Mamici si gravidute de Italia (42)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MIKUTA4 spune:



Katiapam si Petro multumesc pentru interesul vostru fata de noi.Noi sintem bine crestem,Sara a inceput sa faca numai prostioare dar in acelasi timp este asa de dragalasa ca imi vie sa o maninc de fiecare data ca toti copii de altfel.Mai avem un pic si facem anisorul,iar de pregatiri asa mari nu facem ca o sa ii serbam ziua la un agroturism.Tortul am fost ieri si am dat comanda si gata stau linistita acum poate sa vina ziua de 13.Chiar zilele trecute citeam mesajul care la scris Katiapam cind a anuntat nasterea printesei noastre si ma apucat o nostalgie.

Va pup pe toate fara exeptie si doresc multaaaaaaa sanatate bebeilor bolnaviori dar si la cei nebolnaviori.

MIRELA CEA MAI FERICITA DE SARA-MARIA
DOAMNE ITI MULTUMESC DIN SUFLET PTR MINUNEA NOASTRA .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

neatzaaa
roxali eu te-am intrebat unde stay in buc eu stau la podu grant...iar dr taberei e cartieru de adoptie (acolo sta sotu meu)si acolo am facut liceu si mi-am petrecut anii de liceu cugashca deci pot sa spun ca...il cunosc ca in palma

abramburik e normal sa te mai si enervezi.Eu una uneori imi vine sa...dar ce sa fac?Ma calmez imediat caci m-am obishnuit si daca ma enervez mai rau nu realizez nimic caci si asa tot eu tre sa sau dupa el.Acum s-a mai cumintit putin


katia uff mititica giulia...Ce mai faci ??Ce mai zici??


Fetlor eu sunt asa dezamagita ca nu imi gasesc de munca...ne este din ce in ce mai greu cu banutii...uff ma termina situatia asta..si al meu e si el dezamagit, nu ii zic nimic dar il vad si ma vede si el,ma simt atat de inutila.Macar ai voshtrii cashtiga si reushiti sa razbateti uff


Pe langga toate astea am o lipsa de apetit de ....frichi frichi....p care nush cum sa o rezolv...si imi e milasi de bietu barbat

ce sa va mai zic??k nu vreau sa va disper si p voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micio spune:

Buna dimineata!

Mirela, bine ai revenit! Se apropie anul, ai fetita mare .

Mamii, cred ca nu este usor cu un salariu mic...nici la noi nu-i prea roz pe plan financiar chiar daca are sal mai mare, mereu se ivesc cheltuieli, scos bani peste cat este contul..nu mai scapam de datorii! Cu frichi-frichi se rezolva daca o sa stai mai bime cu moralul

Katia, al meu de la lapte ii ieseau la inceput pete pe tot corpul, incet s-a obisnuit organismul cand a mai crescut si nu i-au mai iesit.

Aseara am fost la gradi sa amenajem de sarbatoare interiorul: am decupat, lipit stelute, impodobit bradul, pictat pe geamuri dupa sabloane...Eduard a ramas cu tati acasa pt prima data seara...i-am gasit adormiti in bucatarie, cu lumina aprinsa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluk31 spune:

Neatza!
La mine ca si pana acum,ma impart intre copil si liste/bagaje..

Brambu,pana la urma vei face ca mine,vei dormi o data cu ea,sa faci fata

Mikuta,ma bucur ca ai scris si ca sunteti bine!

Katia,imi pare rau pt alergia declansata

Mamii,poate e un semn ca nu gasesti de lucru

Va pup,o zi buna!



