Campanie de responsabilizare a autoritatilor (8)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirimir spune:

si Buna seara.
Am reusit sa scanez documentele necesare dosarului pentru compensarea medicamentelor in cazul infertilitatii anovulatorii.
Din pacate nu stiu sa le postez aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirimir spune:

LucaLuca,
ai PM, nu te supara si multumesc foarte mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Inca nu am primit mesajul de confirmare si nu pot trimite coletul
Este pregatit, mai astept doar nr. petitiei.
Va tin la curent

Ioana
animalutele mele iubite

CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

http://.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Ioana, reposteaza te rog petitia pe site; daca pana diseara nu primesti confirmare si nr. de inregistrare pe mail, scriem celor de la petitiiPE.ro, am vazut ca sunt foarte reactivi (cred ca cei care raspund sunt asistentii de la cabinetul eurodeputatului Bostinariu, deci sunt chiar la Brx, in mijlocul problemei).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Am retrimis petitia PRIN FORMULAR
Imi apare apoi asa:

Petitia dvs a fost trimisa
Va reamintim ca, in cazul in care doriti sa adaugati una sau mai multe anexe la petitia dvs, trebuie sa le trimiteti la adresa Parlamentului European
cam atat, nu scrie ca imi trimite confirmare pe mail, nr pt petitie, nimic.
O sa listez si varianta de petitie pt Parlam European, cea pe care am pus-o pe site si o pun si pe ea in colet, nu?


Ioana
animalutele mele iubite

CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

http://.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Da, Ioana. Pune coletul la posta in dupa-amiaza/seara asta, daca ai timp. Sa incheiem o etapa. :)

---------------------------
http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui LucaLuca

Da, Ioana. Pune coletul la posta in dupa-amiaza/seara asta, daca ai timp. Sa incheiem o etapa. :)

Off, acum am vazut mesajul tau, din pacate nu pot sa pun coletul decat maine dimineata, pentru ca acum e la mine la servici (la loc sigur) unde am mai listat pagina de inceput (varianta de petitie de pe formular) si urma sa-l impachetez acolo tot maine.
Il trimit maine dimineata.
Inteleg deci ca nu mai astept numar de inregistrare de la site-ul PE.
Pe prima pagina o sa scriu, dupa cum ai zis tu, si in engleza si in franceza" lista semnaturilor de sustinere", ar trebui sa scriu si titlul petitiei si in aceste limbi? (pentru ca nu avem nr. de inregistrare) Daca da, astept in seara asta o traducere, pls!
O sa trimit si pagina pe care am listat-o imediat dupa ce am trimis formularul completat (a doua oara, deci azi), pt ca acolo se vede clar data si ora trimiterii, plus inca o data formularul completat.

De maine incepem si trimiterea petitiei catre autoritatile romane?
Cum procedam? Mesaj cu textul petitiei scris de Luca (pt fiecare in parte) si cu fisierul pdf atasat (plus link)?
Haideti sa ne organizam care cui trimite, e sfarsit de an si cred ca toate sunteti aglomerate atat la munca, cat si in rest, deci daca trimite fiecare cate o petitie cred ca e ok.
Lista este:
1. CNAS
2. Guvern
3. Min. Familiei
4. Min. Sanatatii
5. Min. Tineretului
6. Parlament
7. Presedentie

Avem adresele pt toate? Poate ati scris, dar n-am apucat sa citesc din urma.




Ioana
animalutele mele iubite

CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

http://.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui LucaLuca
Da, documentele din colet trebuie sa fie asa, in ordine: petitia depusa pe site, o foaie A4 pe care sa scrie: "Petition no. .... - list of 2600 supporting signatures / liste des 2600 signatures de soutien", apoi printul pdf-ului in sine, care e numerotat.

Am creat (si iti trimit pe mail) variantele de lucru ale petitiei pentru: Presedintie, Guvern, Parlament, Ministerul Sanatatii, CNAS, Ministerul Familiei, Ministerul Tineretului. La asta ultimul inca nu avem adresa de mail, pentru ca e o institutie nou-(re)creata.
Cum Guvernul inca nu a depus juramantul, deocamdata (adica saptamana viitoare, nu musai azi) putem trimite la celelalte: Presedintie, Parlament, CNAS.

Scuze ca te-am tot intrebat, abia acum am citit din urma si am gasit indicatiile tale. Insa spune-mi daca in plus scriem si titlul petitiei in engleza si franceza


Ioana
animalutele mele iubite

CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

http://.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Maine e perfect. Iar de traducerea titlului nu e nevoie. Oricum documentul pleaca la traducatori, romana e limba oficiala, dar pentru membrii Comisiei de Petitii va fi tradusa in cele trei limbi de lucru ale UE (engleza, franceza, germana).

Da da, e foarte bine sa fie o foaie care a cuprinda TOATE datele de identificare cerute in formular.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Am trecut si pe prima pagina lista cu toate institutiile unde avem de trimis si cu adresele de mail, (luate din ce s-a trimis anterior), insa nu am gasit adrese pt:
- Secretariatul General al Guvernului
-desi inca nu trimitem ca nu a depus inca noul guvern juramantul, sa facem rost de adresa de mail, avem pana acum un nr de tel verde
- Min. Muncii, Familiei si Solidaritatii Sociale
- Min. Tineretului
- inca nu avem adresa de mail, pt ca e o institutie nou-(re)creata, dar poate facem rost de ea
- Parlamentul Romaniei - noi am scris parlamentarilor
personalizat pana acum, nu am gasit o adresa pt parlament in gen

Putem trimite pana acum (la ce date avem) trei petitii:
1. CNAS relpubl33@casan.ro
2. Min. Sanatatii - dirrp@ms.ro(Compartimentul de Relatii Publice al Ministerului Sanatatii)
3. Presedentia Romaniei procetatean@presidency.ro


Pentru ca eu am trimis deja memoriul la CNAS (fara raspuns), poate trimite vreuna dintre voi petitia, eu voi trimite la Min Sanatatii (urmatoarea pe lista)
Astept insa OK-ul de la voi!

Ioana
animalutele mele iubite

CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

http://.

Mergi la inceput