Mamici anti-stress de ianuarie-februarie 2009 (94)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crisspoliss spune:

Lisa, nu mai gasesc subiectul ala cu educatia copiilor, am vrut sa mai citesc azi, dar nu mai stiu unde era...ma ajuti?

Crisss 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Catisto multa bafta la doctor maine, nu-ti face griji bebe este destul de mare la 33 de saptamani!

Anca, nu sunt de acord cu inducerea sau cu cezariana programata. eu cred ca bebe tb sa vina cand vrea el, in fond este primul lui act de vointa !

Alina, cred ca ar fi bine sa mergi la stomatolog cu maseaua aia, eu stiu ca exista anestezie care poate fi facuta in sarcina!

Crisspolis, uite aici subiectul: cum ne educam copii...
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=127679

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album


Aidan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Buna seara

In sfarsit gata cu traducerea ... ma pot relaxa si eu un pic.

M-am uitat la pozici... am vazut prajitura, cosul frumos al lui bebe, imi place mult... pozicile cu fetele de la Plaza nu le-am putut accesa, cica acum nu se poate, mai incerc si mai incolo.

Catisto, nu-ti fa probleme, bebe e bine, e maricel..tu ai incredere in tine, in bebe, in medici si tine-ne la curent. Mult noroc

Intreba cineva de chilotii de unica folosinta, daca sunt ca niste pampersi de adulti... nu, sunt ca niste "budigai" obisnuiti, modelul luat de mine sunt de genul "cu talie joasa", doar ca sunt facuti dintr-un material mai ciudatel... noua ni s-a recomandat sa ne luam cu un numar mai mare ca sa incapa "tamponul" inauntru... se folosesc si se arunca frumos la cos.

Alina, mergi la dentist, sigur se poate rezolva problema maselei cu anestezie potrivita sarcinii.

Care va plangeti iar de kilograme? Fiecare femeie e diferita, fiecare sarcina e diferita, atata vreme cat suntem sanatoase si bebe e bine... ne batem capul cu kilele dupa. Asta zic eu, care inca tot nu m-am apropiat de cantar...da' mi-am propus sa ma cocot pe "dansul" de sambata intr-o saptamana... cand vor fi 3 saptamani pana la "due date"... ia asa de curiozitate. Dragul de sot tot imi zice ca din spate nici nu par gravida... as vrea eu sa-l cred hi-hi da' ma vad si eu in oglinda ...el e oricum "biased" (asa si trebuie sa fie ). Tot pomenea careva de xxx...la noi se mai intampla cam de doua ori pe saptamana... da' ma gandesc sa luam si noi o pauza nu de alta da' zice-se ca daca bebe e la "termen" asta poate provoca nasterea. Si cum bebe o sa fie in curand la termen...

Mai oameni buni, la noi e un friiiig...si tot polei!



Dark Bendis



35+ cu "Huckleberry" Baby

AMR 5 SAPTAMANI!!!!!

http://bd.lilypie.com/gSJep1.png

"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspoliss spune:

Chiar asa e Dark, xxx e cea mai buna metoda de a declansa nasterea acuma, in ultimele 2 luni( aviz amatoarelor)Asata si uleiul de castor, dar eu prefer prima varianta.
Mersi de link Miere. Nu mi-ai zis de care aspirator iti inchiriezi..tot dirth devil?
Fetelor, ati vazut pe undeva online cartea lui Spock? ca vreau sa o printez, parca am vazut-o undeva, dar nu mai stiu unde...m-am uitat in gmail si nu e acolo.


Crisss 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Criss, nu stiu ce marca e aspiratorul, o sa ma uit data viitoare, il inchiriez de la un supermarket, Publix. Parca arata ca ala dat de tine.
Dark....de doua ori pe saptamana, cred ca esti campioana odiseei, nu ma baga in seama, cred ca vorbeste invidia din mine!


www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album


Aidan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

dark,nu mai face draga pofta gravidelor...cu mai bine ne-ai zice unde l-ai gasit pe sotiorul asta a tau sau poate iti dau nr lui cristi poate ii baga totul tau mintile in cap,ca io nu am nici o sansa!


32S+sa fii alaturi de noi pana ne nastem sanatoase!
AMR 8 sapt pana sa o cunoastem pe Ana Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Auleuu nu mai zic nimic si ma fac mica-mica (asta cam greu) Lisa, intrebai unde l-am gasit? Hai sa va distrati un pic: pe scotianul meu l-am gasit acu 8 ani si ceva in Norvegia, la o petrecere studenteasca islandeza, printr-o amica croata comuna. Se poate mai international ?

Tot pe lista aia cu chestii care pot grabi nasterea... puneti si ceaiul de zmeura/rasberry tea... si mancarea picanta... deci amatoarele de curry aveti grija.



Dark Bendis

35+ cu "Huckleberry" Baby

AMR 5 SAPTAMANI!!!!!

http://bd.lilypie.com/gSJep1.png

"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspoliss spune:

Hihi Dark, si eu l-am cunoscut pe al meu,care e rus dar stabilit in AMerica, in Italia la niste prieteni( care erau de toate nationalitatile). Dar nu stiam de ceaiul de zmeura, aici se recomanda sa se bea din trimestrul al 2-lea, cica are nu stiu ce substante super bune, la fel si ceaiul de urzica. Desi am citit pe undeva ca e mai bine sa se bea in ultimul trimestru. A, si usturoiul mult poate declansa nasterea...si ceaiul de thyme( oare cum ii zice..a, cimbrisor) e de evitat, la fel cu patrunjelul in cantitati mai mari( ca mai mici e tare bun la sistem)

Crisss 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

no eu nici nu stiam de ceaiul de zmeura si nici de ala de urzica. usutroi mananc zilnic...toata sarcina am facut la fel,imi place...si ma mir ca ma ingras cand eu bag cartofi parjiti cu usturoi, dar ce sa fac daca sunt buni tare

32S+sa fii alaturi de noi pana ne nastem sanatoase!
AMR 8 sapt pana sa o cunoastem pe Ana Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Da' oare ce inseamna usturoi mult ??? Ufff.. mai bine ma duc la culcare pana nu ma apuca iar foamea prea tare.



Dark Bendis

35+ cu "Huckleberry" Baby

AMR 5 SAPTAMANI!!!!!

http://bd.lilypie.com/gSJep1.png

"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput