele care coodoneaza actiunea pentru Campania civica de responsabilizare a autoritatilor din Romania in problema finantarii reproducerii asistate medical - ioana_p76 si LucaLuca. Este incredibil cat de multa energie si pasiune desfasoara aceste fete pentru ca demersul lor sa fie auzit de autoritati. Felicitari ioana_p76 si LucaLuca.

Am fost miscata de sinceritatea si candoarea celei mai frumoase mamici de pe DC, Vali. Atunci cand i-am citit blogul, am fost alaturi de sufletul ei. M-a miscat si m-a facut sa ma gandesc la egoismul meu. Multa sanatate si auzim numai de bine Vali.Alturi de Vali, un loc aparte are istoria laureatilor de 2008, draga noastra Olguta12. Olguta este fata cea frumoasa din romanul La Medeleni, acum mamica unei fetite frumoase. Citi blogul ei si veti vedea ca am dreptate. Olguta e un suflet mare, frumos. Te iubim Olguta.

Apoi, mai este Noe, proaspata noastra emigrata tocmai in celalalt colt al lumii, in Noua Zeelanda. Noe vine cu subiecte asa de frumoase... ce ne fac sa speram ca lumea e in shimbare: Iata pe unde se mai plimba oamenii frumosi...Noe, cu sensibilitatea ei adevarata, cu umorul ei fin si cu atat de multa caldura incat de acum ghetile de la polul Sud se vor topi mai repede.

La sfarsitul anului, am remarcat-o cu drag pe Papanash... Poate nu stiti insa Papanash a fost finalista unui concurs televizat...ce a aparut in decembrie la TV. Mi-am dorit mult ca ea sa castige. Asta pentru ca remarcasem cat de implicata era in coordonarea actiunii Ajutoarele lui Mos Craciun.
Pana la urma, nu a castigat papanash a noastra respectivul concurs - insa ea, si toate fetele care au participat la actiunea Ajutoarele lui Mos Craciun , au facut cu siguranta o diferenta pentru zeci de copii. Este impresionant sa citesti cum s-au organizat in diverse orase ale Romaniei si cum s-a mobilizat o parte a comunitatii DC. Felicitari Papanash si toate Ajutoarele lui Mos Craciun.

Cu siguranta ca sunt mult mai multi membri DC care isi merita nominalizarea la Gala Laureatilor DC 2008. Sunt atat de multi membri care sustin topicurile de pe forumul Umanitar, sunt asa de multi membri care se ajuta, se incurajeaza, impart informatii utile, se implica real in campanii ... incat nu as avea timp sa ii mentionez pe toti. Ceea ce merita numit este insa cuvantul Solidaritate. Asta ne uneste pe toti, cred eu, pe acest site.
Personal, 2008 a fost anul in care am invatat mai bine cine imi sunt prietenii. Au fost si suprize. Asa e in viata. Intr-un fel, nepoetic desigur, prietenii sunt ca pietrele intr-un rau. Unele sunt stanci, altele pietricele ce se transforma in nisip. Si pleaca la vale. Stancile care raman sunt cele pe care te poti baza. Apa insa curge mai departe.

Va multumesc la toti si va uram un an 2009 cu multe clipe de fericire. Cu prieteni adevarati si stabili ca niste stanci. Cu mult soare si vise implinite. Felicitari celei mai mari comunitati online de limba romana: Comunitatea DC. La nevoie suntem aici.

cu drag,








Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
iubesc:www.supereva.ro Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diarux spune:

am dat si eu din intamplare peste acest subiect.

Intr-adevar, cred ca in spatele acestei familii virtuale se ascunde multa munca si mult devotament. dincolo de certuri, erori, neintelegeri, este un loc in care imi doresc sa foiu mereu, oentru ca aici am descoperit multe lucruri care mi-au linistit sufletul sau care m-au tulburat si m-au facut sa inteleg ce e ste cu adevarat important. am cunoscut atata lumea...si am inteles atatea minuni...

Dincolo de stradanie neincetata a ADMIN-ului si desigur, a MODRATORILOR, am citit aici nominaizari ale unor persoane sufletiste , implicate si foarte implicate in ceea ce se intampla pe aceste forumuri. Unele nume imi9 sunt cunoscute, dar abia acum aflu cat de mult inseamna aici...

Cred intr-adevar ca multa lume face treaba buna. De exemplu MARIUS, ale carui postari mi-au fost de folos, chiar daca nu am interactionat direct cu el.

am intalnit mamici curajoase care nu situ dceat s alupte pentru puii lor. cel mai puternic exemplu e recent, AIDA.

Nu pot sa nu nominalizez din odiseea noastra, care a fost perfecta pana sa apara cateva...neintelegeri, dar din fericire nu ne-au indepartat, ba dimpotriva. aici vreau neaparat sa nominalizez pe draga si sufletista noastra SUN, mereu cu gandul la ceilalti, mereu saritoare si greu incercata. De asemenea MADA_MXM care are grija de...look-ul capitolelor noastre si nu numai. si toate fetele care au fost alaturi de iubita noastra CAMY, fetele din Odiseea pepenasilor de iulie-august 2008.

am tinut neaparat sa le nominalizez...Am inteles ca sunt nominalizari la scara mica, dar imi sunt dragi si nu le puteam lasa deoparte.



Ruxandra,binecuvantata si Andrei Tudor

poezici pentru mamici si pepenasi

www.agonia.ro/index.php/author/0010820/index.html" target="_blank">poezii mai serioase

ANDREI TUDOR- minunea noastra -The Story

Mergi la inceput