Raluca

de Anais Iasmina

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=51e87b128f6d33e1755853&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">povestea noastra

cum a venit pe lume Anais

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

ralu - nu pot sa dorm odata cu ea ... in primul rand pt. ca se ivesc lucruri de facut, marunte si fara galagie ... si in al doilea rand, nu ma ia somnul la comanda. In fine ... o sa-si revina ea.

mami - da, asa e, avem perioade cand ne enervam ... pt. ca stam 24h din 24 cu ei, de fundul lor. Nu ma vait, dar sunt si eu om ... oricum, mi-a trecut supararea de ieri .
Zic si eu ca si oana ... pofta de nebunii o sa-ti vina cand o sa-ti mai ridici moralul ... cand o sa gasesti de munca ... atunci o sa te vaiti ca nu mai ai timp de nebunii . Stii tu, casa, copil, serviciu etc.
Vroiam sa te intreb ... cat costa laptele ala de care vorbeam noi (plasmon davis sau mellin) pe-acolo?

mirela - wwwwooowww ... lume noua !!! Mai e putin si pt. Sareta, sa intre in randul lumii ... hahhhaaaa ... Ce fel de tort i-ai comandat pana la urma?



o broscuta mica, mica ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

abramburik it5i rasdpund repede si fug la trebi..eu am farmacia mea ''speciala'' care are mereu sconturi si iau de acolo cu 11.90 12 cutii de lapte.Mellin parca cam 1,50 cutia

revin mai incolo ca nu are stare alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKUTA4 spune:

Micio asa este se apropie anul si am fata mare,de multe ori ma intreb cum de a trecut asa de repede si cind a crescut eheeeeee si asa vor trece alti ani si ea va merge la gradinita ca al tau de ex,apoi la scoala,liceu si apoi cine stie....ce va vrea sa faca si eu din nou voi sta si ma voi intreba ca acum cind au trecut anii.

Ralukmultumesc si eu ma bucur ca mam intors intre voi,chiar daca nu am mai scris sa sti ca vam citit mereu si apropo ai o fetita superba sa va traiasca!si ce de par are pe cind Sara mea este cheliuta nu stiu de unde io lua nana-sa din par

Mamii sincer imi pre tare rau ca treci printro stare asa de nasoala ma refer la psihic binenteles,dar lasa ca ai sa vezi ca o sa vina soarele si pe strada voastra,iar atunci ai sa ai chef de toate.Important ca te intelege sotul si iti este alaturi si vede si el ca nu este usor sa mai gasesti asa de usor de munca in ziua de azi,daca va intelegeti si va iubiti treceti peste toate multi si HAI CAPUL SUS! ca esti o curajoasa tu,nu?
ps:si nu il pune pe bietul om si pe el in criza economica

MIRELA CEA MAI FERICITA DE SARA-MARIA
DOAMNE ITI MULTUMESC DIN SUFLET PTR MINUNEA NOASTRA .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKUTA4 spune:


mirela - wwwwooowww ... lume noua !!! Mai e putin si pt. Sareta, sa intre in randul lumii ... hahhhaaaa ... Ce fel de tort i-ai comandat pana la urma?



o broscuta mica, mica ...








Da Petro pina la urma am raspuns si eu la apel,ca de nu ma trageai de urechi ,tortul da l-am comandat pina la urma mi-l face cum am dorit tipo o papusica dacareusesc o sa pun poze.

MIRELA CEA MAI FERICITA DE SARA-MARIA
DOAMNE ITI MULTUMESC DIN SUFLET PTR MINUNEA NOASTRA .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

mirela - aha, asteptam pozici atunci cu tortul.

mami - e bun atunci pretul la plasmon... la mellin, nu . Eu fac comparatie cu ce am pe-aici ... plasmon e €2,15 cutia de 2 buc. iar mellin €1,25 buc.

Revin ...



o broscuta mica, mica ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

gata am adormit plodu intr-un final ...

mirela ma bucur ca ai revenit si tu pe aici.Multam pentru cuvintele frumoase.Astept poze cu Sareta si tortul
raluca

petro la formatul de 2 cutii ...pretul e in jur de 2.50 2,68 dar ti-am zis in principiu gaseshti in farmacii cutia de 12 eu numai asacumpar..1 din cauza pretului 2 ca sa nu ies zilnic dupa lapte.In ce zona vii aici in roma?
micio uffaaa ai dracu bani..



Mergi la inceput